mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?

  • 400 Odpowiedzi
  • 154097 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 08, 2011, 12:48:29 »
Dobrze wiedziec ze 3x idzie do przodu. Szukam swojego AC100 w dobrej cenie na allegro  (32gb +3g).
Dzis ucieszyla mnie wiadomsoc ze AC100 dziala z darmowym netem od Aero2!!! Nastepny + dla sprzetu :)


Działa z Aero 2? ja mam kartę sprzed miesiąca i nie wygląda jakby chciał działać... Coś trzeba zmieniać w konfiguracji?

Połączone: Listopad 08, 2011, 12:57:17
Ważne i pomocne: Jedna jedyna klawiatura jaką udało mi się znaleźć: http://www.1nter.ru/com.android.insyde.ime_1.zip która pozwala normalnie pisać na klawiaturze po polsku z użyciem Alt i Alt Shift. W markecie nie znalazłem, produkt AFAIK Made in China. Ale działa :) Chyba ostatni powód przesiadki na u buntu na ac100 odszedł w niepamięć. Niech jeszcze koledzy z forum 4pda.ru  dopracują Honeycomba, będzie super sprzęt z super dopasowanym softem.

Czy klawiatura działa na Androidzie 2.1? czy trzeba 2.2? zainstalować się udało na 2.1, ale alt nie działa:/
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2011, 12:57:17 wysłana przez M@mut »

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 08, 2011, 15:16:48 »
To Ty twardziel jesteś, jak Ci się chce na 2.1 pracować, skoro jest i oficjalne 2.2 i zrootowane 2.2 v4b.
Nie mam jak sprawdzić, bo 2.1 to tylko przez jeden czy dwa dni miałem :)
Program się zainstalował, ikonka jest widoczna? Może kwestia właściwej konfiguracji? Bo polską programisty trzeba (chyba w dwóch miejscach) "zaptaszkować"...

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 08, 2011, 16:38:06 »
na razie parę dni na 2.1... w czasie instalacji klawiatury błedy nie wyskoczyły, ale ikona żadna się nie pojawiła, wobec czego chyba nie zadziałało,
nie jestem za bardzo biegły w temacie, i nie wiem jak zabrać się za zmianę na 2.2, muszę chyba więcej doczytać, na razie dzięki, 

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 08, 2011, 18:18:43 »
A po instalacji w ustawieniach włączyłeś Miltiplay IME?

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 10, 2011, 17:33:12 »
"Aero2 działa na AC100-10E z modemem 3G, Android 2.2.5 (kernel 2.6.32.9-svn1464), wymagana jest ręczna konfiguracja APN, po czym trzeba też ręcznie wyszukać i wybrać operatora sieci. Ponieważ SIM Aero2 jest co nieco niestandardowy, rejestracja w sieci Aero2 nie kończy się tak jak trzeba po nawiązaniu połączenia, musimy ją "zakończyć ręcznie" (klawisz Search obok lewego Ctrl) i najlepiej od razu ustawić automatyczny wybór preferowanej sieci. Wtedy też w informacjach o urządzeniu pojawi się info o Aero2, sile sygnału (u mnie jest -83 dBm 15 asu), typie (HSDPA), etc. " - http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html#idc-cover

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 18, 2011, 11:23:28 »
Czy mogę mieć jednocześnie system android 2.2 i ubuntu ?
Nie chcę stracić androida, ale chciałbym też korzystać z ubuntu.
Czy ktoś posiada instrukcję, jak odblokować android market ?

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 18, 2011, 11:27:34 »
Z tego co mi wiadomo dual-boot po instalacji andorida 2.2 jest nie możliwy.
Najłatwiej odblokować market przez instalacje romu który był podany w tym temacie.

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 18, 2011, 17:41:07 »
Czy jeżeli zainstaluję ubuntu zgodnie z instrukcją w tej dyskusji na kartę SD, to nie bedę miał już możliwosci uruchomienia androida 2.2.
Czy jest jakaś możliwość, że mogę powrócić do android 2.2. Czy ktoś to testował i ma takie informacje?
Czy zmiana room dla androida 2.2 celem odblokowania android market spowoduje utratę jakiś funkcjonalności np. modem 3G?

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 18, 2011, 17:49:34 »
1. Tak, uruchomienie ubuntu wiąże się z podmianą 1 partycji która jest odpowiedzialna za uruchomienie kernela linuxa (znajduje się on na tej partycji)
2. Jeżeli ubuntu bedzię na SD wystarczy że przywrócisz tą partycję z kopi, jeżeli będzie na pamięci wewnętrznej to trzeba przywrócić zarówno partycje z kernelem, jak i partycję danych.
3. Jeżeli zainstalujesz 2.2 z obsługą 3G to nie stracisz nic, jeżeli zainstalujesz 2.2 bez 3G to starcisz 3G (romy są oznaczone na podstawie rosyjskich wersji 116 z 3G i 117 bez 3G)

Pamiętaj zawsze żeby robić backup swoich partycji

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 18, 2011, 18:03:13 »
2. Jeżeli ubuntu bedzię na SD wystarczy że przywrócisz tą partycję z kopi, jeżeli będzie na pamięci wewnętrznej to trzeba przywrócić zarówno partycje z kernelem, jak i partycję danych.

Pozwolę sobie uzupełnić. Partycja 14 - zazwyczaj największa, (u mnie 21GB) to partycja na dane. Jeśli wcześniej nie było na niej "skarbów", wystarczy ją sformatować. Albo - jako że to ta partycja jest widoczna po podłączeniu andka do pc, wystarczy wcześniej skopiować wszystkie pliki, a później po formatowaniu pliki ponownie przywrócić.
Podmiana 6-tej partycji (startowej) to dosłownie kilka minut.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 18, 2011, 18:04:47 »
Słuchajcie, a jak wygląda sprawa z wine, lub Virtualbox pod ubuntu? Da radę cokolwiek uruchomić, czy na te architekturze jest to niemożliwe?

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 19, 2011, 01:06:33 »
2. Jeżeli ubuntu bedzię na SD wystarczy że przywrócisz tą partycję z kopi, jeżeli będzie na pamięci wewnętrznej to trzeba przywrócić zarówno partycje z kernelem, jak i partycję danych.

Pozwolę sobie uzupełnić. Partycja 14 - zazwyczaj największa, (u mnie 21GB) to partycja na dane. Jeśli wcześniej nie było na niej "skarbów", wystarczy ją sformatować. Albo - jako że to ta partycja jest widoczna po podłączeniu andka do pc, wystarczy wcześniej skopiować wszystkie pliki, a później po formatowaniu pliki ponownie przywrócić.
Podmiana 6-tej partycji (startowej) to dosłownie kilka minut.

A można klika wskazówek, jak się podmienia partycję startową?

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 19, 2011, 09:45:50 »
Ściągnij 3.01 v0.5beta1, tam masz pod windowsa narzędzia (nvflash), skrypt do backupu i flashowania. W paczce z 2.2 v4b chyba nie było skryptu do backupowania. Zrób pełen backup. I teraz w zależności od tego, co chcesz instalować, jeśli linucha to nvflashem podmieniasz 6-tą partycję (wgrywasz precise-preinstalled-desktop-armel+ac100.bootimg) a na usb wgrywasz paczkę  precise-preinstalled-desktop-armel+ac100.tar.gz (i instalujesz z pendrajwa). Jeśli 3.01 to masz wszystko w w archiwum które ściągnąłeś. Jeśli 2.2, podmieniasz img z paczki 2.2 i flashujesz. OIDP wszystkie linki były w wątku.

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 19, 2011, 11:05:05 »
Dużo tu informacji i trzeba się w to wgryźć.
Na dzień dzisiejszy mam oficjalne android 2.2. Interesuje mnie tylko odblokowanie android market. Którą wersję rom trzeba wybrać, żeby nie utracić działania wewnętrznego modemu 3G? Może ktoś wrzuci mi link?

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 19, 2011, 12:39:35 »
2.2 v4b http://narod.ru/disk/14151973001/ac100_flash_v4b.7z.html
Najwygodniejsza i najstabilniejsza. Ale tak jak wspomniałem, najlepiej ściągnąć pierw 3.01 i skorzystać z tamtejszego skryptu do backupu.

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 19, 2011, 14:55:16 »
Czy znajdę gdzieś informacje, instrukcje, jak się robi backup, flashowanie oraz jak wgrywa się nowe oprogramowanie?

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 19, 2011, 15:36:43 »
Google? Ale zacznij od linków z tego wątku, powinno wystarczyć.

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 19, 2011, 18:10:31 »
Widzę, że tu sami teoretycy. Ale praktyków brak, co w krótki sposób napisałby, jak wgrać rom.
Dzięki za podpowiedzi znajdź w Google. Genijalne!!! No sam bym na to nie wpadł.

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 19, 2011, 18:55:35 »
Ściągnij 3.01 v0.5beta1, tam masz pod windowsa narzędzia (nvflash), skrypt do backupu i flashowania. W paczce z 2.2 v4b chyba nie było skryptu do backupowania. Zrób pełen backup. I teraz w zależności od tego, co chcesz instalować, jeśli linucha to nvflashem podmieniasz 6-tą partycję (wgrywasz precise-preinstalled-desktop-armel+ac100.bootimg) a na usb wgrywasz paczkę  precise-preinstalled-desktop-armel+ac100.tar.gz (i instalujesz z pendrajwa). Jeśli 3.01 to masz wszystko w w archiwum które ściągnąłeś. Jeśli 2.2, podmieniasz img z paczki 2.2 i flashujesz. OIDP wszystkie linki były w wątku.


@rysiekgda tagor już ci pisał jak to masz zrobić. No ale, dla tych co nie rozumieją instrukcji napisanej przez tagora:

Jedyne co trzeba to odpalić odpowiedno plik "Flash" żeby wgrać rom, "backup" żeby zrobić backup oraz "Restore" żeby przywrócić wcześniej zrobiony backup.

Jedyne o czym nie napisał to o podłączeniu toshiby do komputera z windowsem lub linuxem w trybie restore (chyba tak to sie nazywało :P). Aby toshibe walczyć w trybie bootloadera trzeba kliknąć lctr+esc a nastepnie power, przytrzymać chwile i puścić, jak zaswieci sie dioda zasilania, ale nic nie pojawi sie na ekranie znaczy ze możemy podpiąć pod kompa i robić wymienione wyżej czynności

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 19, 2011, 18:59:35 »
Dzięki, właśnie takich prostych informacji brakowało. Może pomogą też innym, co mają Toshibę od kilku dni, jak ja.
Dziękuję bardzo.

Połączone: Listopad 20, 2011, 17:16:52
Aktualnie mam androida wersję:
2.2 v4b http://narod.ru/disk/14151973001/ac100_flash_v4b.7z.html
Jestem zadowolony wszystko działa stabilnie (BT, 3G, WiFi, android market itp).
Czy warto zmieniać na wersję 3 - czy tam już wszystko działa, czy jeszcze nie bardzo?
Jak ktoś testował, to proszę o podzielenie się informacjami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 17:16:52 wysłana przez rysiekgda »

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 20, 2011, 21:25:28 »
Jestem tylko teoretykiem, ale w tym wątku pisałem o moich doświadczeniach z 3.01. I podawałem link do forum gdzie jest sporo informacji o tej wersji.
Dla cierpiących na dysgoglię:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=248067&st=1580
http://tabletroms.com/forums/ac100-rom-development/

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 21, 2011, 10:17:12 »
@tagor
Nie jesteś teoretykiem. Mam do Ciebie pytanie. Czy Twoim zdaniem Android 3 jest już na tyle dojrzały, że można już przejść.
Czy raczej warto jeszcze poczekać? Nadal jesteś na zrootowanej 2.2 czy przeszedłeś na 3. Pozdrawiam :)

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 21, 2011, 10:20:45 »
W tej chwili mam u siebie 3.01 beta v4, i jak dla mnie jest strasznie nie stabilny. Potrafi bez powodu przestać działać WiFi lub całkiem się zrestartować.

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 21, 2011, 20:37:23 »
Czy Twoim zdaniem Android 3 jest już na tyle dojrzały, że można już przejść.
Czy raczej warto jeszcze poczekać? Nadal jesteś na zrootowanej 2.2 czy przeszedłeś na 3. Pozdrawiam :)

Miałem chyba wszystkie wersje Honeycomba jakie zrobili koledzy z 4PDA. Ostatnią 3.01 v05beta1 nawet z zamiarem wykorzystania codziennego. Generalnie po pokonaniu wszystkich trudności z marketem, jedyny techniczny problem którego nie rozwiązałem to było podłączanie tosi do pc. W tej wersji pliki nie były widoczne (mimo że to była ta sama partycja, ten sam filesystem co wcześniej pod 2.2) a pc pytał o formatowanie podpiętego dysku.  Ale skoro po sieci wszystko dawało się przepchać w obie strony, nie było to kluczowe.  System graficznie zachwycał, w porównaniu z nim 2.2 v4b to jak siódemka przy windows 3.1. Fajny launcher choć mało konfigurowalny. Do tego wygodna przeglądarka, gmail znacznie wygodniejszy. Ustawienia także ładniej zrobione. Czyli generalnie ergonomia. Nie było żadnych dodatków związanych z bezpieczeństwem, szyfrowania itp. Ustawiona tam jest identyczna rozdzielczość ale 120DPI przez co jest więcej miejsca na wszystko.
Dlaczego zrezygnowałem?
  • Nie wszystkie klawisze funkcyjne są zmapowane. Często korzystam ze zmiany jasności (różne miejsca pracy na tosi).
  • "Zamknięcie klapy" nie usypia.
  • Uśpienie przy włączonym WiFi to 50/50 że WiFi nie wstanie i nawet ręcznie nie da się podnieść.
  • Brak wsparcia sprzętowego przy filmach.

Po tym wszystkim wróciłem pokornie do 2.2v4b. Wyciągnąłem Metamorpha, podmieniłem trochę wygląd systemu.
Zmieniłem DPI na 120 i użyłem LauncherPro w którym ustawiłem ekran na OIDP 10 kolumn i 9 wierszy. Mam jeszcze więcej miejsca :)
No i czekam, Xandrster chyba odpuścił sobie 3.2 i ostrzy zęby na 4.0. Prędzej czy później będzie. Ale i z 2.2v4b nie jest mi źle. Teraz na pececie próbuję cofnąć ekran Esc'em i próbuję łapać ekran :D

---
Edit: Xandrster już skompilował 4.0 na ac100, jutro ma uruchamiać. Szybciej niż myślałem...
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2011, 20:42:22 wysłana przez tagor »

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 23, 2011, 23:19:01 »
Jest już prealfa2 Androida 4

według tego co piszą na forum to już działa:  :E
  • adb shell
  • shell
  • logcat

a nie działa:
  • GUI
  • All others

*

Offline michalm1

  • 5
  • Sprzęt: Toshiba AC100-10E
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 24, 2011, 02:00:00 »
Witam. Mam wersję 32GB BT 3G WIFI, ogolnie dobry sprzęt, szybk, lekki i bezgłośny. Używam go jako głòwny komputer. Zainstalowany Android 2.2. Czy w  Androidzie 4.0 istnieje możliwość obsługi java w przeglądarce? Chciałbym czasem wejść pograć na kurniku, czy porozmawiać na czacie. Jeżeli nie ma będę zmuszony go sprzedać i zakupić netbooka z windowsem. Jeżeli nie ma możliwości szukam chętnego kupca.

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 27, 2011, 00:02:55 »
Chyba musisz jeszcze pomęczyć się z A100. Andek 4.0 na ac100 co prawda już pokazuje GUI, ale przeglądarki chyba nikt jeszcze na kurniku nie przetestował.

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 27, 2011, 10:21:49 »
Od wczoraj na mojej toshibie jest zainstalowany linux, po drobnych modyfikacjach chodzi napradę przyzwoicie.
Wine niestety nie jest dostępne z poziomu pakietów

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 27, 2011, 10:29:33 »
Który instalowałeś, 11.10 czy daily 12.04? Wywaliłeś Unity?  Napisz coś o tych "drobnych" modyfikacjach.

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 27, 2011, 10:37:50 »
Mam zainstalowany 11.10, używam xfce oraz wyłączyłem kilka deamonów typowo ubuntowskich. Jeszcze muszę flasha uruchomić.

Jak dla mnie chodzi ok, nie ma co się spodziewać wydajności i7 ;P