Jak wyłączyć sam moduł GSM pozostawiając 3G ( Aero2--- blokada ts11)

  • 2 Odpowiedzi
  • 5184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WItam serdecznie.

Ciekawi mnie czy istnieje możliwość wyłączenia/włączenia samego modułu GSM w telefonie/tablecie z systemem operacyjnym Android 2.X ?


Wiem ,że jest mozliwość włączenia /wyłączenia transmisji pakietowej danych (modułu 3g, edeg ,gprs, itp) istnieje również możliwoćć wejścia w tryb samolotowy który powoduje wyłączenie modułu GSM ale ten tryb blokuje także  połączenia pakietowe 3g itp(działa jedynie wifi)
Initeresuje mnie to ponieważ było by to idealne rozwiązanie przy kożystaniu z internetu aero2 (blokada TS11) na tablecie/telefonie z androidem. Pamiętam ,że była taka możliwość wyłączenia samego GSM w telefonie z systemem operacyjnym wm6.1.

Z góry dziękuje za fachową pomoc i rozwiązania tego problemu  lub informacje na temat aplikacji która to potrafi.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Jak wyłączyć sam moduł GSM pozostawiając 3G ( Aero2--- blokada ts11)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2011, 10:28:31 »
Moduł gsm 3g to tak samo moduł gsm 2g i nie ma możliwości rozłączenia połączeń telefonicznych pozostawiając połączenie z internetem (możesz filtrować), moduły różnią się pasmem i rodzajem transmisji. 2g to pakietowa 3g strumieniowa. dla przykładu 3g łączy się na paśmie 2100 MHz a internet masz tylko dzięki temu połączenie, bo masz skonfigurowany APN najczęściej publiczny (internet) mogą być też prywatne (era.pl, mzawaw.pl itd.) część z nich działa na zasadzie tunelu nie oferując połączenia do sieci, ale całość bazuje na połączaniu z BTS-em.
Żaden system ani telefon nie ma możliwości rozłączenia połączeń głosowych pozostawiając połączanie z internetem jest to fizyczne nie możliwe dlatego wm też tego nie mógł robić, do "iternetu" jest potrzeby nośnik czyli fala radiowa.
dla gsm to 900mhz, 1800mhz, 2100mhz dla wi-fi to 2,43ghz i 5ghz oraz poczciwy BT też działający w paśmie 2,4ghz
Sumując GSM to nadajnik-odbiornik fal radiowych, bez niego nie ma "internetu"

Chyba prościej już nie da się wytłumaczyć w kilku zdaniach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2011, 10:36:21 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Jak wyłączyć sam moduł GSM pozostawiając 3G ( Aero2--- blokada ts11)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2011, 10:45:35 »
Podłączenie modemu GSM na USB (o ile tablet posiada) powinno zadziałać z oczekiwaniami. No ale stwarza to inne problemy :).


Pozdrawiam,
Ł.O.