FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.

  • 193 Odpowiedzi
  • 116298 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 17, 2008, 09:37:07 »
     Mój "problem" jest następujący. Używając sposobu o którym mowa w tym temacie do upgrade'u ROM'u, najpierw wsadziłem do swojego telefnu Rom Ery_WM6 po czym wszystko fajnie działało, a teraz aktualnie mam w swoim Artemisie ROM HTC Touch Flo. Jak uruchamiam telefon to przez kilka sekund na starcie pokazuje się jednak logo Ery (?) I przy SPL mam 1.11.0000, potem dopiero wskakuje logo Touch Flo.

   Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego tak się stało i czy to że jest 1.11.0000 oznacza że mogę następnym razem wgrać rom'a poprosu uruchamiając rom_utlity czy tak czy inaczej muszę najpierw dać start-uspl

Odpowiedź jest bardzo prosta :) USPL wgrywasz raz, więc ponownie tego nie trzeba robić. Na początku pojawia ci się logo ery, ponieważ rom który wgrałeś nie ma SplashScreena. Początkowy Splashscreen możesz zmienić na dowolny używając tego: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317726

Pozdrawiam

*

Offline ghty

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Artemis (O2 XDA ORBIT) England.
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 17, 2008, 16:47:34 »

[/quote]

Odpowiedź jest bardzo prosta :) USPL wgrywasz raz, więc ponownie tego nie trzeba robić. Na początku pojawia ci się logo ery, ponieważ rom który wgrałeś nie ma SplashScreena. Początkowy Splashscreen możesz zmienić na dowolny używając tego: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317726

Pozdrawiam
[/quote]

Dziękuje bardzo  :ok:
Ghty.

*

Offline wchris

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2008, 11:18:56 »
ja mam taki problem w m650 rom ery, po zainstalowaniu NET Framework i kliknięciu w  SplashScreena wyskakuje błąd, pisze że nie można odnaleźć nazwy pliku lub zestawu System, Windows, Forms itd....

wyłanczam często tel. i to logo mnie denerwuje prosze poradźcie coś żeby  SplashScreena odpalił?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2008, 20:38:15 wysłana przez wchris »

*

Offline ernest1992

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P527 ; SZAJSUNG ZŁOMNIA II
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2008, 20:56:17 »
Oto podstawowe porady dla początkujących którzy mają Artka, które padają najczęściej na tym forum:
1. Przy używaniu telefonu próbuj nie rozładowywać do końca baterii, bo to źle służy
2. Możesz zdjąć simlocka ze strony http://www.imei-check.co.uk/
3. Gdy wyłącza się ekran a lampka czuwania miga, a po wciśnięciu power sie nic nie dzieje to poczytaj to http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=87069.0
4. Wszystkie akcesoria do tego i innego PDA kupuj na www.fondo.pl
5. Jęsli chodzi o karte pamięci to na Windows Mobile 5 max. to 2GB a na WM6 jest możliwość rozbudowy do 8GB.
6. Porada jak wgrać rom, skopiowana z innej strony:


Poniższe FAQ ma za zadanie wyjaśnić w jasny i przejrzysty sposób proces upgradu/wgrywania ROMu do pocketphona HTC ARTEMIS,

Potrzebne rzeczy:
1. Komputer PC z ActiveSync 4.5 (zalecany system Windows XP)
2. HTC Artemis (np. SPV M650)
3. Kabel USB
4. Plik Artemis_USPL.zip (należy go rozpakować na twardy dysk komputera)
5. ROM który chcemy wgrać.

Przygotowanie Artemisa i komputera do operacji:
1. Komputer powinien gwarantować stabilne i nieprzerwane działanie na czas wgrywania ROMu
(Zaleca się utworzenie nowego, czystego profilu i zamknięcie wszystkich aplikacji które mogą się przyczynić do zakłóceń pracy systemu np. antywirusy, firewalle itp. Jedyną aplikacją uruchomioną w trakcie upgradeu powinien być Active Sync 4.5). Najlepiej to robić na laptopie z naładowaną baterią.
2. Wszelkie potrzebne dane należy zarchiwizować (może być przydatny programik PPCPimBackup.exe - jest łatwy w obsłudze) w przeciwnym razie stracimy zawartość np. kontaktów.
3. Przed przystąpieniem do dalszych czynności należy przeprowadzić SoftReset i po ponownym uruchomieniu Artemisa zadbać aby w tle nie działała żadna aplikacja.

Teraz właściwa operacja:
1. Podłączamy Artemisa do komputera za pomocą kabla USB - ikonka ActivSync powinna się zrobić zielona - jeżeli tak nie jest należy zadbać aby Artemis prawidłowo łczył się z komputerem.
2. Teraz w folderze Artemis_USPL (powstał po rozpakowaniu Artemis_USPL.zip) uruchamiamy aplikację start_uspl.exe (pojawi się okno DOSowe, należy odczekać 5-10 min).
3. Kiedy okno się zamknie a wyświetlacz Artemisa zaświeci na czarno lub biało uruchomi się aplikacja umożliwiająca wgranie nowego ROMu.
4. W oknie PDA Phone ROM Update Utility zaznaczamy (o ile nie jest zaznaczone) "I understand the caution..." i klikamy NEXT.
5. Dalej postępujemy zgodnie ze wskazówkami ww programu (komunikaty są po angielsku ale całość ogranicza się do wskazania pliku z nowym ROMem i klikaniu NEXT).

Proste i raczej bezpieczne aczkolwiek tylko osoba przeprowadzającą upgrade jest odpowiedzialna za ewentualne uszkodzenie urządzenia.

Mam nadzieję, że powyższe mini FAQ (napisane na podstawie Artemis_USPL_Manual) okaże się pomocne.




7.


Myśle że to narazie tyle, jak coś więcej sobie przypomne to dopisze...
Miłego majsterkowania
BYŁO:
>SPV:C550>M650>Samsung I550W
JEST:
Nokia 6300, Samsung OMNIA II,                  Regulamin polecam albo warn !

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2008, 12:43:16 »
Mam male pytanko,jesli mam orginalnego HTC ARTEMISA bez simlocka to powyzsze mini faq jest identyczne?czy tego USPL mam uzyc bo rozumie ze z CIDem nie musze sie bawic.z gory dzieki za podpowiedzi

*

Offline ernest1992

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P527 ; SZAJSUNG ZŁOMNIA II
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2008, 08:37:54 »
no jak nie masz cida i simlocka to nie musisz go chyba zdejmować, eksperci proszę się wykazać
BYŁO:
>SPV:C550>M650>Samsung I550W
JEST:
Nokia 6300, Samsung OMNIA II,                  Regulamin polecam albo warn !

*

Offline aman

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rom: Artemis Touch Vanilla 4.02 / Diamond by Akeo
  • Sprzęt: SPV M650 / HTC Trinity
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 03, 2008, 20:42:35 »
no jak nie masz cida i simlocka to nie musisz go chyba zdejmować, eksperci proszę się wykazać

jak nie ma cida to poprostu wgrywa sie romy przez ruu

*

Offline mickey

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2008, 18:34:20 »
Wgrałem do swojego M650 rom z ery zgodnie z instrukcją z forum. I chciałbym się upewnić, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy teraz mogę wgrać inny rom bez uruchamiania USPL? Bo puściłem update do Vanilii  i wyrzuciło mi komunikat na wyświetlaczu 'Unable to open log file... tiny_console_init_done.', po czym zerwalo polaczenie z activesync. Co zrobić z tym fantem? Mogę wypiąć SPV od komputera i zrobić soft-reset?
Pozdrawiam
(po chwili)
Spróbowałem i soft reset nie pomógł, zastosowałem HR i palmtop się wybudził. Jednak nie nastąpiło przywrócenie ustawień fabrycznych (czyli erowskich) - PDA wystartował tak jak po soft resecie... O co chodzi?
Nie zrażając się niepowodzeniami, próbowałem dalej. Ściągnąłem Vanille 3.01 od kolegi tomme45i - pozdrawiam :) i odpaliłem RomUpdateUtillity. Połączenie AS jest, no to klikam dalej, aż do momentu wyboru ROMu. Klikam Update i program pyta czy potwierdzam zmianę z wersji 3.15.118.1 na 1.00.000.0. I w tym momencie mam cykora. Anuluję całą operację i ściągam inny ROM z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342298 . To samo. Podobnie z Vanillą 4.01.  Czy któryś kolega podpowie co dalej? Szczerze mówiąc nie pamiętam, czy miałem taką sytuację przy upgrade z oranżowskiego WM5, a nie chcę ryzykować, bo lubię swoją spv-kę.
Pozdrawiam
P.S. Niepowodzeniem kończy się również podmiana splash screena. Niby flashuje, dochodzi do 100%, a potem twierdzi, że plik z obrazem uszkodzony i robi restert z logosem ery. Hm, zagadka :)

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 11, 2008, 23:34:00 »
ja mam taki problem:
przesiadlem sie z wm5 orange na wm6 ery, mialem problemy z jego wgraniem ale w koncu poszlo
potem dogralem radio i ok
ale ten rom ery zaczyna mnie wkurzac, wiesza sie, wylacze ekran i nie moge go wlaczyc itd.
chcem wrzucic rom vanilla, wszystko ok do momentu kiedy ma juz wgrywac rom, na pda bialy ekran i zrywa polaczenie, komunikat ze nie ma polaczenia

*

Offline RuTa

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro | Samsung I-5800
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 11, 2008, 23:47:22 »
Próbuj dalej. Mi nieraz za 3 razem wgrywa.

Rom Ery tez długo nie miałem, wnerwiał mnie. Żarł baterie i się wieszał...

Teraz mam Arthemis Touch Vanillia 4.01 i jest fajnie. W sumie to mój 7 rom  w ciągu 4 miesięcy :D
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 21:40:53 wysłana przez RuTa »

HTC Touch Pro: szczecinianin WM 6.5 builds 21901 Sense 2.5
Radio: 1.17.25.09

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2008, 12:23:34 »
meczarnia wczoraj przez 4 godz i poszlo  :ok:
pomoglo wyjecie karty sim i pamieci - czemu tak od razu nie zrobilem  :mad:

*

Offline RuTa

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro | Samsung I-5800
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2008, 18:08:46 »
meczarnia wczoraj przez 4 godz i poszlo  :ok:
pomoglo wyjecie karty sim i pamieci - czemu tak od razu nie zrobilem  :mad:

Nikt nie jest idealny i nieomylny :D
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 21:45:47 wysłana przez RuTa »

HTC Touch Pro: szczecinianin WM 6.5 builds 21901 Sense 2.5
Radio: 1.17.25.09

*

Offline mickey

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 13, 2008, 11:05:02 »
Czyli sugerujecie wgrywanie do bólu? W końcu zaskoczy? Za każdym razem puszczać batche dołączone do zestawu?

Plik1 'STEP 1 - activesync then uspl cid unlocking.bat' o treści:
ren RUU_USPL_signed.n RUU_USPL_signed.nbh
ren artemis_touch_vanilla_4.0_WWE.nbh artemis_touch_vanilla_4.0_WWE.n
START_USPL



Plik2 'STEP 2 - activesync then flash artemis touch rom.bat':
ren RUU_USPL_signed.NBH RUU_USPL_signed.n
ren artemis_touch_vanilla_4.0_WWE.n artemis_touch_vanilla_4.0_WWE.nbh
RomUpdateUtility


Zapoznałem się również z http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=88926.0 , ale niestety nic z tego :(
Dzięki za odpowiedź
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 12:53:34 wysłana przez mickey »

*

Offline RuTa

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro | Samsung I-5800
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2008, 17:49:22 »
Ja odpalam tylko start_uspl.exe
Przez te step 1 I 2 nie chciało mi ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 21:45:26 wysłana przez RuTa »

HTC Touch Pro: szczecinianin WM 6.5 builds 21901 Sense 2.5
Radio: 1.17.25.09

*

Offline mickey

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2008, 16:51:04 »
Niestety, tak też próbowałem, bez powodzenia. Odpalam uspla, po uprzednim ustanowieniu połączenia przez AS, mam to dosowe okienko z procentami, dochodzi do końca i kapota. Zrywa połączenie , na Artku ciemny ekran, delikatnie podświetlony i nic. Można tak czekać i czekać i nic. Nie nawiązuje ponownego połączenia przez AS. Próbowałem też HR i ponownego flaszowania spla i nic. Zdarzyło m i się, że palm nawiązał połączenie via AS, ale po kontynuowaniu updatu dostaje monit z błędem 270, czyli z uszkodzonym plikiem. Próbowałem ściągać z różnych źródeł i za każdym razem to samo. Na xda-developers też nie znalazłem rozwiązania. Czy w ogóle jest możliwość wgrania czegokolwiek innego po upgradzie do romu ERY? Pozdrawiam

*

Offline RuTa

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro | Samsung I-5800
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2008, 18:10:08 »
Da radę.
Jak się pojawia lekkie podświetlenie na Artku to dobrze, tak ma być.
Wtedy wyłącza się AS ale Artek nadal ma połączenie z kompem.
Wtedy wgrywasz nowego roma i już :)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 21:44:42 wysłana przez RuTa »

HTC Touch Pro: szczecinianin WM 6.5 builds 21901 Sense 2.5
Radio: 1.17.25.09

*

Offline mickey

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 16, 2008, 13:00:06 »
Poszło! Wielkie dzięki! zmyliło mnie okienko z informacją,że trzeba zestawić połączenia AS przez kontynuowaniem.
Jeszcze raz wielkie dzięki!

*

Offline RuTa

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro | Samsung I-5800
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 16, 2008, 20:52:33 »
Spoko ;)

HTC Touch Pro: szczecinianin WM 6.5 builds 21901 Sense 2.5
Radio: 1.17.25.09

*

Offline helfi

  • *
  • 83
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 28, 2008, 20:32:49 »
Gładko poszła aktualizacja. Dzięki za opis. Parę pytań przychodzi mi jednak na myśl. SPL i IPL został mi z Orange po tej procedurze czyli 1.38.00 zmienił się tylko numer OS nawet radio chyba zostało to samo i teraz pytania :
1.Czy zmieniać radio na inne ? Czy zostawić te które było przy Orange ( karta i tak jest z Orange)
2.Czy przy każdej następnej zmianie romu zawsze robić to przez USPL aby nie zmienić przez przypadek IPL i SPL czy moge ładować przez program "Romupdateutility" ?   

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 29, 2008, 00:00:00 »
Witam wykonałem proces USPL wszystko trwa około 3-4min i dochodzi do 100% telefon sie restartuje następnie próbuje wrzucić soft z ery Hero_WM6_ERA_3.15.118.1 i wyskakuje mi wybór romu pózniej pasek postępu dochodzi do 2% i otrzymuje komunikat ERROR [244] INVALID MODEL ID i poniżej "this update utility cannot be used for your PDA phone.Please check your update utility" co widać na foto.Prosze o pomoc :(

Posiadam mda compact III t-mobile z WM 5.0

*

Offline Ba

  • 3
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 29, 2008, 15:45:23 »
Witam,
Czy istnieje możliwość użycia takiego romu do SPV M650 od Kaisera pobranego z HTC?
RUU_Kaiser_HTC_PLK_3.29.464.0_radio_sign_25.83.40.02_1.65.16.25_Ship.zip

Pozdrawiam,
Marcin

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 29, 2008, 16:10:10 »
Czy istnieje możliwość użycia takiego romu do SPV M650 od Kaisera pobranego z HTC?
RUU_Kaiser_HTC_PLK_3.29.464.0_radio_sign_25.83.40.02_1.65.16.25_Ship.zip

Nie ma takiej możliwości. Wgrywaj romy przeznaczone TYLKO do twojego urządzenia.

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 29, 2008, 21:44:49 »
Czy ktoś może mi pomóc?

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 29, 2008, 22:20:59 »
Czy ktoś może mi pomóc?

Przy uruchamianiu jaki masz SPL wyświetlany :?:

*

Offline Ba

  • 3
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 30, 2008, 23:23:12 »
Witam,
Dzięki tak tez myślałem. Czy ktoś wie skąd wziąć ROM z win 6 pl (wersja ze strony HTC) dla SPV M650. Znajomy tak pobrał ale dla prywatnie kupionego Kaiser a. Obecnie widziałem tylko wersje z Ery a coś z HTC?

Pozdrawiam,
Marcin

*

Offline ulver

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650, SDHC4GB, Rom: Artemis Touch Vanilla 4.02, RRom 03.21.90
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 03, 2008, 10:28:29 »
Witam.
Mam 2 pytania:
1. Zalecany OS to XP - oczywiście z SP2 -  tak? (dla mnie to jasne, że z SP2 ale może ktoś o tym zapomnieć)
2. Podejrzewam, że najlepiej wgrywać nowy ROM na świeżo postawionym XPku z SP2 (autopatcher może być?), a w przypadku OS już lekko obciążonego programami należy koniecznie wyłączyć firewalla? i antivira (zwłaszcza Northona AV - blokuje dostęp do nadpisania romu - sprawdziłem na kilku innych urządzeniach jak mp3palayer, lustrzanka cyf. i uziemiony pierwszy mój tel. z symbianem :shock:) przy wgrywaniu new ROMu).
Dziękuję :ok:
Pozdrawiam

Napisane: Czerwiec 03, 2008, 09:50:53
acha zapomniałem... czy ważne jest odnośnie XPka czy profesional czy home? ja stawiam na wersję prof. :wink:

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:25:39 »
Ja mam na firmowym lapku Center Edition oraz Norton Internet Security a Windows od początku czyli ponad rok nie reinstalowany i nie miałem ŻADNYCH problemów !! Te problemy jakie Ty miałeś to chyba jednak nie wina Nortona czy Windowsa ale pewnie Twoja  :evil:
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline ulver

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650, SDHC4GB, Rom: Artemis Touch Vanilla 4.02, RRom 03.21.90
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 04, 2008, 12:08:42 »
No jasne... super odpowiedź :grin: masz inny OS, Norton IS, który można porównać do Avasta :E bo Firewall w nim jest żałosny :| (jednak lepiej się spisuje sam Norton + np: Zone alarm pro) ,a po za tym laptop więc żadnych zbieżności nie widzę :proud: Co do przypadłości blokowania ROMu przez Nortona  to właśnie tak miałem, a po wyłączeniu wgrywanie nowego FW przebiegało prawidłowo, na dwóch różnych Pctach. Na temat zalecanego wyłączenia takich programów było już w niejednym wątku nawet na tym forum :smile: więc proszę nie pisz że to moja wina :shock: - dobre. Pozdro

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 04, 2008, 13:52:10 »
A więc odpowiadam. System Windows XP (wersja obojętna byle z SP2), firewall wyłączyć jak blokuje ( u mnie wspomniany NIS nie blokuje). Natomiast system nie musi być świeżo instalowany byle za dużo programów w tle nie działało. Najlepiej robić to na laptopie bo nie daj Boże prąd wysiądzie w czasie flashowania i klapa. 
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline ulver

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650, SDHC4GB, Rom: Artemis Touch Vanilla 4.02, RRom 03.21.90
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 05, 2008, 09:22:18 »
Dzięki. Przekonałeś mnie :smile: Wgram nowy ROM na lapku. Co do zaniku napięcia podczas wgrywania nowego ROMu - Artek będzie cały martwy czy da się go podnieść metodą flashowania np: z karty SD?
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=70481.0
bootloader działa zawsze?