Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.

  • 10 Odpowiedzi
  • 28115 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krissto

  • **
  • 207
  • Sprzęt: F-S Loox n560, iPhone3G, HTC Desire
Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« dnia: Październik 05, 2010, 15:49:19 »
Witam.
Od kilku dni używam HTC Desire. Obecnie mój zasadniczy problem to brak automatycznej blokady ekranu po tym jak zakończę rozmowę przychodzącą. Ze względu na charakter pracy i sposób poruszania się po mieście często nie mam możliwości zakończenia rozmowy i zablokowania ekranu. Okazuje się, że po przychodzących rozmowach Desire nie blokuje się. W związku z tym wykonałem niechcący sporo niezaplanowanych połączeń i usunąłem z ekranu kilka widgetów. Najbardziej denerwujący jest fakt, że telefon odblokowuje się kiedy rozmawiam przez zestaw BT.
Nie jestem pewien czy rozwiązanie tkwi w ustawieniach telefonu czy w jakiejś dodatkowej aplikacji?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 17:32:01 wysłana przez krissto »

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2010, 18:38:22 »
Jest kilka aplikacji do tego, lub podobnych:

1) Ustawienia -> blokada ekranu / wygaszacza (?) i ust. na kilka sekund + ew widget do wł/wył tego
2) http://www.appbrain.com/app/com.appsbeyond.android.screensuite
3) http://mojdroid.pl/800/screebl-lite-save-power
4) Blokada wzorem - tu nie jestem pewien, ale wyskakuje po rozmowie. Jak nie wpiszesz wzoru - to blokuje/wygasza system

Może coś przypomnę/znajdę to dodam

*

Offline krissto

  • **
  • 207
  • Sprzęt: F-S Loox n560, iPhone3G, HTC Desire
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2010, 09:19:23 »
Dzięki za odpowiedź.
Sprawdzałem już te programy i nie do końca dają efekt na jakim mi zależy.
Nie mogę pojąć po co odebranie rozmowy przychodzącej odblokowuje telefon, jeśli wcześniej był zablokowany? Zwłaszcza kiedy rozmawiam przez BT i mam go w kieszeni.

Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2010, 17:43:45 »
menu->ustawienia->zabezpieczenia->zablokuj telefon po->natychmiast

po zakonczonej rozmowie wystarczy wygasic ekran przyciskiem na gorze obudowy

*

Offline krissto

  • **
  • 207
  • Sprzęt: F-S Loox n560, iPhone3G, HTC Desire
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2010, 18:36:08 »
menu->ustawienia->zabezpieczenia->zablokuj telefon po->natychmiast

po zakonczonej rozmowie wystarczy wygasic ekran przyciskiem na gorze obudowy

Kiedy jadę na rowerze i rozmawiam przez słuchawki BT to jest dość trudne właśnie.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2010, 19:37:56 »
Skoro masz wyświetlacz pojemnościowy to jakim cudem coś Ci się klika/wybiera?

*

Offline krissto

  • **
  • 207
  • Sprzęt: F-S Loox n560, iPhone3G, HTC Desire
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2010, 21:00:56 »
Skoro masz wyświetlacz pojemnościowy to jakim cudem coś Ci się klika/wybiera?

No jak by to było niemożliwe to chyba byśmy ekranów nie blokowali.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2010, 11:57:04 »
Skoro masz wyświetlacz pojemnościowy to jakim cudem coś Ci się klika/wybiera?
Wystarczy, że ekranu dotknie materiał o zbliżonej pojemności elektrycznej, co ludzka skóra - jest takich materiałów trochę i wcale nie są czymś rzadkim w naszych kieszeniach czy choćby materiałach, z których szyje się nam ubrania.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2010, 11:28:45 »
Skoro masz wyświetlacz pojemnościowy to jakim cudem coś Ci się klika/wybiera?
Wystarczy, że ekranu dotknie materiał o zbliżonej pojemności elektrycznej, co ludzka skóra - jest takich materiałów trochę i wcale nie są czymś rzadkim w naszych kieszeniach czy choćby materiałach, z których szyje się nam ubrania.

Z calym szacunkiem ale nie ma takich materialow tekstylnych ktore maja podobny ładunek co ludzka skóra. Ba, nawet skóra zwierzęca nie ma takich wlasciwosci co potwierdzi każdy kto probowal obslugiwać andka w skórzanych rekawiczkach. Istnieje zupełnie inny problem - przez cienki materiał ładunek sie przedostaje. Ja dzwonie i smsuje niechcacy poniewaz mam zwyczaj trzymania reki w prawej kieszeni i tam najczesciej mam sluchawke jednak zdarzylo mi sie takze manipulowac telefonem w spodniach garniturowych, ktore maja bardzo cienkie kieszenie (kontakt z ciałem). Moze spróbuj wsadzajac telefon do kieszeni obracac go ekranem na zewnatrz. Wiem, ze to tylko obejscie problemu ale moze nabranie takiego małego nawyku zadziala lepiej niz zewnetrzne programy.

*

Offline wentyl

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV c600, HTC Touch Pro, HTC Desire
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2011, 13:51:39 »
Chciałbym odświeżyć problem. Od niedawna jestem użytkownikiem Adroida, ogólnie fajnie, ale irytuje mnie kilka rzeczy.
Podstawowa wada w porównaniu z WM to problem z tą automatyczną blokadą o której pisał kolega.
Ja codzienne jeżdżę na rowerku ze słuchawkami i telefonem w kieszeni wiec jak przychodzi rozmowa to oczywiście ekran się odblokowuje i robi co chce. Jeżeli telefon jest przy ciele, ekran pojemnościowy się nie sprawdza. Po rozmowie bardzo często wybiera jakieś połączone co jest na maxa wnerwiające.
W S2U2 pod WM była opcja żeby ekran automatycznie się zablokowywał w czasie rozmowy na zestawie słuchawkowym, a blokada była nadal aktywna po zakończeniu rozmowy.
Czy takiej funkcjonalności naprawdę nie da się uzyskać na Adroidzie?
z góry fenks za jakieś podpowiedzi

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Auto-blokada ekranu po odebranym połączeniu.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2011, 13:54:02 »
To nie wina systemu tylko Twojego sprzętu - u mnie trzeba ekran odblokować lub odebrać przesuwając suwak. Poza tym poszukaj w markecie czegoś do blokowania.

Połączone: Sierpień 06, 2011, 13:58:06
Wpisz w markecie hasło:  Lockscreen lub blokowanie ekranu i zobaczysz kilkaset wyników.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 13:58:06 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G