FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.

  • 193 Odpowiedzi
  • 116382 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zearid

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Artemis
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 28, 2010, 16:06:38 »
Hmm... A i ja mam problem z CIDem i wgranie nowego ROMu.
Robię HR, wgrywam i instaluje wymienione pliczki. SR. Odpalam start_uspl, dochodzi do 100....
I tu zaczynają się schody.
Na ekranie pojawia się pingwinek i konsola, jeżeli mam szczęści przeskoczy dalej jeżeli nie to zwis z czarnym ekranem, nieraz też i konsola wywala błąd z informacją iż nie potrafi odszukać pliku logu.
Jeżeli ten etap przejdzie bezproblemowo zabieram się za aplikacje na kompie (tą do update romu).
I tu też schody są, albo pojawia się IMG corrupted albo zwiesza się na BL(3 kolorowe linie, napis RUU i USB) i nic tylko SR.

Chciałem zmienić orangutana 5.0 na amigantomek 6.1 FF, tylko CID do zmiany, mam 1.38.
Aha, z góry napiszę iż próbuję na 2 różnych kompach (jeden ma system xp pro drugi 7 pro).

Ma może ktoś pomysł jak to obejść ?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 29, 2010, 15:26:35 »
USPL.exe wgrywa się tylko raz.

Cytuj
Robię HR, wgrywam i instaluje wymienione pliczki. SR. Odpalam start_uspl, dochodzi do 100....

A to po co, jakie pliczki? Jeśli wgrasz USPl to powinineś mieć "0" na końcu 1.38. A spróbuj RUU z innego ROMu.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline zearid

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Artemis
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 30, 2010, 12:38:32 »
Pliki to :
EnableRapi.cab oraz Cert_SPCS.cab

Ogólnie próbowałem już różnych metod w tym w oparciu o 2 tutki. Jeden stąd drugi z innego forum:


Cytuj
1. Zasysamy USPL: źródło z XDA - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311403
                             mój upload na Sendspace: http://www.sendspace.com/file/3ipgku
2, Wypakowywujemy USPL do dowolnego katalogu. ( Zalecam dla łatwości użytkowania i zrozumienia tutorailu C:\Artemis_USPL\ )
3. Wyjmujemy z M650 (HTC Artemis) kartę SIM i katę pamięci
4. Podpinamy M650 (HTC Artemis) do komputera i czekamy na synchronizację z Activesync
5. Sprawdzamy czy w ustawieniach polaczeń Activesynca jest zaznaczona opcja "zezwalaj na polaczenia usb"
6. Wgrywamy i instalujemy w pamięci urządzenia ("Device\") pliki EnableRapi.cab oraz Cert_SPCS.cab. Czekamy chwile i robimy Soft-Reset
7. Z katalogu C:\Artemis_USPL\ wybieramy start_uspl.exe
8. Otwiera się okienko Dos-owe wraz z odliczaniem (co 10%)
9. Czekamy - proces trochę trwa (w przybliżeniu jakąś minutę). Po czym ekran może (ale nie musi) zrobić się biały lub czarny (jak piszą twórcy - w zależności od brandu, tj. firmy która firmuje produkt) i następuje flash urządzenia. Zgadzamy się na wszystko o co prosi program.

SPL mam 1.38.0000

Nie wiem co robię źle, ale zawsze mam jakiś błąd. I przy USPL i przy próbie wgrania ROMu.
Jak możesz to daj kilka wskazówek w jak najprostszej formie. Będę wdzięczny.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 30, 2010, 13:09:24 »
Ale z tego wygląda, że masz wgrany USPL. Poza tym nigdy nie wgrywałem żadnych plików, po prostu odpaliłem USPL.exe i szło. Jaki masz dokładnie komunikat przy wgrywaniu ROMu przez RUU? Poza tym daj link do tego ROMu.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline zearid

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Artemis
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 30, 2010, 14:04:28 »
Rom wgrywany do uspl pochodzi z paczki z XDA.
Rom z systemem to Amigantomek 6.1 FF

źródło:
http://tnij.org/rom_ff

Co do błędów.
Są podstawowo 3.
1. Brak połączenia z PDA
2. Image corrupted (270, dochodzi do 3% i zonk)
3. Zwis na BL (trzy kolorowe pasy, na dole po lewej napis USB, na górze po prawej napis RUU i nic nie można zrobić, tylko reset pomaga).

Co do plików. Te same są wykorzystane w Wizard Service Tool jako Enabled RAPI + Unsigned Apps.
Zresztą robiłem to i bez dogrywania ich (wiadomo na czystym systemie).
Co do USPL - dobrze wiedzieć, z tego co pisali ludzie na forach powinno być w wersji 1.11 (zamiast 1.38) i to mnie zmyliło w takim razie.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 16:40:52 wysłana przez zearid »

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 20, 2010, 10:42:47 »
Jest jakis patent aby wgrac ROM pod VISTA ? robilem juz kilka prob i zawsze zrywa polaczenie, probowalem tez wgrac poprzez karte, ale po SR i wcisnieciu "dyktafonu" pojawia sie kolorowy ekran i nic nie fleszuje

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:24:58 »
A zmieniłeś nazwę pliku nbh na Arteimg.nbh ?

Bez tego może nie ruszyć dalej.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 20, 2010, 17:35:55 »
Tak nazwa pliku to Arteimg wczesniej mialem duzymi literami,ale efekt ten sam, doslownie na ulamek sekundy pojawia sie bialy ekran z jakims niebieskim napisem, i zaraz przechodzi na czerowny zielony niebieski , z napisami IPL 1.38.0001   SPL 1.38.0000, moze ma CIDa i nie chce fleszowac ? jesli nie przejdzie pojde do kogos na Xp

pozdrawiam

*

Offline arekmelerski

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
    • PhoneWeb.pl - Forum Android, BB, Symbian, WM
  • Sprzęt: HTC Magic 32A
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 29, 2010, 15:47:19 »
Ten napis to zapewne checking SD card. Jeśli masz kartę pamięci to wgraj z niej roma, sposób o wiele wygodniejszy i prosty

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 18, 2010, 15:33:32 »
Jest jakis patent aby wgrac ROM pod VISTA ? robilem juz kilka prob i zawsze zrywa polaczenie, probowalem tez wgrac poprzez karte, ale po SR i wcisnieciu "dyktafonu" pojawia sie kolorowy ekran i nic nie fleszuje
Jakiej karty uzywasz? Najlepsze sa max 512 MB. Jesli masz wieksza niz 2 GB to wcale nie pójdzie
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 29, 2010, 19:25:36 »
Próbowałem dzisiaj wgrać supercleana od AMIGAnTOMEK. Niestety, albo to ja czegoś nie zrozumiałem, albo coś jednak jest nie tak. Wrzucam plik ARTEIMG.NBH na kartę pamięci MicroSD i wkładam ją tam gdzie jest jej miejsce. Odpalam bootloadera, wywala szybciutko napis "checking SD card" i nic się nie dzieje. Rozmiar mojej karty to 256 mega, specjalnie wziąłem jak najmniejszą. Może coś robię źle?

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 19, 2010, 21:33:54 »
Witam mój nowy stary artek zawiechy łapie często tak przy 50% baterii czarny ekran, pasy jakieś, jak go restartuje to dochodzi do logo czasem do literek logowania i koniec może bateria padaczka ale trzyma dwa dni tylko jakos szybko się ładuje. A może rom jest posypany włączyć go tylko można po uprzednim podłączeniu do kompa i to po chwilowym podładowaniu dopiero gdy dioda mignie na pomarańcz a najlepiej na zielono. Jest to sprzęt z orange. Powiedzcie co tu robić czy bateria czy rom i jak go wgrać, nie obczajam tego uspl, kilka romów za waszymi linkami zassałem i co dalej, nic boję się ruszyć bo nie nic wiem. Nie ma simlocka pomóżcie coś. Najlepiej wytłumaczcie jak krowie na miedzy.
pozdrawiam.

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:58:56 »
Czy da się wgrać tego roma do którego nie trzeba zdejmowac cid locka przez karte micro sd?

*

Offline Ostapiuk

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 16, 2011, 13:24:50 »
Hej. Poszukuję ROM PL do artka dokładnie MDA z T-mobile. Wiem do czego służy szukaj :) ale większość linków to trupy
HTC Touch Pro / ORANGE
 AM 5.2.0 0809
1.02.25.19
1.90.69.4 PLK