Wiele pytań dla Android'a

  • 5 Odpowiedzi
  • 2261 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiele pytań dla Android'a
« dnia: Styczeń 03, 2011, 23:00:57 »
Pomoyecie..
zainstalowałem [Jan 01][NAND] MDJ FroYo Revolution v.2.1 [kernel:MDJ S9.1 OC]  i jestem  w lekkim szoku bo zawsze byłem na MW i zawsze mi się wieszał i zamulał a tutaj perfekt ( bardzo szybki, stabilny a internet z super flashem jakiego nigdy na MW nie miałem) ale mam kilka małych problemów i pytań :
1. nie znajduje wi-fi z zabezpieczeniami
2. jak pisać pliki w np. word
3. gdzie znaleźć zakładkę "zadania" i "notatki" i czy mogą być "te do zrobienia" np. pod zegem?
4. czy działa wam dobrze "bluetoth" np. w samochodzie
5. w WM miałem CorePlayer i oglądałem wszystkie filmy nawet z kamer przemysłowych..?
6. kopia zapasowa np. SPBBackup
7. slowniki, translatory, wikipedia?
8. VNC to taki zdalny pulpit w super wersji
9 . no i najwazniejsze np. windows commander lub jakiś explorator plików.
10.[b] i zapomniałem jeszcze o sprawie najwazniejszej - ładowania na wyłączonym LEO, który później się nie podnosi. miałem takie coś też na WM ale po task29 i HR no i ROM Lobuza storm wszystko się wyleczylo.
[/b]
Nie piszcie tylko żebym przesiadł sie z powrotem na "windę" bo nie o to mi chodzi, tylko macie na pewno większą wiedzę na temat andka a ja z linuxem nigdy nic nie miałem a NAND mnie poraził szybkością i stabilnością dlatego próbuje się przesiąść. Pomóżcie bo na pewno wspólnymi siłami coś wymyślimy a myślę, że nie są to tylko moje pytania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 09:01:04 wysłana przez lemar123 »

Odp: Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:04:12 »
cos sie popsulo z usb
Cytuj
System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)
nie wykrywa mi poprawnie hd2...

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2011, 01:36:37 »
1. nie znajduje wi-fi z zabezpieczeniami
Spróbuj romu DFT Desire. Jak nie da rady- sprawdź, jakie radio masz. Ja mam 2.15 i śmiga bez problemu (mieszane WPA/WPA2, co więcej- wykrywa oba typy!! :))

2. jak pisać pliki w np. word
Są płatne DocumentsToGo i ich bezpłatna wersja, ale nie wiem, co wycięli w darmowej. (tak, to niestety dla mnie największa strata- darmowy świetnie działający office...). Poza tym oczywiście- google dosc, z tym, że musisz uploadować je wtedy na konto google... Zyskujesz czystą kartę, zorganizowane pliki ale... nigdy nie wiesz, czy dziadzio Gugel do nich nie zajrzy... (tak nieco paranoicznie zaleciało...)

3. gdzie znaleźć zakładkę "zadania" i "notatki" i czy mogą być "te do zrobienia" np. pod zegem?
Andek synchronizuje się m.in. z Googlem i Exchange. Możesz sobie ustawić widgeta na ekranie głównym (wyświetla zbiorowo wszystkie wydarzenia i zadania, z każdego źródła z innym kolorkiem- u mnie np. facebook, gmail i exchange razem- wg mnie świetnie czytelne :D). Co do notatek- kłania się gigantyczny zasób Android Marketu- zarówno w postaci wspomnianych Widgetów, jak i samodzielnych aplikacji. Tu:
http://note-taking.net/top-android-notes/
masz wykaz kilkudziesięciu.... Wpisz po prostu w Android markecie notes, czy nawet po polsku- notatki i zobacz, potestuj, sporo jest za darmo. Po raz kolejny kłania się urok Linux/Android- sam instalujesz co chcesz, a jest tego zatrzęsienie :)

4. czy działa wam dobrze "bluetoth" np. w samochodzie
Mi bluetooth w domciu działa bezproblemowo- jeśli chodzi Ci o samo połączenie. Jeśli o słuchawki b-przew., tego nie wiem, bo nie używam. Do przesyłania plików do/z lapka jest świetny- bez problemu instaluje wszystkie stery, ma dość spore możliwości (czyli wszystkie możliwości Bluetooth EDR :))

5. w WM miałem CorePlayer i oglądałem wszystkie filmy nawet z kamer przemysłowych..?
Tutaj masz VPLayera, na pewno obsługuje streaming z URL, nie wiem jak nadają kamery... Poza tym jest szybki i wygodny w użyciu. POza tym RockPlayerBase/demoPlayer- odtwarza Divx (chyba natywne wsparcie). A jak Ci nie pasuje- ponownie kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt darmowych do wyboru... Kontra 2-3 z WM...

6. kopia zapasowa np. SPBBackup
Jest backup do google (m. in. z SMS-ami do wydzielonej skrzynki (znacznika)), jest Exchange na kontakty i kalendarz. A poza tym m.in. Spritemobile wydaje oprogramowanie. Z backupem się akurat więcej nie wypowiem...

7. slowniki, translatory, wikipedia?
Są aplikacje do wiki, ale osobiście polecam przeglądarkę- obługuje ona specjalne tagi na Wiki, dzięki czemu artykuły są ładnie pozwijane i bardzo wygodnie się je czyta. Translator- na pewno jest Oxfordu (chyba płatny), no i... Google :D. Jest SlovoEd. Jest też ling.pl dla Andka (podaję link ANDROIDOWY :))
market://search?q=pname:eu.sandsky.mobile.lingpl

8. VNC to taki zdalny pulpit w super wersji
VNC to protokół otwarty, trudno więc żeby nie powstało coś na Androida. Nie wiem jak jest z RDP (protokół MSGiganta do Windy...), ale mając VNC możesz wejść w końcu do każdego kompa z odpaloną usługą. Jeśli chodzi Ci jedynie o viewery a nie o usługe (czyli podglądacze z Andka, a nie podglądanie Andka) to jest ic wiele, np. android-vnc-viewer (ofc bezpłatny)

9 . no i najwazniejsze np. windows commander lub jakiś explorator plików.
I tu jest haps, bo standardowo w romach raczej... Nic nie ma :) Ja sam używam prostego AndExplorera, ale są inne- np. Astro File Manager, ES File Explorer.

10.[b] i zapomniałem jeszcze o sprawie najwazniejszej - ładowania na wyłączonym LEO, który później się nie podnosi. miałem takie coś też na WM ale po task29 i HR no i ROM Lobuza storm wszystko się wyleczylo.
[/b]
A na to pytanie (niestety) nie znam odpowiedzi i wolałbym poznać ją z drugiej ręki niż z doświadczenia... :P

Podsumowując- weź pod uwagę, że większość aplikacji, które używałeś pod WM były albo przeróbkami z innych platform, albo żmudnymi kompilacjami. Ja sam jako programista (i... psycholog społeczny :D) powiem tak- prosta rzecz. Jeśli coś jest trudno pisać, to znajdzie się jedynie mała rzesza fanów, chcących pisać aplikacje, no i OFC kilka komercyjnych film zatrudniających programistów harujących jak woły. JEśli zaś się ma świetne i wygodne API jak Apple czy Andek (API- interfejs, pozwalający na łatwą komunikacje z bebechami np. telefonu czy programu), to znajdują się tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy programistów piszących aplikacje, a średnia ich wieku... Nie wiem czy wychodzi poza 25 lat (USA zaniża). Efekt?

Tysiące, a wlaściwie dziesiątki tysięcy aplikacji, z których duża część jest za darmo i w zasadzie istnieje app zaspokajający niemal każde żądze użytkowników (NIEMAL!). I to jest prawdziwa moc Andka.

Jak posiąść tą moc? Dobrze operować słowami kluczowymi w dziadku Guglu i Android Markecie.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że bdz zadowolony :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 01:43:36 wysłana przez McGoof »
Sailing... _/) _/) _/)

Odp: Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:10:15 »
nie sadziłem, że ktos odpowie na wszystkie. Piękne dzięki bo bardziej mi chodziło czy w ogóle można zrobić to czy tamto. Antek jest super i bezapelacyjnie szybszy i stabilniejszy od WM tylko ta jedna usterka w moim przypadku ładowaniea na wyłączonym LEO się nie podnosi bez wyjęcia baterii.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:49:43 »
4. czy działa wam dobrze "bluetoth" np. w samochodzie
Nie wiem jak na romie który wgrałeś, ale na DHD od gaunera bluetooth działa poprawnie, w aucie też, sprawdzałem z radiem, i z urządzeniem OBD
6. kopia zapasowa np. SPBBackup
Titanium Backup, robi Ci kopie wszystkich aplikacji razem z ich danymi, a w wersji Donate robi wszystkie aplikacje naraz.
LifeSaver2 robi backup wszystkich wiadomości i połączeń
Contact2Sim - kopiuje kontakty z telefonu na karte sim
7. slowniki, translatory, wikipedia?
Jest ColorDict, wrzucasz tam różne słowniki, odpowiednik Mdict pod WM i Xlatora pod Symbiana, z tym że bazy są skonwertowane, mają inny format.
10. i zapomniałem jeszcze o sprawie najwazniejszej - ładowania na wyłączonym LEO, który później się nie podnosi. miałem takie coś też na WM ale po task29 i HR no i ROM Lobuza storm wszystko się wyleczylo.
Z tym problemem to raczej muszą się uporać ludzi DFT, sami raczej nic nie zaradzimy, pozostaje ładowanie na włączonym jak narazie.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Wiele pytań dla Android'a
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:10:35 »
Pomoyecie..
zainstalowałem [Jan 01][NAND] MDJ FroYo Revolution v.2.1 [kernel:MDJ S9.1 OC]  i jestem  w lekkim szoku bo zawsze byłem na MW i zawsze mi się wieszał i zamulał a tutaj perfekt ( bardzo szybki, stabilny a internet z super flashem jakiego nigdy na MW nie miałem) ale mam kilka małych problemów i pytań :
1. nie znajduje wi-fi z zabezpieczeniami
2. jak pisać pliki w np. word
3. gdzie znaleźć zakładkę "zadania" i "notatki" i czy mogą być "te do zrobienia" np. pod zegem?
4. czy działa wam dobrze "bluetoth" np. w samochodzie
5. w WM miałem CorePlayer i oglądałem wszystkie filmy nawet z kamer przemysłowych..?
6. kopia zapasowa np. SPBBackup
7. slowniki, translatory, wikipedia?
8. VNC to taki zdalny pulpit w super wersji
9 . no i najwazniejsze np. windows commander lub jakiś explorator plików.
10.[b] i zapomniałem jeszcze o sprawie najwazniejszej - ładowania na wyłączonym LEO, który później się nie podnosi. miałem takie coś też na WM ale po task29 i HR no i ROM Lobuza storm wszystko się wyleczylo.
[/b]
Nie piszcie tylko żebym przesiadł sie z powrotem na "windę" bo nie o to mi chodzi, tylko macie na pewno większą wiedzę na temat andka a ja z linuxem nigdy nic nie miałem a NAND mnie poraził szybkością i stabilnością dlatego próbuje się przesiąść. Pomóżcie bo na pewno wspólnymi siłami coś wymyślimy a myślę, że nie są to tylko moje pytania.
2. DocumentsToGo w wersji darmowej nie umozliwia zdaje sie tworzenia plikow Worda. Jest jeszcze Thinkefreeoffice, jednak w tym wypadku nie wiem jak sie ma sprawa. Mozliwe, ze jest jakis dobry i darmowy edytor takich plikow, musialbys rzucic okiem do Marketu.
3. Na to polecam pure calendar + gtasks. Doskonaly widget kalendarza z wieloma opcjami customizacji. Gtasks to dobry i darmowy program do zadan. Do notatek cokolwiek wybierzesz z bardziej popularnych progsow z Marketu bedzie dobre, oferuja one raczej porownywalna jakosc.
6. Najlepsza kopie wykonasz przez recovery, backup calego systemu.
7. Uzywam slownikow conciose oraz colordict, wikidroid, google translate.
8. Astro File Manager.