mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?

  • 400 Odpowiedzi
  • 154048 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 25, 2011, 19:13:41 »
Koledzy zza wschodniej granicy używają zewnętrzne modemy. Może warto spróbować ostatniej wersji Honeycomba? No i Ubuntu, ostatnio zaczął "mówić", może dać sobie radę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 07:18:00 wysłana przez tagor »

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2011, 20:03:57 »
1. Czy mozna podlaczyc karte sieciowa na usb? W Ubuntu istnieje taki sterownik, ale w Androidzie?

2. Czy Flash sie wywala? Podobno pod architektura ARM nie obsluguje wszytkich stron i ma czeste pady.

3. Czy mozna na Androidzie jako tako ogladac strony dla doroslych wykorzystujace flash? Nie pytam o strony mobilne. O ile pamietam przegladarka Skyfire dziala tylko w USA?

4. Czy w Androidzie da sie zainstalowac przegladarke desktopowa (nie mobilna)? I czy da sie przegladac w kartach?

5. Czy istnieje jakies forum gdzie istniej spolecznosc tego laptopa? I mozna sie dowiedziec o przerobkach oprogramowania.

6. Czy Ubuntu obsluguje Flasha?

7. Czy da sie zainstalowac Debiana? Wiem ze Debian wspiera architekture ARM.

8. Czy bootloader jest trudny i czy mozna przez przypadek cos zepsuc w bootloaderze?

9. Czym sie rozni Honeycomb od wersji 2.x ?

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2011, 20:13:27 »
1. Nie, ale w androidzie 3.0 da sie podpiac modem na usb
2. Nie spotkalem sie z czyms takim
3. Tak, android od wersji 2.2 bez problemu radzi sobie z filmikami flash w kilku przegladarkach (np: Opera mobile, Dolphin HD, "Internret")
4. Nie, patrz pkt 3
5. Tak, linki byly podane w tym temacie
6. Podobno tak
7. Nie ma przygotowanej wersji debiana konkretnie dla niego, co za tym idzie nie da sie, ubuntu jest debiano-pochodny
8. Nie udalo mi sie go jeszcze zepsuc
9. Wygladem paska statusu oraz zachowaniem programow

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 14, 2011, 21:09:58 »
Napalilem sie na tego smartbooka, ale po dluzszym przemysleniu stwierdzam ze niewiele on sie rozni od tabletu. A tablet to nie PeCet.

Pozytywy:
- tryb wstrzymania
- bezglosnosc
- energooszczednosc

Negatywy:
-odblaskowa matryca
- jakosc dzwieku z glosnikow jest jak chinskie radio na paluszki (podobnie jak tablety)
- ekran 600p, a nie 720p czy 1080p
- brak wsparcia od producenta
- powolny booting z eMMS
- no i brak portu Ethernet przede wszyskim, co prawda w Ubuntu lub w Androidzie 3.2
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1274656
mozna podpiac niektore karty sieciowe na usb, ale niektore programy moga nie dzialac. Mozna tez pociagnac internet z peceta przez zwykly kabel usb.

Tu ciekawa wideorecenzja dla tych, ktorzy nie mieli stycznosci z Androidem 2.1. Toshiba AC100 - Android Applications Demo

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 16, 2011, 10:35:34 »
Napalilem sie na tego smartbooka, ale po dluzszym przemysleniu stwierdzam ze niewiele on sie rozni od tabletu. A tablet to nie PeCet.

Jedna różnica: Pełna klawiatura sprzętowa. Nawet na Andku polskie znaczki z altami. Jeśli tego nie potrzesz, to rzeczywiście niewielka różnica. I nie wspominaj, że do tabletów są klawiatury. Zacznij od porównania ceny takiego tabletu ze stacją dokującą (transformer) czy innego z klawiaturą np. po BT.

Cytuj
Negatywy:
-odblaskowa matryca
- jakosc dzwieku z glosnikow jest jak chinskie radio na paluszki (podobnie jak tablety)

Jest gniazdo słuchawkowe i tu jakość dźwięku jest lepsza :)

Cytuj
- brak wsparcia od producenta

Jako przeciwwagę podałbym wsparcie niezależnych. Nie tylko XDA. Rosjanie z 4PDA co kilka dni wypuszczają coraz lepszą wersję andka 3.0, na tapecie jest 3.2 No i do tego cała ekipa pracująca nad Ubuntu. Także postęp jest widoczny, mamy już dźwięk na głośnikach, jest flash.

Cytuj
- powolny booting z eMMS

Powolny w stosunku do czego? Uśpiony wstaje szybciej niż skończę otwierać, a wyłączony wstaje w 12s. (Andek 2.2)

Cytuj
Mozna tez pociagnac internet z peceta przez zwykly kabel usb.

Mi wystarczy że mam Wi-Fi i 3G. Jak dla mnie - 100% komfortu. To nie jest sprzęt na biurko albo żeby stał obok peceta.

Potwierdzam, to nie jest sprzęt do wszystkiego. Ale jako sprzęt podróżny - 089kg! jest idealny. Tam, gdzie nie potrzeba mocy obliczeniowej, poczta, kalendarz, notatki, jest to sprzęt idealny. W cenie 700pln za 32GB/WiFi/BT/3g - co jest lepszego?
A do tego multimedia ze wsparciem HW...
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 07:04:41 wysłana przez tagor »

*

dorsz85

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 16, 2011, 13:13:18 »
1. Gry na Andka można obsługiwać klawiaturą?
2. Gdzieś czytałem że toshiba wpadła na genialny pomysł i można używać tylko ich launchera. Ile w tym prawdy?
3. kamera działa ze Skype?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 13:17:04 wysłana przez dorsz85 »

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 16, 2011, 13:55:27 »
1. czesc gier jest zrobione tak ze mozna przy pomocy klawiatury grac, np zenodia
2. nie wiem gdzie to czytales, ale w tym nawet nie ma zarenka prawdy
3. w testowalem

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 16, 2011, 18:56:49 »
2. Gdzieś czytałem że toshiba wpadła na genialny pomysł i można używać tylko ich launchera. Ile w tym prawdy?

Potwierdzam to co już napisał IronWolf. Nie ma ograniczeń. Wszystkie dodatki toshiby można wywalić. I uruchomić dowolny launcher.

Cytuj
3. kamera działa ze Skype?

W 2.2 Silver-Alx'a nie działa. W ostatnim 3.0 z 4PDA (lub Tabletroms) działa.

*

dorsz85

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 16, 2011, 19:40:38 »
Coraz bardziej jestem przekonany do kupienia toshiby :) No ale to dopiero w styczniu.
A jak z "uwalalnością" tośki? Przejście z 2.2 na 3.0 wiąże się z ryzykiem, czy może jest to równie bezpieczne jak wgrywanie przez fastboot?

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2011, 07:09:05 »
Najczęstszym błędem jest brak backupu :)
Gdzieś widziałem post "ac100 bricked" ale powodów mogło być 100. Flash robisz oryginalnym narzędziem developerskim od Nvidii, jak sam nie skopiesz (np wyciągnięcie wtyczki, słaba bateria) to IMO ryzyko jest minimalne.

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 25, 2011, 12:07:23 »
Witam,
Czy polecicie AC100 jako zamiennik standardowego laptopa ? Interesuje mnie lekki sprzet z modemem 3G ktory zapewni mi lacznosc i umozliwi edycje plikow office, przegladanie www a takze sprawdzanie poczty przez Thunderbirda.
Wszystko to osiagne na AC100 z linuxem - pytanie jak to dziala ? Czy "tylko" 512 ram jest odczuwalne ? Co z wielozadaniowoscia ?



*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 25, 2011, 12:13:55 »
Do przeglądania www i sprawdzania poczty nie potrzebujesz linuxa, wystarczy standardowy android. Może to niesamowite, ale kiedyś w kompach było po 32MB ramu i normalnie dało się korzystać z neta ;P

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 25, 2011, 13:03:15 »
Zdaje sobie sprawe ze do tego nie musze miec linuxa. Ale bez linuxa nie mam pakietu office ...
Wgrywales ubuntu na swoja toske ?

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 25, 2011, 18:34:18 »
Witam,
Czy polecicie AC100 jako zamiennik standardowego laptopa ? Interesuje mnie lekki sprzet z modemem 3G ktory zapewni mi lacznosc i umozliwi edycje plikow office, przegladanie www a takze sprawdzanie poczty przez Thunderbirda.
Wszystko to osiagne na AC100 z linuxem - pytanie jak to dziala ? Czy "tylko" 512 ram jest odczuwalne ? Co z wielozadaniowoscia ?

Daruj sobie ac100. Skoro piszesz "zamiennik standardowego laptopa", to nie ma szans. ac100 to nawet nie netbook, to chyba smartbook. Czyli bebechy dobrego telefonu w obudowie netbooka ;-) No i generalnie oczekiwania: office, thunderbird.  Albo jesteś przywiązany do programów albo po prostu potrzebujesz ich funkcji gdzie indziej niedostępnych.
Gdybyś napisał "obsługa poczty", mógłbyś zaryzykować z ac100. Ja mam trzy zwykłe konta, jedno gmailowe, dziennie kilkanaście wiadomości do obróbki. I daję radę.
Skoro edycja plików office, to linux też będzie produktem zastępczym. Bo choć Libre Office o oOo są coraz lepsze, nadal nie do końca są porównywalne z M$Office.

Gdyby w rachubę wchodziło pisanie / czytanie tekstów, newsy, filmy, mp3, ac100 spokojnie daje radę - patrz dyskusja .

Inna sprawa, linux na ac100. Kilka dni temu zainstalowałem ostatniego Ubuntu. Fajnie chodzi. Wypasiony system na maleństwie. Office działa, nawet się nie ślimaczy. FF, TB, Chromium także. Z tym że na multitasking bym nie liczył. Być może po tej operacji... Ale powrót do Androida (zrootowany 2.24b od Silver_alx) jakoś potraktowałem z ulgą. Błyskawiczne uruchamianie się, brak zbędnych pierdół z "wypasionych systemów operacyjnych". I możliwość błysawicznego sprawdzenia poczty, wiadomości, pogody i kilkunastu innych drobnych tematów do których Andek ma dedykowane programy. To jest super sprzęt, ale nie do wszystkiego.

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 25, 2011, 22:07:27 »
@tagor dzieki za zainteresowanie tematem.
Piszac "zamiennik" mialem na mysli sprzet ktory spelni moje "male" oczekiwania - jesli bede potrzebowal maszyny o wiekszej wydajnosci / mozliwosciach  kupie sobie cos na x86. LB zamiast MS Office ? Nie widze problemu! na codzien uzywam go na Ubuntu 10.04 LTS i nie mam problemow (wiec jak zakldam na tosce tez ich miec nie bede!).

Wracajac do tematu...
Jak z tym L4T ? Czy Ubuntu ARM dziala tak samo jak zwykle wydanie dla x86 ? Co z aplikacjami ?
Czy mozesz wrzucic jakis filmik przedstawiajacy prace sprzetu z Ubuntu ?
Czy mozliwy jest dual boot ?
Jak dlugo bateria wytrzyma ?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 25, 2011, 22:51:59 »
Jak z tym L4T ? Czy Ubuntu ARM dziala tak samo jak zwykle wydanie dla x86 ? Co z aplikacjami ?
No właśnie nie wszystkie aplikacje mogą Ci chodzić pod tą strukturą.

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 25, 2011, 23:02:08 »
Ale majac ich zrodla moge sobie skompilowac paczki :) lub probowac to zrobic.
Jakie aplikacje domyslnie mamy w pakiecie z ubuntu ?
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2011, 23:28:33 wysłana przez adbok »

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 25, 2011, 23:31:52 »
Jak z tym L4T ? Czy Ubuntu ARM dziala tak samo jak zwykle wydanie dla x86 ? Co z aplikacjami ?
Czy mozesz wrzucic jakis filmik przedstawiajacy prace sprzetu z Ubuntu ?
Czy mozliwy jest dual boot ?
Jak dlugo bateria wytrzyma ?

http://tabletroms.com/forums/ac100-rom-development/
tu masz wątek o linuchu, znajdziesz linki do wideo.
http://salaliitto.com/~gildean/ac100/wiki/
Tu punkt wyjściowy do wszystkiego o ac100
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=248067&st=1440
A tu co prawda Android 3.0 ale jest też sporo wiadomości.
Co do aplikacji na linucha trudno mi powiedzieć, czytałem że sporo można kompilować ze źródeł. Jeśli masz ac100, to backup i instalka to jakieś 40 minut.
Dual boot AFAIK możliwy jeśli masz AC100 z andkiem 2.1 (taki standardowo dostajesz przy zakupie). Po upgrade do 2.2 już nie ma możliwości. Generalnie można zainstalować Ubuntu na karcie SD, ale z 14-tej partycji (ostatnia, w Andku montowana jako /storage) chodzi znacznie szybciej
Bateria na linuchu powinna trzymać prawie tak samo jak na andku, 5-8h w zależności od użycia.

Jak nie masz ac100, pewnie za kilka dni pewnie  spróbuję znów zainstalować Ubuntu, aby tym razem zobaczyć jak będzie chodzić z XFCe czy po po przeprowadzeniu "deubuntuization" (link w moim poprzednim poście). Jak skrobniesz listę programów to mogę potestować.

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 26, 2011, 00:30:16 »
To sa konkrety :)
A masz mozliwosc nagrania filmiku i pokazania nam wszystkim mozliwosci toski na ubuntu arm (lub calego procesu przerabiania)? - to bedzie najlepsze rozwiazanie.
Prosze o przetestowanie dzialania na baterii a takze pokazania mozliwosci  A/V pod linuxem. Wiem ze flash dziala wiec chyba  YT poleci w HD ?
Mam nadzieje ze mimo zwiekszenia zadan temeperatura nie wzrosnie drastycznie.

Interesuja mnie:
libre office
pdf
pidgin
firefox
chrome
transmission
vlc
tsclient
thunderbird
skype
samba
putty

Czy zrodla z https://launchpad.net/~ac100/+archive/ppa dzialaja ?
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 01:18:01 wysłana przez adbok »

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2011, 06:01:07 »
Z marszu - OIDP chrome nie ma, chromium za to od ręki. Ze skype były jakieś problemy, do sprawdzenia. Być może w Heloween mi się uda ale nie obiecuję.

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 28, 2011, 01:31:42 »
Tak chodzilo mi o chromium.

Mozesz mi jeszcze podac jaki zasilacz uzyty jest w AC100 ? Czy jest duzy ?

Jesli ktos ma wersje wyprodukowana dla Polski (32GB + modem 3g + BT) moge odkupic :)
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 01:46:09 wysłana przez adbok »

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 29, 2011, 13:36:09 »
Zainstalowałem ostatnią wersję ubuntu.

libre office działa
pdf ? a co konkretnie? Jest sporo programów
pidgin działa, dostępny cały pakiet dodatków do niego
firefox działa
chrome chromium jest :)
transmission jest
vlc działa
tsclient nie rozpoznane co to...
thunderbird jest, działa
skype nie ma, jest dodatek do chromium IMO obsługujący Skype. Nie sprawdzałem czy działa.
samba jest
putty jest

Zasilacz - zwykły gruby kabel "kończynka" i z cienkim kabelkiem pudełko 167g, 90x35x25mm.
Generalnie unity nie ślimaczy się, ale nie można powiedzieć o błyskawicznym reagowaniu. Po usunięciu unity i odchudzeniu według tego, linuch śmiga.


*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 29, 2011, 15:19:20 »
tsclient to odpowiednik dla Windows Remote Desktop - http://en.wikipedia.org/wiki/Tsclient A jest cos podobnego w "pakiecie" ?

Unity 2D jak rozumiem ?
A wstawisz prosze jakies filmiki ? Masz taka mozliwosc ? Albo jakies screeny - interesuje "monitor systemy" a tam "system", "zasoby" i "systemy plikow".
Sprawdz prosze jeszcze jak dlugo smiga na baterii i czy mozna bez problemu ogladac YT HD i inne filmy HD z dysku :)

Masz androida 2.1 czy 2.2 ?
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2011, 15:29:50 wysłana przez adbok »

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 29, 2011, 15:40:48 »
Postawiłem, posprawdzałem i przywróciłem Androida. Ściągnąłem stary plugin zgodnie z tym, odpalałem chromium z terminala z odpowiednim parametrem ale nie zabanglało, flash nie poszedł. Nie za bardzo miałem czas na grzebanie. VLC ściągnąłem, działa jak wszędzie, czy to streamowana eska-rock czy zwykły film. HD niestety nie miałem pod ręką.  Od drugiego dnia od zakupu używam zrootowanego 2.2 v4b (silver-alx). Od czasu do czasu przesiadam się na kolejne edycje 3.0 aby sprawdzić, czy już wystarczająco dojrzały :)  Przeflashowanie na którykolwiek system to kilka - kilkanaście minut. Z ubuntu chwilkę dłużej, bo jest zabawa z największą partycją i instalacją tam całego systemu z pendrive z tarballem.
Co do sprawdzania jak długo bateria wytrzyma, nie dam rady bo musiałbym kilka godzin coś standardowego na ubuntu robić. Aż na tyle to mi się nie podoba :D
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2011, 15:43:49 wysłana przez tagor »

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 03, 2011, 10:02:09 »
Dla odmiany na Androidzie 3.01 udał mi się całkiem sprawnie zweryfikować czas pracy na baterii.
Warunki: sprzęt włączony cały czas, ekran włączony cały czas, podświetlenie 10%, wi-fi cały czas. W tle włączone standardowe usługi synchronizujące, newsroob, konta pocztowe odpytywane co 15 minut. Obciążenie - głównie pisanie, 45 minut filmu, do tego kilkanaście wejść na YT, w tym filmiki HD. Początek testu: godz. 09.03, uruchomienie naładowanego w nocy sprzętu. Koniec - godzina 16 (+- kilka minut), 5% naładowania, auto-off.
Czyli 7 godzin pracy. Jak dla mnie - nieźle :)

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 03, 2011, 10:05:01 »
Z tego 3.01 da się w końcu korzystać?

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 03, 2011, 10:32:08 »
Siedzę od kilku dni od kiedy udało mi się rozwiązać problem marketu. Problem był po mojej stronie, nie wyczyszczone cache marketu z 2.2 i system nie mógł nadpisać plików do aktualizacji. Generalnie brakuje mu tylko właściwego działania klawiszy sprzętowych od jasności, ustawień i usypiania "z klapy". Ale jest wykorzystany przycisk przeglądarki, wyświetla zgrabne menu do wyłączania a krótko przyciśnięty ładnie usypia.
Za to graficznie, do tego nowa apka gmaila, poczty, lepsza przeglądarka - bije na głowę 2.2.
Aha, nadal nie ma wsparcia sprzętowego do video, ale software'owo też nieźle ciągnie.

*

Offline adbok

  • 22
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 04, 2011, 21:34:41 »
Dobrze wiedziec ze 3x idzie do przodu. Szukam swojego AC100 w dobrej cenie na allegro  (32gb +3g).
Dzis ucieszyla mnie wiadomsoc ze AC100 dziala z darmowym netem od Aero2!!! Nastepny + dla sprzetu :)

Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 07, 2011, 18:25:49 »
Mam maly problem. Posiadam gre, ktora jest zaprojektowana na sterowanie dotykowe. Wszystko wlacza sie i dziala sprawnie. Na ekranie wyswietla sie interfejs ktory moge obslugiwac myszka. Problem pojawia sie gdy musze obsluzyc wiecej niz jeden element jednoczesnie. Czy jest jakias mozliwosc aby sterowac za pomoca klawiatury? 

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: mam toshibe ac100-co chcecie wiedziec?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 07, 2011, 18:54:33 »
Jeśli producent nie przewidział to nie sądzę. Napisz do supportu.