Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?

  • 75 Odpowiedzi
  • 52556 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« dnia: Styczeń 13, 2011, 10:05:24 »
Jakim programem i w jaki sposób robić partycje ext2/3/4 na karcie SD dla nowych romów nand?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 13:08:46 wysłana przez PtaQ1982 »
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:11:59 »
np tak  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=910000, na forum XDA jest nawet kilka watkow na ten temat

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:25:29 »
najlepiej wrzuć wersje nand która tego wymaga,sformatuj karte w kompie,potem włóż do telefonu i sformatuj karte w opcjach telefonu,wyłącz telefon.
ściągnij ściągnij aplikacje gparted z xda i wypal na płycie.
włącz telefon,przytrzymójąc guzik power,niech wejdzie w ustawienia Magldr ,wybierz pozycje  3,niech komputer zobaczy twoją karte,później włóż wypaloną płyte,do kompa,i uruchom ponownie,program gparted się wgra  z płyty,troche to trwa,akceptuj wszystko jak idzie.
kiedy wreszcie się wgra,pojawi sie okno,i zobaczysz wszystkie partycje dysku na kompie,wybierasz w prawym górnym rogu,swoją karte,klikasz na nią w głównym oknie,i wybierasz Move/Resize,i zmniejszasz ją od prawej strony,wybierając odpowiednio 1024MB,lub 2048MB,potem najedz na nową partycje i wybierz NEW/CREATE,wybierz z opcji po prawej ext4,klikasz ok,potem APLY,i czekasz aż proces się skończy,jeśli wywali błąd,to najlepiej od nowa.
wychodzisz z trybu usb,w odpal androida
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 09:18:22 wysłana przez poczesaniec1 »
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2011, 12:34:21 »
Tak to w skrócie wygląda. Natomiast, i piszą o tym na XDA, niektóre buildy "wolą", gdy partycja jest świeżutka. Wprawdzie DAF podczas instalacji potrafi wyczyścić partycję ext4, ale o ile np. build imilka DesireZ (właśnie testuję) na tak odczyszczonej partycji system kładzie się spolegliwie;), to np. af403 ext4 data2sd HD podczas instalacji zgłaszał błąd.
Dlatego, ale powtarzam - moim zdaniem i z mojego doświadczenia - najlepiej:
1) softem GPARTED zdjąć całą partycję FAT32 z karty SD i potwierdzić "Apply" (niech wykona a nie zostawi w schedulerze)
2) założyć partycję FAT32 z default parametrami, ustawiając jako Primary, pozostawiając jednocześnie 1024 MB na karcie. Ta partycja, zakładana jako pierwsza, widziana będzie jako pierwsza (na obrazku widoczna po lewej stronie)
3) założyć partycję ext4 z default parametrami (ważne, aby nie pozostawić "odstępów" między partycjami i np. żeby przed partycja FAT32 też nie pozostawić takiej "pustki") na resztę miejsca
4) potwierdzić przeciskiem "Apply" (po czynności nastapi odświeżenie)
5) zamknąć program i wyjść z linuxa
6) na Leo nacisną Power->wejdzie do gł. menu->wybrać poz.4 Flash
7) odpalić DAF.exe (czy jak tam się w konkretnym przypadku instaler nazywa).

I tu uwaga, bo o tym niektórzy wiedzą, ale jakośc głośno nie mówią. Partycja ext4 oparta jest o strukturę B-tree. Potrafi dobrze zarządzać dużą (bardzo!) ilością plików (nawet b.małych) i katalogów, ale do czasu pełnego zbalansowania dostep jest delikatnie mówiąc..wolny. A nawet bardzo.
Wszystkie (przetestowałem większość) buildy oparte o DesireHD/Z (tylko takie maja sens korzystania z ext4) na początku są cholernie mulaste. Każde kolejne uruchomienie konkretnej opcji wyraźnie ją przyspiesza.
I na ostatek, żeby nie było "nerw". Już po instalacji (dość długiej), pierwsze odpalenie może trwać nawet ze 20-25 minut. W zasadzie "nic sie nie dzieje", czekamy..;) Tak ma być:)
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:04:12 »
 że się spytam,czyli jak wrzucam nowszą wersje androida,to najlepiej sformatować, jeszcze raz ext4?
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:59:59 »
nie zawsze, u mnie np aktualizując MDJ's CyanogenMod 7 v. 2.2  do  MDJ's CyanogenMod 7 v. 2.3  był problem bo przy pierwszym uruchomieniu wyskakiwały mi non stop komunikaty ze jakieś procesy i aplikacje zostały niespodziewanie zamknięte.  HR nie pomagał ciągle to samo, format partycji ext4 pomógł, ale teraz pokusiłem się o aktualizacje  z MDJ's CyanogenMod 7 v. 2.3  do MDJ's CyanogenMod 7 v. 2.4 i teraz jest ok.  jak na tę chwilę trudno mi powiedzieć czy pierwszym razem była to kwestia niezgodności czy coś się pokićkało na partycji czy faktycznie romy były nie w pełni zgodne

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2011, 15:37:36 »
Mam pytania co do partycji ext4:

1.Czy można sprawdzić ile jeszcze zostało miejsca na takiej partycji?
2.Jak wyświetlić zawartość takiej partycji?
3.Co się dzieje z jej zawartością po wgraniu nowego nand romu przez ClockworkMod-a?

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2011, 16:56:20 »
co do 1. i 2.  możesz to sprawdzić instalując Root Explorer-a  i ta partycja w nim nosi nazwę sd-ext jak w nią wejdziesz to na górze w lewym rogu zobaczysz informacje ile jest zajętej pamięci i ile pozostało do wykorzystania, oraz foldery z zawartością, generalnie zainstalowane aplikacje znajdują się w folderze app.

jeśli chodzi o 3. tego nie odpowiem bo nie używam ClockworkMod-a

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2011, 17:58:32 »
Cześć

Udało mi się w końcu zainstalować CLOCKWORK RECOVERY z tego wątku : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=906937, wgrałem również ROM MDJs_CyanogenMod7_v.2.4_NAND_A2SD+ .  Nareszcie mogę robić backup i restore romów, ale do rzeczy :

Chciałem zrobić partycję na karcie pamięci - widziałem że w recovery mode jest taka mozliwość ale nie wiem jakie powinny mieć rozmiary : do zaznaczenia było :

Ext Size od 128M do 4096M
Swap Size od 0M do 256M

A może najpierw od początku sformatować kartę pamięci programem SDFormat, poprzez podłączenie telefonu do komputera i wybranie w menu MagicLoadera pamięci masowej, utworzyć partycję ext w wielkości 512M i Swap 32M (do czego służy ? ) a następnie wgrać ROM ? Czy nie ma znaczenia kiedy zrobię partycję ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 18:09:17 wysłana przez Jarek.Po.Prostu »

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2011, 18:06:09 »
jak ci pasuje moim zdaniem, ja w prawdzie nei używam CLOCKWORK RECOVERY tylko wersji NAND z obsługą partycji ext4 i moja partycja ma rozmiar 2GB i chodzi aż  miło

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2011, 18:10:53 »
Moja karta ma tylko 4BG więc 2GB dla ext to chyba trochę za dużo ;)

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2011, 18:15:52 »
to ustaw sobie 1GB, to już kwestia gustu i potrzeb

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2011, 00:06:51 »
Chciałbym się zapytać, a konkretnie upewnić: czy w rom-ie MDj Revolution HD 2.2 trzeba robić partycję ext4? Tzn, w romie jest już app2SD więc chyba raczej trzeba, żeby aplikacje instalowały się na karcie pamięci. Czy dobrze myślę?
Ewentualnie jak wgram CWM to mogę z poziomu recovery zrobić partycję ext4? Jeżeli tak to w jaki sposób?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 00:17:38 wysłana przez pablo15 »
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2011, 10:54:35 »
Chciałbym się zapytać, a konkretnie upewnić: czy w rom-ie MDj Revolution HD 2.2 trzeba robić partycję ext4?

Nie trzeba. Mam ten ROM, a na karcie tylko FAT32.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2011, 23:40:08 »
ja mam takie pytanie,szukam i nie mogę znaleźć,zainstalowałem kumplowi androida tego samego ale u mnie pokazuje całkowitej pamięci 280,a u nieo 177,radio wgrane odpowiednie,czy musze pierw zainstalować WM który odblokuje 576RAM?i dopiero andka?
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2011, 18:55:06 »
Cytuj
ja mam takie pytanie,szukam i nie mogę znaleźć,zainstalowałem kumplowi androida tego samego ale u mnie pokazuje całkowitej pamięci 280,a u nieo 177,radio wgrane odpowiednie,czy musze pierw zainstalować WM który odblokuje 576RAM?i dopiero andka?

Radio powyżej 2.08 odblokowuje dodatkową pamięć.Najlepiej 2.15.50.14
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 18:56:39 wysłana przez robertok01 »

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2011, 18:57:09 »
U mnie nihuhu, nie idzie zrobic na memorce dwoch partycji :/ Na początku Acronis Disk Director Suite 10.0 build 2161 - w ogóle ie wykrywa mi karty. Następnie Paragon Partition Manager™ 11 Free Edition, wykrywa karte, ale dosłownie nic nie moge z nią zrobic w tym programie, nawet sformatowac. Potem EASEUS Partition Master 6.5.2 Home Edition - połowa sukcesu, dało się przerobic z FAT32 na EXT3 (EXT4 nieobecne na liście), ale funkcja Move/Resize Partition niedostępna, także d**a :/ I na koniec, ostatkami sił i chęci GParted 0.7.1-1 niby sie bootuje z pena ale łapie zwieche i na tym koniec zabawy :/

Próbowałem zarówno poprzez adapter w lapku, jak i po podłączeniu Leona po USB przez Mass Storage w MAGLDR v1.12.

Jakieś sugestie? Może coś gdzieś przeoczyłem.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2011, 09:50:17 »
Z wymienionych przez Ciebie softów znam wszystkie, ale do ext4 najlepiej nadaje się, moim zdaniem, GParted.
Nie wiem, jakiego systemu oper. używasz, ja mam XP i jest bez problemów. Ale ponieważ bootowanie jest z płyty, więc chyba czy to Vista czy 7 - bez różnicy.
GParted pobrałem z linka udostepnionego na xda. Po włożeniu i starcie należy wybrać pierwszą opcję a potem, w zasadzie od początku potwierdzać Enterem (pytanie o środowisko, język etc).
Jeżeli w czasie startu nie masz podłączonej karty, można odświeżyć widok i program znajdzie SD (przynajmniej u mnie znajduje). Najlepiej postepować wg instrukcji zamieszczonej na XDA.
Wiem, że z ext4 są/moga być problemy. Ostatnio męczyłem sie z instalacją MarkinuXHDExtraClean1.2 (skąd inąd bardzo dobry build HD, bardzo szybki, stabilny, wykrywany przez HTC Sync ale pozbawiony Sense) i dopiero kombinacja:
- zdjęcie partycji z SD
- założenie partycji FAT32 + format (zostawilem 1024 MB)
- założenie (na pozostawionym 1 GB) ext4 + format
- task29
- radio 2.15.50.14
- MAGLDR111
- flash
przyniosło rezultat. I cieszę się jak murzyn blaszką;)
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2011, 16:17:14 »
ktoś jest zadowolnony z wyników? U mne z ext4 jest dramat z wydajnością ;-(
sgs III

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:12:10 »
u mnie z ext4 nie ma problemów śmiga aż miło, partycje robiłem przy pomocy Gparted

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:09:33 »
U mnie z ext4 też nie zauważyłem spadku wydajności :D Podobnie jak @Klaudii robiłem za pomocą Gparted :)
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline Eduardoo

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2
  • Sprzęt: HTC HD2; iPad 32 GB WiFi+3G
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:40:14 »
Możecie mi napisać tak po chłopsku co mam zrobić aby stworzyć te partycje? Męczę się z tymi wskazówkami z xda i nic mi nie wychodzi...

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:52:26 »
Możecie mi napisać tak po chłopsku co mam zrobić aby stworzyć te partycje? Męczę się z tymi wskazówkami z xda i nic mi nie wychodzi...
wyżej w wątku masz po chłopsku ...
nie żebym Cię chciał zniechęcić, ale procedura instalacji dowolnego androida wykorzystującego partycje ext4 jest dużo bardzie skomplikowana niż stworzenie tej partycji
do tego dochodzi niestety dość często bliżej nieokreślony kłopot z tym, że nie chce ruszyć android

jeśli już koniecznie musisz mieć więcej miejsca weź wariant z data.img - dużo prostszy w instalacji
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 19:54:48 wysłana przez lemar123 »

*

Offline Eduardoo

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2
  • Sprzęt: HTC HD2; iPad 32 GB WiFi+3G
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:06:16 »
Chciałem zainstalować DesireZ v3.3 tylko że jest tam tylko 60(mb) na programy...  Kilka dni poza forum i nagle wszystko mi ucieka i czuję się zielony :(

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:16:23 »
Chciałem zainstalować DesireZ v3.3 tylko że jest tam tylko 60(mb) na programy...  Kilka dni poza forum i nagle wszystko mi ucieka i czuję się zielony :(
to sobie poczytaj w jego wątku jaka jest walka z instalacją ...

weź coś, co nie sprawia problemów i ma sporo miejsca
np. dla sense - prj Clean Desire 0.3.2  - ponad 200 MB wolnego

bez sense to chyba CleanDROID, ale coś w 1.20 było nie tak, może wcześniejsza lepsza
albo HyperDroidGBX

buildy z DHD są problematyczne

koniec OT

Odp: [Jan 22][DL DesireZ v3.1 Beta][DL Data2SD/Ext4 v2.0][Nand/SD/MAGLAR]
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:05:10 »
no ja się dziś poddaje ściągnąłem wszystko co trzeba ale problem jest tego rodzaju że po uruchomieniu gparted-live-0.7.1-5 nie widzi karty SD czy ktoś coś takiego miał może wersja jakaś za nowa hmm gparted widzi tylko dysk twardy :( a miało być tak pięknie, może polecacie coś do podziału sd na partycje pod Winde ?

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: Odp: [Jan 22][DL DesireZ v3.1 Beta][DL Data2SD/Ext4 v2.0][Nand/SD/MAGLAR]
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2011, 08:17:29 »
Tak się zastanawiam tylko po co 2 partycje ext4? :D Jak miałem wgrany z jedną(512 ext4) chyba szybciej chodził, ale może mi się tylko wydaje :D Tak czy siak ROM jest naprawdę szybki :)
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline looi

  • 12
  • Sprzęt: Diamond2, HD2, SE Arc S
Odp: Odp: [Jan 22][DL DesireZ v3.1 Beta][DL Data2SD/Ext4 v2.0][Nand/SD/MAGLAR]
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2011, 08:38:23 »
...gparted-live-0.7.1-5 nie widzi karty SD (...)  może polecacie coś do podziału sd na partycje pod Winde ?

Rozumiem, że kliknąłeś na przycisk w prawym górnym rogu i na liście nie było nic poza hdd?
Powinno byc jeżeli miałeś w porcie/czytniku kartę przy uruchamianiu Gparted.
Jesli nie było karty podłączonej, to po starcie Gparted podłączasz kartę klikasz z belki GParted -> Refresh Devices i po odświerzeniu wybierasz z listy po prawej /dev/sdb.
Szukałem sporo ale nie ma nic konkretnego pod windę. Można ext2 i ext3. Do Ext4 są wynalazki ale obsługiwane z konsoli - nie miałem takiego zacięcia żeby testować.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 08:48:42 wysłana przez looi »

Odp: Odp: [Jan 22][DL DesireZ v3.1 Beta][DL Data2SD/Ext4 v2.0][Nand/SD/MAGLAR]
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2011, 09:02:07 »
...gparted-live-0.7.1-5 nie widzi karty SD (...)  może polecacie coś do podziału sd na partycje pod Winde ?

Rozumiem, że kliknąłeś na przycisk w prawym górnym rogu i na liście nie było nic poza hdd?
Powinno byc jeżeli miałeś w porcie/czytniku kartę przy uruchamianiu Gparted.
Jesli nie było karty podłączonej, to po starcie Gparted podłączasz kartę klikasz z belki GParted -> Refresh Devices i po odświerzeniu wybierasz z listy po prawej /dev/sdb.
Szukałem sporo ale nie ma nic konkretnego pod windę. Można ext2 i ext3. Do Ext4 są wynalazki ale obsługiwane z konsoli - nie miałem takiego zacięcia żeby testować.

Dokładnie tak robiłem i odświeżałem ale nie chce jej wykryć spróbuję inną wersje ściągnąć i sprawdzić co i jak,

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2011, 09:23:40 »
ja robiłem tym http://www.powerdatarecovery.com/free-file-recovery-software/recover-photos-flash-memory-cards.html

ale dlaczego nie użyć wbudowanego w CMR narzędzia do podziału - szanse na kompatybilność są największe
procedura instalacji któegoś z romów opierała się na partycjonowaniu właśnie CMR, ale nie pamiętam którego