Brak możliwości aktualizacji aplikacji

  • 2 Odpowiedzi
  • 14535 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline alvaro99

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire Z, myPhone Luna
Brak możliwości aktualizacji aplikacji
« dnia: Luty 13, 2018, 17:34:39 »
Witam!

Mam problem z aktualizacją aplikacji w smartfonie pomimo dużej ilości miejsca wolnego na karcie SD.
Większość aplikacji przeniosłem na SD głównie z tego powodu ale po pewnym czasie problem znowu wystąpił i od 3 miesięcy nie aktualizuję aplikacji.
Niekiedy udaje mi się zyskać kilka MB usuwając pliki tymczasowe z poszczególnych aplikacji ale to wciąż mało... starcza na max 1-2 aktualizacje.

Ponadto po 3 latach użytkowania telefonu wszystko chodzi na nim koszmarnie, wiesza się, długo załącza itd. Żona ma to samo... czy to oznacza że ówczesne smartfony mają już to do siebie? Jak był nowy to chodził strasznie szybko!

Pomyślałem, że może by zrobić powrót do fabrycznych, na nowo zainstalować aplikacje, może problem by zniknął?

update:
Telefon to myPhone Luna
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2018, 17:36:20 wysłana przez alvaro99 »
Tosia G900, i600, i780, Desire Z

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Brak możliwości aktualizacji aplikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2018, 19:40:42 »
Typowe dla "niedorobionych" wynalazków z minimalną ilością wbudowanej pamięci, do tego źle podzielonej (zdarza się też niby renomowanym producentom - np. Samsung Xcover2 ma dokładnie ten sam problem). Realnie można sobie poradzić tylko wyłączając całkowicie automatyczne aktualizacje, usuwając uprzednio te już zainstalowane, dla aplikacji z których nie korzystamy (odzyskując nieco miejsca). Są wprawdzie metody "przemapowania" podziału pamięci, czy nawet użycia karty sd, jako pamięci wbudowanej, ale wymaga to root'a i wielu niebezpiecznych operacji, potencjalnie mogących uceglić telefon.

*

Offline alvaro99

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire Z, myPhone Luna
Odp: Brak możliwości aktualizacji aplikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2018, 19:26:24 »
Czyli ogólnie lipa... Szkoda bo moja małżonka na Samsungu i teściowa mają to samo...
Pozostaje mi zmiana Luny na coś innego, chociaż przyznam szczerze że z telefonu byłem zadowolony.
Co byście polecili jako następcę? Oczywiście zależy mi na dużym ekranie... nie musi to być Samsung czy coś innego, może być coś z biedry, byle by się spisywał w codziennym u żytkowaniu (głównie internet + rozmowy, czasami serial z playera)?
Tosia G900, i600, i780, Desire Z