Migracja kontaktów Gmail -> Telefon

  • 9 Odpowiedzi
  • 19597 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Rayearth

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • NeveR SurrendeR
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« dnia: Sierpień 03, 2010, 14:18:10 »
Na moim Galaxy S dodałem konto Gmail i zaimportowałem kontakty. Zamiast w książce telefonu, widnieją one jako kontakty Google. Wolałbym jednak, aby były widoczne jako kontakty telefonu. Próbowałem wyeksportować ten kontakty z Gmaila do pliku CSV Google, CSV Outlook, vCard, ale za każdym razem KIES nie odczytuje poprawnie tych plików, albo odczytuje tylko 1 kontakt, albo tylko listę nazw kontaktów, bez telefonów i innych danych.

Jak mogę jeszcze inaczej dokonań takiej migracji?
Samsung Galaxy S

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2010, 14:26:05 »
Ja tylko zadam pytanie - czy na pewno zależy Ci akurat na tym? Konwersja kontaktów z typu "google" do typu "phone" uniemożliwi Ci ich synchronizację z kontem gmailowym. A to z kolei pozbawi Cię możliwości łatwego aktualizowania danych w obydwu tych miejscach jednocześnie, wykonywania na bieżąco backupów listy kontaktów, możliwości łatwiejszej edycji (jednak za pomocą klawiatury komputera szybciej i wygodniej dodaje się i zmienia dane) itd.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Rayearth

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • NeveR SurrendeR
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 15:36:29 »
Doszedłem do wniosku, że właśnie chcę, ponieważ Gmail dodaje mi automatycznie do listy kontaktów osoby, do których wysyłam maile, np. dotyczące aukcji Allegro. Potem te kontakty są synchronizowane i mam w telefonie na liście kontaktów Google właśnie wszystkich tych jednorazowych odbiorców poczty.

Jakby udało się zaimportować kontakty przez KIES albo jakoś inaczej, ale poprawnie czyli ze wszystkimi wyeksportowanymi informacjami, to mógłbym aktualizować sobie kontakty już ręcznie. Na razie mam ich za dużo, żeby wszystko wpisywać.
Samsung Galaxy S

*

Offline Faun77

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TYTN II
Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2010, 09:33:50 »
Robisz grupę Allegro albo jak tam chcesz żeby się nazywała.
Potem nie wyświetlasz kontaktów z tej grupy.
Zresztą ważne kontakty i tak masz pod gwiazdką i z tego się korzysta najłatwiej.
Faun

*

Offline BoBig

  • 38
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab, N97, Dell Axim x51v
Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2010, 18:46:12 »
Doszedłem do wniosku, że właśnie chcę, ponieważ Gmail dodaje mi automatycznie do listy kontaktów osoby, do których wysyłam maile, np. dotyczące aukcji Allegro. Potem te kontakty są synchronizowane i mam w telefonie na liście kontaktów Google właśnie wszystkich tych jednorazowych odbiorców poczty.

A mi nie dodaje osób do kontaktów przy wysyłaniu maila. Nie możesz tak go skonfigurować na przyszłość.
Ja mam za to problem odwrotny. Jak kontakty z telefonu przenieść do gmaila. Przesłałem przez bluetooth i zapisały mi się w telefonie. Może ktoś wie.

Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2010, 00:33:14 »
jak zalogujesz się do gmail'a, (najlepiej z komputera, bo będzie czytelniej), w kontaktach masz już grupę "moje kontakty". tam przenieś te kontakty, które chcesz mieć w telefonie.
Żeby zsynchronizować tylko "moje kontakty" będąc w kontaktach wejdź w ustawienia (settings lub accounts) i tak wybierz co z adresu email ma być synchronizowane, wszystkie kontakty czy wybrane grupy.

Dodatkowo polecam sms backup+, backup'uje sms i historię połączeń na konto gmail.

Cytuj
A mi nie dodaje osób do kontaktów przy wysyłaniu maila. Nie możesz tak go skonfigurować na przyszłość.
Ja mam za to problem odwrotny. Jak kontakty z telefonu przenieść do gmaila. Przesłałem przez bluetooth i zapisały mi się w telefonie. Może ktoś wie.
poprostu zsynchronizuj kontakty z kontem.
wejdź w ustawienia / account & synch i zsynchronizuj ręcznie.
htc hd2 (leo storm 1.2.9)
dell streak - 2.1 (8105)

*

Offline BoBig

  • 38
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab, N97, Dell Axim x51v
Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2010, 23:41:06 »

poprostu zsynchronizuj kontakty z kontem.
wejdź w ustawienia / account & synch i zsynchronizuj ręcznie.

Heh.... w kontaktach wchodzę w ustawienia, a tam tylko "Zapisuj nowe kontakty w .." i "Numery usług".
Opcji o których piszesz tam nie ma.

Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2010, 07:47:07 »

Heh.... w kontaktach wchodzę w ustawienia, a tam tylko "Zapisuj nowe kontakty w .." i "Numery usług".
Opcji o których piszesz tam nie ma.
a w ustawieniach telefonu, jest account&sync, tam ustaw konto gmaila do syncjronizacji, jeżeli masz je tam, to kliknij na nie i zaznacz synchronizację kontaktów.
htc hd2 (leo storm 1.2.9)
dell streak - 2.1 (8105)

*

Offline BoBig

  • 38
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab, N97, Dell Axim x51v
Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2010, 14:24:42 »
Aaaa. To mam ustawione. Tylko kontakty zapisane w telefonie nie mają niczego wspólnego z kontaktami gmaila widocznymi w telefonie. Jedne się synchronizują, a te drugie nie.
Jak w kontaktach wybiorę zakładkę grupy to widzę grupę Telefon (i podgrupy standardowo praca, przyjaciele, rodzina) i grupę Google (Starred in Android, Współpracownicy, Rodzina, Przyjaciele, Moje Kontakty). Te dwie główne grupy Telefon i Google są rozdzielone. Synchronizują się tylko kontakty z grupy Google, a te z telefonu nie.

Odp: Migracja kontaktów Gmail -> Telefon
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2010, 19:17:07 »
hmm, u nie trochę inaczej to wygląda, ale ja mam dell streak
htc hd2 (leo storm 1.2.9)
dell streak - 2.1 (8105)