Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci

  • 7 Odpowiedzi
  • 2500 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

don.kamillo

Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« dnia: Wrzesień 30, 2011, 09:20:57 »
Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Zauważyłem duże rozbieżności we wskazaniach wolnej pamięci telefonu. W ustawienia=>aplikacje=>zarządzanie aplikacjami jest informacja, że mam wolne 59 MB, ale już widgetsoid wskazuje tylko 41 MB.
Ktoś wie dlaczego tak jest i która wartość jest prawidłowa?

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2011, 10:46:53 »
Ja mam to samo z Mini Info od czasu aktualizacji Andka do 2.3.3. Tak tłumaczyli mi to twórcy tego widżetu:

Cytuj
Our best guess is that either the ram file that we are reading to get this information has it's reports rearranged or the system considers these report parameters differently (Cache, system, etc.).

Co prawda tyczy się to RAMu, ale podejrzewam, że tu może być podobnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2011, 10:48:33 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

don.kamillo

Odp: Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:34:17 »
Dzisiaj zwróciłem na to uwagę.... To już w kilku wątkach przewija się moje marudzenie na małą ilość ROMu, a to mogło być zwykłe błędne wskazanie w widgetsoid :E

*

dorsz85

Odp: Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2011, 16:43:27 »
Taka przypadłość Androida. Wskazania w różnych miejscach różne; wolne miejsce paruje co do bajcika, a po kilku minutach masz 50 mb wolnego; sprzęt mówi, że ilość wolnego miejsca jest drastycznie mała, a w rzeczywistości masz go jeszcze sporo...

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2011, 22:47:28 »
A czy przypadkiem nie jest to po prostu dynamiczna alokacja pamięci? W jednej chwili system przydziela dla czegoś tam megabajty bo są zwyczajnie potrzebne, a sekundę później już je zwalnia. Ja bym się nie przejmował, dopóki urządzenie hula z pełną wydajnością.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

dorsz85

Odp: Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2011, 23:20:32 »
Wyobraź sobie, że chcesz zainstalować program, a tu nagle sru "Za mało dostępnej pamięci", a przecież wiesz, że masz jeszcze 50 mb wolnego miejsca. Dalej nie ma się czym przejmować? A niestety Android czasami takie numery odstawia.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2011, 12:27:30 »
Dla mnie to akurat był zawsze problem nieco abstrakcyjny. Na Hero, który tej pamięci miał mało wprawdzie przy stockowym romie można było ją zapchać już dość szybko, ale już przy VillainRom potrzebowałem co najmniej kilkunastu gierek instalowanych oprócz normalnie używanego softu. Przy HTC Desire Z, który teraz, po porządnym skonfigurowaniu i instalacji kilku zupełnie niepotrzebnych zajmowaczy czasu ;) nadal wykazuje mi ponad 800 mega wolnej przestrzeni dyskowej naprawdę nie rozumiem, jak mogłoby mi zabraknąć pamięci. Kluczem jest porządek i wywalanie rzeczy, których się nie używa i używać nie będzie.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Rozbieżności we wskazywaniu wolnej pamięci
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2011, 12:34:27 »
naprawdę nie rozumiem, jak mogłoby mi zabraknąć pamięci. Kluczem jest porządek i wywalanie rzeczy, których się nie używa i używać nie będzie.
Nie każdy ma tyle pamięci. Pierwszy Desire czy Milestone przykładowo miały jej mało i zapchanie jej nie stanowi większego problemu nawet trzymając porządek i wywalając rzeczy, których się nie używa. W Motce nigdy bym nie upchnął (bez roota) tylu aplikacji co mam teraz w Zetce.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+