jak zrobić root xperia arc

  • 21 Odpowiedzi
  • 42623 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak zrobić root xperia arc
« dnia: Kwiecień 16, 2011, 19:06:08 »
Witam
właśnie stałem się posiadaczem tego telefonu i mam pytanie, czy juz wiadomo jak go zrootować i czy są juz do niego jakieś ROMy ?

[mod]INSTRUKCJA ROOTOWANIA - http://pdaclub.pl/forum/arc/jak-zrobic-root-xperia-arc/msg1553284/#msg1553284[/mod]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 03:27:03 wysłana przez linshi »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2011, 20:06:26 »
nie ma jeszcze metody rootowania tego urządzenia...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

notosiup

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2011, 20:36:17 »
spróbuj przez universal androot http://software2tech.com/tag/download-universal-androot/ ściągasz program, odpalasz w telefonie, wybierasz swoją wersję androida, klikasz go root. Daj znać czy działa.

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2011, 08:32:08 »
może jednak poczekam, aż zrobi to ktoś bardziej doświadczony. to mój pierwszy andriej.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2011, 12:00:39 »
spróbuj przez universal androot http://software2tech.com/tag/download-universal-androot/ ściągasz program, odpalasz w telefonie, wybierasz swoją wersję androida, klikasz go root. Daj znać czy działa.

ja próbowałem różnych metod,  ręki sobie uciąć nei dam, ale chyba tego próbowałem i nie zadzaiłało.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline zbisul

  • *
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się nudzę to grzebie - w swoim PDA |LY|&+LY
  • Sprzęt: HTC EVO 3D, LG P920 3D, SG Note
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2011, 18:16:08 »
Ależ jest Root dla Arc-a

P.S.
Nie wiem kiedy znajdę chwile ale najpóźniej w najbliższą sobotę-niedzielę coś podrzucę. :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 20:04:17 wysłana przez zbisul »
Jestem... a jak by mnie nie było. Żona każe wybierać: "albo ja albo telefon..." Odpowiadam jej : "nie każ mi wybierać bo możesz żałować"

*

Offline zbisul

  • *
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się nudzę to grzebie - w swoim PDA |LY|&+LY
  • Sprzęt: HTC EVO 3D, LG P920 3D, SG Note
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:37:05 »
Mam trochę czasu. Możesz mi napisać jaki masz system w tym Arc-u i jakie jądro ? A co do nowych roomów to tu masz ich pełno :

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=965
Jestem... a jak by mnie nie było. Żona każe wybierać: "albo ja albo telefon..." Odpowiadam jej : "nie każ mi wybierać bo możesz żałować"

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline zbisul

  • *
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się nudzę to grzebie - w swoim PDA |LY|&+LY
  • Sprzęt: HTC EVO 3D, LG P920 3D, SG Note
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:42:31 »
http://forum.mobione.pl/sprzet-75/root-dla-se-xperia-play-se-xperia-arc-se-xperia-neo/
może to Ci pomoże

Ciekawe do czego jest im potrzebne nazwisko i adres mailowy ...  :E

A swoją drogą to kolega zdaje się nie jest zainteresowany rootem dla Arca, bo do dzisiaj nie podał mi odpowiedzi na pytanie.

Dla tych którzy jednak dalej szukają odpowiedzi na postawione pytanie mam link :
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=965

Znajdziecie tam na pewno metodę na roota dla Arca. Jeżeli ktoś nie do końca zrozumie jak, proszę o pytania na PW (nie zawsze zaglądam po forum) odpowiedź udzielę w tym temacie
Jestem... a jak by mnie nie było. Żona każe wybierać: "albo ja albo telefon..." Odpowiadam jej : "nie każ mi wybierać bo możesz żałować"

*

Offline swiniaa

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE ARC S
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2011, 21:21:22 »
czy ktoś jest w stanie poprowadzic za reke jak zrobic roota ? i jaki pl soft wgrac ?
zbisul czy można by Cię prosić ;) ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 21:38:12 wysłana przez swiniaa »

*

Offline kaciek

  • *
  • 98
  • Sprzęt: Xperia ARC S / HTC HD2 Android/Windows
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2012, 21:22:59 »
Witam
Dawno nic nie pisałem, ale teraz mam coś co na pewno większość z Was zainteresuje.
Opiszę chyba najprostrzy sposób zrobienia Roota i to bez odblokowywania bootloadera (czyli nie tracimy gwarancji, oraz możemy instalować oryginalne aktualizacje)

To przetłumaczenie sposobu rootowania w/g kolegi DooMLoRD z XDA
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582



1. Ściągnąć sterowniki adb ze strony: http://developer.android.com i/sdk/index.html i instalujemy
2. Musimy włączyć debugowanie w telefonie (Ustawienia/Aplikacje/Dla programistów/Debugowanie USB)
3. Z pierwszego linku ściągamy paczkę DooMLoRDa i rozpakowujemy
4. Podłączamy telefon do komputera oczywiście kablem USB  - zainstalują się sterowniki adb
5. Odpalamy plik runme.bat (w czarnym oknie będą przewijać się informacje co program robi z naszym telefonem, oczywiście potwierdzamy odpowiednie komendy)
4. Po około 15 sekundach i restarcie telefonu cieszymy się rootem

Jeśli operacja stanie w miejscu to odłączyć telefon (można zrestartować) i powtarzamy operację
Po prawidłowym roocie pojawi się nowa aplikacja "Superuser"

łatwiej chyba nie można

nie działa na  FW .62 sprawdziłem i musiałem wrócić do .42 bo bez roota nie da się egzystować
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 15:00:00 wysłana przez kaciek »
--------------------------------------Nie piję, nie palę, nie przeklinam... K....wa papieros wpadł mi do piwa ---------------------------------------

*

Offline moses

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, Nokia N97, HTC Mozart, HTC Diamond2
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2012, 00:20:18 »
x.62 FW nie działa epoloit  :ok:

*

Offline kaciek

  • *
  • 98
  • Sprzęt: Xperia ARC S / HTC HD2 Android/Windows
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2012, 11:44:34 »
Root na .62 zostaje gdy zrobimy upgrade softu z poziomu telefonu :ok:
--------------------------------------Nie piję, nie palę, nie przeklinam... K....wa papieros wpadł mi do piwa ---------------------------------------

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2012, 18:24:23 »
Mógłby ktoś powiedzieć jak z 062 wrócić do 042? Naszukałem sie na google i nic :(

Połączone: Luty 29, 2012, 17:02:03
Prosze napiszcie bo jestem w czarnej... kropce :P
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 17:02:04 wysłana przez SpiiQzor »

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2012, 09:33:25 »
Jak sprawdzić czy root się wykonał i jeżeli tak to jakie daje on możliwości? To mój pierwszy telefon z Androidem.

*

Offline kaciek

  • *
  • 98
  • Sprzęt: Xperia ARC S / HTC HD2 Android/Windows
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2012, 16:49:56 »
5 postów powyżej masz odpowiedź jak sprawdzić czy root został wykonany (w mojej instrukcji)
Root daje dostęp np. do modyfikacji systemu (plików systemowych) np. wyglądu, dodatkowych funkcji niedostępnych normalnie, wywalenia śmieci z których nie korzystasz a zajmują miejsce, a przede wszystkim można wgrać CWM Recovery za pomocą którego można zrobić kopię całego swojego systemu w telefonie (obrazu) i w razie jakiegoś nieszczęścia, lub błędu przy modyfikacjach można wszystko przywrócić, nawet zachowując swój układ skrótów na pulpicie. program CWM można pobrać z Marketu

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wdnkuQ1dNaW5zdGFsZXIiXQ..

w opisie link do dokładnego opisu na XDA

Przypominam że za grzebanie w systemie trzeba brać się dopiero po dokładnym "zbadaniu" tematu i że wszystkie modyfikacje robicie na własną odpowiedzialność!!!

Przed każdą zmianą w systemie zrób kopię za pomocą CWM
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 16:55:24 wysłana przez kaciek »
--------------------------------------Nie piję, nie palę, nie przeklinam... K....wa papieros wpadł mi do piwa ---------------------------------------

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:02:26 »
Root na .62 zostaje gdy zrobimy upgrade softu z poziomu telefonu :ok:
Jak sprawdzić wersję FW? Wykorzystuję DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su i po zakończeniu nie mam zainstalowanej aplikacji Superuser.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 19:24:17 wysłana przez bear73 »

*

Offline kaciek

  • *
  • 98
  • Sprzęt: Xperia ARC S / HTC HD2 Android/Windows
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:53:24 »
ustawienia/informacje o telefonie/numer komplikacji

jeśli masz 62 to zmień za pomocą flashtool na 42, zrób root i dodaj CWM następnie kliknij UpdateCenter w telefonie i zrób upgrade do wersji 62 a root zostanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 23:24:45 wysłana przez kaciek »
--------------------------------------Nie piję, nie palę, nie przeklinam... K....wa papieros wpadł mi do piwa ---------------------------------------

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2012, 12:41:42 »
ustawienia/informacje o telefonie/numer komplikacji

jeśli masz 62 to zmień za pomocą flashtool na 42, zrób root i dodaj CWM następnie kliknij UpdateCenter w telefonie i zrób upgrade do wersji 62 a root zostanie.
Czy ten flashtool zadziała na brandowym telefonie z Orange? Skąd wziąć kompilację 42?
Flashtool znalazłem i kompilację 42 również. Problem z tym, że nie mogę uruchomić flashtool. Mam windows 7 - winny był antywirus, po wyłączeniu wszystko poszło ok.
Ok udało mi się zrobić downgrade i zrootowałem fona. Jak teraz zrobi update softu z poziomu telefonu?
Telefon poinformował mnie o nowszej wersji softu 62 ściągnął ją ale nie może zainstalować o co chodzi?
Jaką wersję softu 0.42 flashowałeś? Ja wykorzystałem  taką LT15i_4.0.2.A.0.42_Generic Global.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 23:44:31 wysłana przez bear73 »

*

Offline kaciek

  • *
  • 98
  • Sprzęt: Xperia ARC S / HTC HD2 Android/Windows
Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2012, 18:39:02 »
Ja robiłem Xperia Arc (LT18i)_4.0.2.A.0.42_CE.ftf
LT15i do rom dla ARC a nie ARC S i prawdopodobnie to jest przyczyna
ja nie mogłem dokonać aktualizacji do .62 gdy miałem wprowadzane przez siebie zmiany w systemie oraz usunięte zbędne programy systemowe, i poradziłem sobie z tym tak:
-zrobiłem flash do wersji .42 romem powyżej
-nic nie zmieniałem poza zrobieniem roota i wgraniem CWM
-kliknąłem na update center i aktualizacja przebiegła bezproblemowo.
z uwagi że root został dopiero na .62 zrobiłem wszystkie modyfikacje i usunięcie zbędnych programów.
Jeśli masz już wszystko ustawione na 42 to backup zrobiony TitaniumBackup-em można wszystko przywrócić na 62
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2012, 18:42:05 wysłana przez kaciek »
--------------------------------------Nie piję, nie palę, nie przeklinam... K....wa papieros wpadł mi do piwa ---------------------------------------

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2012, 20:53:25 »
Ok teraz wszystko poszło dobrze. Dzięki za pomoc  :ok:

Odp: jak zrobić root xperia arc
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 29, 2012, 19:45:23 »
Zainstalowałem Androida 4.0 i go zrootowałem wszystko działa ok :wink: