Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa

  • 12 Odpowiedzi
  • 9795 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« dnia: Sierpień 13, 2011, 21:18:15 »
Witam potrzebuje pomocy przy wgrywaniu romu. Szukałem w necie i znalazłem kilka podpowiedzi jednak żanda nie działa

1.Format karty SD FAT32 i FAT16
2.Skopjowanie pliku romu i zmiana nazwy na RAPHIMG.nbh
3.Rest do bota

pisze szukam karty wlacza sie botloader i stoi w miejscu.

Ktoś pomoże ??

Połączone: Sierpień 13, 2011, 21:22:03
Witam potrzebuje pomocy przy wgrywaniu romu. Szukałem w necie i znalazłem kilka podpowiedzi jednak żanda nie działa

1.Format karty SD FAT32 i FAT16
2.Skopjowanie pliku romu i zmiana nazwy na RAPHIMG.nbh
3.Rest do bota

pisze szukam karty wlacza sie botloader i stoi w miejscu.

Ktoś pomoże ??

Probowałem na kartach 512 i 1gb i to samo coś zle robię??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 21:22:03 wysłana przez B4nDiT »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2922
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2011, 09:40:55 »
Zacznij od tego. Zmień nazwę RAPHIMG.nbh na ARTEIMG.nbh.
Może pójdzie
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2011, 19:53:42 »
Zacznij od tego. Zmień nazwę RAPHIMG.nbh na ARTEIMG.nbh.
Może pójdzie

Właśnie raczej nie bo niemam tego cida sciagnietego jak wlacza sie bot pokazuje SPL 1.13.000 .. zmienialem nazwy na kartach 512 i 1 gb .. format FAT 16 i 32 .. i nie idzie pisze szuka karty i wlacza sie kolorowy ekran gdzie wlasnie pisze info i spl i stoi

Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2012, 20:42:55 »
Witam.
Posiadam SPV M650, w którym był zmieniany rom ( tak mówił mi poprzedni właściciel ). Telefon przeleżał w szafie i ostatnio natknąłem się na niego. Po włączeniu telefon zatrzymuje się na logo era
IPL 3.15.0001
SPL 3.15.0000
GSM 03.06.90
OS 3.15.0.0
nie można go wyłączyć, jedynie poprzez wyjęcie baterii, nie potrafię również wejść w tryb bootloadera oraz brak komunikacji przez ActiveSync. Czy jest możliwość jego reanimacji, choćby ze względu na posiadany przez niego GPS.
Pozdrawiam

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2012, 21:55:19 »
Podstawą jest bootloader albo wykrycie przez PC. Można też spróbować z karty, ale masz Cidlocka.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2012, 10:34:21 »
Podstawą jest bootloader albo wykrycie przez PC. Można też spróbować z karty, ale masz Cidlocka.

Witam ponownie. Czyli w moim przypadku pozostaje wykorzystać go jako " podstawkę pod kwiatki". Czy tak? Pytam bo nigdy się takimi rzeczami nie zajmowałem, a chciałem spróbować.  Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2012, 10:40:31 wysłana przez bednarczyk1 »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2922
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2012, 11:41:13 »

Witam ponownie. Czyli w moim przypadku pozostaje wykorzystać go jako " podstawkę pod kwiatki". Czy tak? Pytam bo nigdy się takimi rzeczami nie zajmowałem, a chciałem spróbować.  Pozdrawiam
A tu zaglądałeś?
http://pdaclub.pl/forum/artemis/faq-upgradewgrywanie-nowego-romu-do-artemisa-bez-zdejmowania-cida/
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2012, 16:32:49 »

Witam ponownie. Czyli w moim przypadku pozostaje wykorzystać go jako " podstawkę pod kwiatki". Czy tak? Pytam bo nigdy się takimi rzeczami nie zajmowałem, a chciałem spróbować.  Pozdrawiam
A tu zaglądałeś?
http://pdaclub.pl/forum/artemis/faq-upgradewgrywanie-nowego-romu-do-artemisa-bez-zdejmowania-cida/

Witam. Czytałem to co zostało zasugerowane oraz inne odwołania do tematów. Za " chiny ludowe " nie potrafię wejść do bootloadera, przy kombinacji power+record+reset załącza się telefon i pojawia się logo ERA i tak zostaje. Czyli jednak pozostaje wykorzystać telefon jako " podstawkę pod kwiatki ". Pozdrawiam

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2012, 17:49:02 »
Twierdzę że robisz to źle, o ile przyciski działają poprawnie to pewnie wina leży po stronie użytkownika.
Podnosilem już Artka z takiego stanu, z sukcesem.

Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2012, 19:18:31 »
To może zdradzisz Twoje ABC reanimacji z takiego stanu?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2012, 19:48:07 wysłana przez bednarczyk1 »

*

Offline chudy2001

  • 3
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2 > HTC Artemis > SE Aino > SE Haz
Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2012, 18:41:40 »
Trochę zrobię odkop  :mrgreen:

To może zdradzisz Twoje ABC reanimacji z takiego stanu?

Niedawno kolega przyniósł mi uceglonego antka. Nie dało się go w żaden sposób uruchomić, nie pomagało hard resety i wyjmowanie baterii . Nie reagował na podłączenie do kompa i do ładowarki. Normalnie cegła.

Po długich męczarniach dało się wejść tylko w bootloader. Mimo że antek wcześniej miał zdjętego cida w granie jakiegokolwiek romu kończyło się fiaskiem, program  przerywał wgrywanie w najróżniejszych miejscach. nie wykrywał też karty pamięci.
Telefon działał w sieci ERA, więc mu wgrałem T-Mobile ART_TMOUK_11311001_024990_WWE_Ship_R3 o dziwo wgrał się bez żadnego problemu. Antek normalnie wstał, ale pozmieniał radio rom i założył cida  :) .
Po pozbyciu się blokady wgrałem mu AMIGAnTOMEK_6.1_FULL_FINAL .

Więc idze, tylko kłania się czytanie ze zrozumieniem.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2012, 19:58:28 »
Więc idze, tylko kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Brawo, dokładnie tak stawia się uwalone Artki, uważaj jednak bo może okazać się że przy dłuższym używaniu będzie jednak wyłączał się a to oznacza zimne luty na płycie.

*

Offline F1LiP88

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i600, s8500, HTC Leo, HTC Pico
Odp: Awaryjne wgrywanie romu dla artemisa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2013, 20:43:39 »
Witam. Dziś przypomniałem sobie o moim uwalonym SPV m650 czyli HTC Artemis. Telefon nie reagował zupełnie na nic. Po podłączeniu pod ładowarkę zapalała się tylko na chwilę czerwona dioda. Nie dało się wejść w bootloader ani nic innego. Udało mi się go odpalić w następujący sposób:
-najpierw naładowanie go kablem USB (ładował się około 2h, lampka zapalała się na pare sekund i gasła na ekranie zero życia)
-następnie wyjąłem baterie potem ją włożyłem
-teraz trzymając klawisz nagrywania i power jednocześnie podłączyłem kabelek USB
-o dziwo na ekranie nie pokazał się bootloader tylko pixele coś w stylu mrówek na tv bez anteny tyle że kolorowe które później zmieniły się w pasy cienkie jak przy rozbitym LCD
- wcisnąłem power (tak jak przy normalnym włączaniu telefonu)
-ekran zrobił się czarny ale podświetlony, za chwilę zapaliła się pomarańczowa lampka a po niej zaczęła mrygać zielona
-w tym momencie zrobiłem HR i telefon wstał bez wgrywania czego kolwiek  :mrgreen:

Opisałem jak umiałem. Może komuś się przyda...