Arte110 - Instalacja Romu

  • 6 Odpowiedzi
  • 20215 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Arte110 - Instalacja Romu
« dnia: Październik 14, 2011, 16:07:07 »
Witam jestem świerzakiem jeśli chodzi o instalacje Rom-u na tym urządzeniu. Dane techniczne :

Rom v: 1.13.110.1 WWE
Rom Date: 09/2206

Chce zainstalowac Rom zx-da jednak jak robie według poradnikow nic nie moge zrobic.

Instalajcja przez karte SD:\

1. Format karty FAT 32 - karta 256 MB
2. Zmiana Romu na ARTIMG.
3. Wsadzam kartę i włączam bota pisze check SD i nic się nie dzieje stoi w miejscu.

Instalacja przez System:

1. Podłączam tel pod pc vsyns jest połączenie.
2. Włączam Rom exe. postępuje według instrukcji tel przełącza sie w stan bota

kolorowy ekran na dole mam USB i stoi po chwili wyskakuje komunikat na PC błąd połączenia i nic nie idzie zrobić.. Próbowałem z kilkoma romami i to samo jest.

Chciałem zainstalować USPL jednak nie działa on na 64 bit systemie. Instalowałem HARD SP jednak tez to samo co przy instalacji Romu.

Proszę o pomoc.



Połączone: Październik 14, 2011, 21:03:27
Pomoże ktoś ?? Proszę..
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 21:03:27 wysłana przez B4nDiT »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Arte110 - Instalacja Romu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2011, 21:45:09 »
Wygląda na to, że nikomu już się nie chce pomagać.
Wszystko jest po 150 razy opisane w przyklejonych wątkach. Opisane są sposoby zdjęcia zabezpieczeń i wgrywania romu.
Swoją drogą nie pomagasz nie pisząc jaki masz obecnie rom, i dokładnie jaki chcesz wgrać.
Jeśli natomiast piszesz, że klikasz na "rom.exe", to już to wygląda zaskakująco.
Podobnie ze zmianą nazwy romu podczas wgrywania go z karty.
Nie piszesz nic o rozszerzeniu pliku.
Nie wiadomo, czy zdjąłeś zabezpieczenia?

Poczytaj przyklejone wątki ( wiem, że jest tego sporo ), a dasz radę.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Arte110 - Instalacja Romu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2011, 21:51:58 »
Cytuj
Chciałem zainstalować USPL jednak nie działa on na 64 bit systemie. Instalowałem HARD SP jednak tez to samo co przy instalacji Romu.

Co do karty zmieniam na ARTEIMG.nbh i wrzucam na kartę 128 MB.
Co do zabezpieczeń opisałem że chciałem wgrać USPL jednak mam wersje systemy x64 i wyskakuje błąd że oprogramowanie jest na x86.



Połączone: [time]Październik 14, 2011, 21:57:13[/time]

1. Swoją drogą nie pomagasz nie pisząc jaki masz obecnie rom, i dokładnie jaki chcesz wgrać.
*IgGord_ROM_Manila2_build_29020_ArteImg
*wm6_black_blue
*Marass82_23518_TIT_PLK

BTW - Nie znam sie na tym ale na 99% jest to rom T-Mobile bo po włączeniu ppc wskakuje logo T-Mobile


2. Jeśli natomiast piszesz, że klikasz na "rom.exe", to już to wygląda zaskakująco.
*ROMUpdateUtility.exe

3. Podobnie ze zmianą nazwy romu podczas wgrywania go z karty.
*ARTEIMG.nbh


4. Nie wiadomo, czy zdjąłeś zabezpieczenia?
* NA to też już odpowiedziałem



Połączone: Październik 14, 2011, 21:59:21
Teraz mogę liczyć na pomoc ?
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 21:59:21 wysłana przez B4nDiT »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Arte110 - Instalacja Romu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2011, 22:26:06 »
Artemis jest starym pda i problemem jest tutaj system 64-bit. Program USPL.exe najlepiej działa na Windows XP, przejdź się do kolegi i zrób to u niego - robi się to raz i dosyć szybko (piwa nie skończycie :)  ) Potem możesz wgrywać ROM z karty lub z pomocą RUU.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Arte110 - Instalacja Romu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2011, 23:13:50 »
Artemis jest starym pda i problemem jest tutaj system 64-bit. Program USPL.exe najlepiej działa na Windows XP, przejdź się do kolegi i zrób to u niego - robi się to raz i dosyć szybko (piwa nie skończycie :)  ) Potem możesz wgrywać ROM z karty lub z pomocą RUU.

Ok wiec teraz jest taki problem. Podlaczam ppc do pc .. Daje start_uspl ładuje sie do 100 i na telefoni wyskakuje obraz linuxa ( pingwinek :) ) telefon gasnie przechodzi na pc do ROMUpdateUtility i po chwili ze problem z polaczeniem .. robilem hard reset i zwykly i ciagle w tym samym miejscu staje. Dlaczego ?

Połączone: [time]Październik 14, 2011, 23:15:43[/time]
wlaczam osobno ROMUpdateUtility i daje nxt itp w momencie jak ppc przechodzi w stan bota mam kolorowy ekran na dole pisze USB i po chwili komunikat Update Error .. A ppc stoi w miejscu .. ??? Co robie nie tak >

Połączone: Październik 15, 2011, 00:23:20
Centralnie dostaje szalu przez ten telefon. Opisze co sie dzieje gdy korzystam z Art USPL.

Wiec tak pobralem z neta Artemis USPL.
Rozpakowałem
Wciskam start_uspl
Na ppc po zaladowaniu 100 % pokazuje sie obrazek pingwinka i pisze ze log file cos tam.
Na PC automatycznie wlacza sie ROMUpdateUtility.
Postepuje według instrukcji. Po chwili telefon przelacza sie w stan bota i stoi na PC jest komunikat ze szuka polaczenia i po chwili Update error. Program sie wylacza a telefon stoi w miejscu.

Teraz tak .. znalazlem w necie cos takiego Kaiser-HardSPL-3.56-force-USB
zawartość :
*KaiserCustomRUU.exe
*Kaiser-HardSPL-3.56-force-USB.nbh

Wlaczam KaiserCustomRUU.exe to jest to samo co room ulity. postepuje wedlug instrukcji IIIII !! o dziwo po przelaczeniu sie w bota nastepuje wgrywanie pliku Cos sie dzieje !! ale po chwili wystepuje komunikat

ERROR 270 : UPDATE ERROR
The image file is corrupted. Please check your Update Utility.

Teraz tak podladnołem folder przy wlaczeniu tego pliku są tam dodatkowe 2 pliki

ErrorUSB.fig
ErrorBattery.fig

Sądze ze to one pozwalaja przesc bez problemowo w bota itp. Jednak probowalem podmieniac plik nbh. wstawiałem ten z uspl z innego roma to samo nic ..

Ktos mi pomoze ? Pytalem kolegi ktory bardziej sie na tym zna. Powiedzial ze jak wgrywam USPL telefon sie resetuje i przechodzi w bota i tu jest problem bo program go nie wykrywa dlatego wyskakuje caly czas problem z polaczeniem..


Czy znajdzie sie jakas osoba ktora mi pomoze :( .. PRosze
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 00:23:20 wysłana przez B4nDiT »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Arte110 - Instalacja Romu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2011, 15:57:29 »
Coś mi śmierdzi, że masz ROM nie do Artka. Nie dam głowy, bo wszystkich nie miałem, ale tak mi coś po nazwie zajeżdża.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline qulek

  • 18
Odp: Arte110 - Instalacja Romu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2011, 11:55:39 »
kaiser to nie artemis i ten uspl nie zadziała
wejdź na mojego chomika qulek1 i tam masz usp-la do artka
podłączasz do kompa czekasz aż active sync się połączy
klikasz uspl.exe i czekasz
na bank zadziała
komp musi byc z xp
a jeszcze jedno nieraz najpierw trzeba podłączyc artka w trybie BL przed zabawa żeby windows zainstalował sobie sterowniki
pozdrawiam