Ubijanie launchera // drugi w tle

  • 4 Odpowiedzi
  • 2734 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Ubijanie launchera // drugi w tle
« dnia: Kwiecień 18, 2011, 14:19:58 »
Witam,

ostatnio dorwałem swoją MM na dziwnym zachowaniu. Często zdarza jej się ubijać launchera. Korzystam z Launcher Pro, bo chodzi najpłynniej. Rozumiem, że takie działanie jest zapewne spowodowane brakiem wolnej pamięci RAM, ale dlaczego jedną z pierwszych aplikacji do zabicia jest LP?

Drugim problemem (i chyba większym) jest działający w tle ADW launcher. On jest automatycznie instalowany wraz z ROMem. Czy jest możliwość usunięcia go, albo przynajmniej wyłączenia? Po co on zabiera mi cenny wolny RAM?

dzięki!
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Ubijanie launchera // drugi w tle
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2011, 14:32:14 »
Jeżeli masz Root, to możesz podmienić LP w miejsce standardowego ADW, musisz przenieść plik .apk LP, u mnie jest pod nazwą com.fede.launcher-1.apk w data/app,  do system/app, jeżeli nie ruszy od razu to spróbuj zmienić jego nazwę na Home.apk oczywiście ADW musisz z tamtąd usunąć lub ew. zmienić rozszerzenie z ADWLauncher.apk na np ADWLauncher.apkold - poprostu żeby nie wykrywało tego jako aplikację.

Poprawka:
Plik z nowym launcherem trzeba nazwać dokładnie tak jak nazywał się poprzedni, domyślny launcher, wtedy wszystko powinno działać, właśnie przed chwilą to sprawdziłem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2011, 15:44:25 wysłana przez xspojlerx »

*

don.kamillo

Odp: Ubijanie launchera // drugi w tle
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2011, 14:41:11 »
Z tego co kojarzę, to w opcjach LP jest funkcja 'utrzymuj launcher w pamięci'.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Ubijanie launchera // drugi w tle
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2011, 16:15:22 »
Z tego co kojarzę, to w opcjach LP jest funkcja 'utrzymuj launcher w pamięci'.
I tak go ubija, tyle, że rzadziej.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: Ubijanie launchera // drugi w tle
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2011, 18:13:26 »
Dzięki za zainteresowanie!

Próbowałem to sobie przekopiować, ale niestety otrzymywałem komunikat "Permission denied". Tak jakbym nie miał root'a. Normalnie komendę poprzedzam "su", aplikacja superuser wyświetlała komunikat, że zostały uprawnienia przyznane. To samo przez terminal na telefonie jak i na PC przez adb. Po podłączeniu telefonu w trybie recovery przez adb przeszło. Widgety jedynie należy usunąć i dodać na nowo bo ma problem z wyświetlaniem tych "starych".

Jeszcze raz dzięki! Mam nadzieję, że to pomoże i zaoszczędzę znów kilka MB RAMu :).
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone