Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB

  • 8 Odpowiedzi
  • 16163 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Sonny

  • ***
  • 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2
Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« dnia: Lipiec 27, 2011, 20:41:40 »
Mam taki drobny problem...

Mam Samsunga Galaxy S2 z androidem 2.3.3 który ma książkę telefoniczną z kontaktów google. Cześć tych kontaktów automatycznie połączyła mi się z kontaktami na FB dzięki czemu mam zdjęcie profilowe w kontaktach. Jednak jest pare kontaktów, które takiego połączenia nie nawiązało - czy wiecie jak mogę dokonac recznego polaczenia tych kontaktów ?
Pozdrawiam
Sonny

*

don.kamillo

Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:52:16 »
Będę się powtarzał może...
Spróbuj aplikacji contapps. Tam można ręcznie zsynchronizować, a z tego co mi się wydaje, ta synchronizacja "przechodzi" też na zwykłą książkę.

*

Offline Sonny

  • ***
  • 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2
Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:57:52 »
Właśnie próbowałem oba polecanymi programami i jakoś nie miało to przeniesienia na podstawową książkę telefoniczną... a szkoda...
Pozdrawiam
Sonny

*

don.kamillo

Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2011, 07:49:05 »
A w Contapps łączyłeś je ręcznie?
Gdy klikasz konkretny kontakt, to wyświetlają się zakładki z m.in. z twitterem, mapą i facebookiem. A tam w zakładce "informacje" (czy jakoś tak) można ręcznie zsynchronizować foto, datę urodzin etc.

*

Offline Sonny

  • ***
  • 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2
Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2011, 10:22:15 »
W Contapps wiele rzeczy można, ale jakoś zdjęcia z Facebook'a nie udało mi się przypisać. Może t wynikać z faktu, iż dopiero drugi dzień uczę się Androida...
Ale jest jeszcze coś takiego:
Wchodzę w edycję kontaktu>aktywność>menu>połącz kontakt>>menu>pobierz znajomych>Facebook> i tutaj wszystkich mam zaznaczonych...i jedyne co mogę wybrać to anuluj - ktoś wie dlaczego tak jest ?
Pozdrawiam
Sonny

*

don.kamillo

Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:15:20 »
A masz w ogóle zaznaczoną opcję synchronizacji z FB w aplikacji FB?
CO do opcji: edycję kontaktu>aktywność>menu>połącz kontakt>>menu>pobierz znajomych>Facebook>
to gdzie ona jest?
Bo w książce systemowej ani contapps nie mam nic takiego.

*

Offline Sonny

  • ***
  • 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2
Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:35:26 »
Mam włączoną synchronizację kontaktów z kontaktami na FB, gdyż duża większość kontaktów dokonała takiej synchronizacji. Problem pojawia się w momencie, gdy mam inną nazwę kontaktu w googlach (skąd są brane moje kontakty), a inna jest nazwa kontaktu / użytkownika na FB.
Co do opisanej ścieżki, to może ona jest dostępna tylko dla SGS 2 ? (Proszę mieć na uwadze, że drugi dzień obsługuję androida)
Pozdrawiam
Sonny

*

don.kamillo

Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:20:12 »
Problem pojawia się w momencie, gdy mam inną nazwę kontaktu w googlach (skąd są brane moje kontakty), a inna jest nazwa kontaktu / użytkownika na FB.

Tu może być pies pogrzebany. Jeśli do kontaktu nie masz dopisanego maila, po którym można byłoby rozpoznać kontakt, to nie zsynchronizuje. Też tak miałem w standardowym programie.
Niemniej dziwne, że ręczne dopasowanie w Contapps nie działa...

*

Offline Sonny

  • ***
  • 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2
Odp: Reczne połączeniu kontaktu w telefonie z kontaktem FB
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2011, 17:19:19 »
Jeśli do kontaktu nie masz dopisanego maila, po którym można byłoby rozpoznać kontakt, to nie zsynchronizuje. Też tak miałem w standardowym programie.

I właśnie tej informacji potrzebowałem :) dopisałem ręcznie adresy mailowe do kontaktów które nie łączyły się z FB i problem został rozwiązany.

A więc i temat w sumie zamknięty :)
Pozdrawiam
Sonny