Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?

  • 75 Odpowiedzi
  • 52547 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline looi

  • 12
  • Sprzęt: Diamond2, HD2, SE Arc S
Odp: Odp: [Jan 22][DL DesireZ v3.1 Beta][DL Data2SD/Ext4 v2.0][Nand/SD/MAGLAR]
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2011, 14:00:56 »
Cytuj
Dokładnie tak robiłem i odświeżałem ale nie chce jej wykryć spróbuję inną wersje ściągnąć i sprawdzić co i jak,

Ja miałem taki objaw gdy ładował się wyłączony Leo przez usb przy uruchomionym GParted. Proponuję odłączyć wszelkie urządzenia USB przy uruchamianiu GParted.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 14:47:05 wysłana przez looi »

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 02, 2011, 09:35:06 »
Czy jak chcę wgrać nowy rom to czy za każdym razem muszę formatować wszystkie partycje fat/ext4/ext4?

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 02, 2011, 11:45:08 »
Czy jak chcę wgrać nowy rom to czy za każdym razem muszę formatować wszystkie partycje fat/ext4/ext4?

Teoretycznie nie o ile nie wykorzystujesz ich pełni potencjału (obecnie mamy i romy na 3-4 o ile nie 5 partycji).  O ile każdy z nich pierwszą partycję EXT4 wykorzysta w tten sam sposób to można traktować to tak jak dawniej data.img. Taką partycję możesz z backupować, przywrócić itp itd. o tyle pozostałe partycje  to już co rom to trochę inaczej wykorzystuje. Ba wiele romów głupieje jeżeli się nie sformatuje dysku od nowa przed instalacją.

Sam jestem ciekaw czy komuś się udało zachowywać max wydajności przeskakująć z romu do romu bez użycia każdorazowo Panasonic sd formattera i Gparta.
sgs III

*

Offline dawid595

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Odp: [Jan 22][DL DesireZ v3.1 Beta][DL Data2SD/Ext4 v2.0][Nand/SD/MAGLAR]
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 02, 2011, 15:25:40 »
...gparted-live-0.7.1-5 nie widzi karty SD (...)  może polecacie coś do podziału sd na partycje pod Winde ?

Rozumiem, że kliknąłeś na przycisk w prawym górnym rogu i na liście nie było nic poza hdd?
Powinno byc jeżeli miałeś w porcie/czytniku kartę przy uruchamianiu Gparted.
Jesli nie było karty podłączonej, to po starcie Gparted podłączasz kartę klikasz z belki GParted -> Refresh Devices i po odświerzeniu wybierasz z listy po prawej /dev/sdb.

Mam ten sam problem, gparted nie widzie mi sd, zrobiłem wszystko jak napisane jest powyżej i nadal nie widzi sd...
Uruchamiałem program już chyba 10 razy i nadal nic... Proszę o pomoc :(
ANDROID + WP7

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 02, 2011, 16:09:35 »
a Windows widzi? Jest to karta bezpośrednio po Panasonic SD formatterze? Można inny pen wypróbować.....
sgs III

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2011, 16:24:46 »
Możesz spróbować jeszcze przez Partition Magic czy coś podobnego ;)
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline dawid595

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2011, 16:35:23 »
Windows widzi kartę, ale Panasonic SD formatter'a nie używałem do formatowania tylko zwykłe narzędzie windowsa.
ANDROID + WP7

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2011, 17:07:58 »
ja do formatowania używałem SDFormattera Panasonica ale też nie działało  :( kombinowałem na różne sposoby i poddałem się bo było brak czasu zainstalowałem narazie [NAND prj Clean Sense] v0.3.2 może kiedyś przywalczę z tym robieniem partycji, gdzieś czytałem że Partition Megic nie widzi SD.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2011, 19:16:30 »
ja do formatowania używałem SDFormattera Panasonica ale też nie działało  :( kombinowałem na różne sposoby i poddałem się bo było brak czasu zainstalowałem narazie [NAND prj Clean Sense] v0.3.2 może kiedyś przywalczę z tym robieniem partycji, gdzieś czytałem że Partition Megic nie widzi SD.
Partycję ext, można zrobić w ClockWorkMod

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 02, 2011, 21:43:47 »
ja do formatowania używałem SDFormattera Panasonica ale też nie działało  :( kombinowałem na różne sposoby i poddałem się bo było brak czasu zainstalowałem narazie [NAND prj Clean Sense] v0.3.2 może kiedyś przywalczę z tym robieniem partycji, gdzieś czytałem że Partition Megic nie widzi SD.
Partycję ext, można zrobić w ClockWorkMod
i od CMR 1.3 i MAGLDR 1.13 to najlepsza metoda ponieważ dla CMR z NAND nie ma znaczenia jaki jest format karty
wcześniej struktura karty musiała być poprawna choć na tyle, aby CMR ruszył, a często nie ruszał

teraz CMR zapewne bez większych problemów będzie dzielił kartę w sposób prawidłowy

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 03, 2011, 07:03:12 »
Czy jest jakiś program, żeby bezpośrednio z poziomu windows robić partycję ex4 itd bo easeus i partition manager nie ma w opcjach ext4, a nie chcę za każdym razem resetować system i bootować z Gparted?

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 04, 2011, 17:40:26 »
ja do formatowania używałem SDFormattera Panasonica ale też nie działało  :( kombinowałem na różne sposoby i poddałem się bo było brak czasu zainstalowałem narazie [NAND prj Clean Sense] v0.3.2 może kiedyś przywalczę z tym robieniem partycji, gdzieś czytałem że Partition Megic nie widzi SD.
Partycję ext, można zrobić w ClockWorkMod
i od CMR 1.3 i MAGLDR 1.13 to najlepsza metoda ponieważ dla CMR z NAND nie ma znaczenia jaki jest format karty
wcześniej struktura karty musiała być poprawna choć na tyle, aby CMR ruszył, a często nie ruszał

teraz CMR zapewne bez większych problemów będzie dzielił kartę w sposób prawidłowy
skoro tak to może powiedz jak podzielic kartę w CMR zeby była prawidłowo

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 04, 2011, 19:09:33 »
CWM>Advance>Partition SD Card>i wybierasz wielkość

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 04, 2011, 19:56:38 »
i swap 0 mb

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 04, 2011, 19:59:58 »
CWM>Advance>Partition SD Card>i wybierasz wielkość
a jaka konkretnie wielkość i co one tak dokładnie znaczą?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 04, 2011, 20:16:59 »
Jak Ty się chcesz zabrać za robienie partycji jak Ty nie wiesz co wielkości oznaczają? :E no poprostu jest to wielkość partycji, ilość miejsca na danej partycji, ile będziesz miał tam megabajtów :E czyli ile Ci się piosenek zmieści  :E

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 04, 2011, 20:57:06 »
Jak Ty się chcesz zabrać za robienie partycji jak Ty nie wiesz co wielkości oznaczają? :E no poprostu jest to wielkość partycji, ilość miejsca na danej partycji, ile będziesz miał tam megabajtów :E czyli ile Ci się piosenek zmieści  :E
nie wiele z tego zrozumiałem,to to akurat sam wiem  :mrgreen:

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 05, 2011, 11:19:13 »
Jak Ty się chcesz zabrać za robienie partycji jak Ty nie wiesz co wielkości oznaczają? :E no poprostu jest to wielkość partycji, ilość miejsca na danej partycji, ile będziesz miał tam megabajtów :E czyli ile Ci się piosenek zmieści  :E
nie wiele z tego zrozumiałem,to to akurat sam wiem  :mrgreen:
To jak wiesz to po co się pytasz co oznaczają? :E Jeżeli nie pisze w instrukcji romu jakie mają być wielkości, to ustawiasz jakie Ci odpowiadają.

*

Offline jasio1980

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 07, 2011, 13:17:36 »
Udało mi się w końcu zainstalować CLOCKWORK RECOVERY z tego wątku : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=906937, wgrałem również ROM MDJs_CyanogenMod7_v.2.4_NAND_A2SD+ ...
Mam ten rom w v. 2.6  , ext4 zrobiłem według przykładu z XDA ale nie działają mi Angry birds , wiem że o tym juz czytałem na forum ale nie mogę odnaleść wątku , jeśli ktoś kojarzy to proszę o pod linkowanie .

dzięki z góry .
HTC LEO -->> DFT_LEO_MAGLDR113_DAF -->> CWM Mode
HD2 CoreDroid HD

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 07, 2011, 13:34:13 »
Mam ten rom w v. 2.6  , ext4 zrobiłem według przykładu z XDA ale nie działają mi Angry birds , wiem że o tym juz czytałem na forum ale nie mogę odnaleść wątku , jeśli ktoś kojarzy to proszę o pod linkowanie .

dzięki z góry .
A to nie ten problem że ta aplikacja musi być w pamięci telefony, a nie na SD?

*

Offline jasio1980

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 07, 2011, 21:20:33 »
A to nie ten problem że ta aplikacja musi być w pamięci telefony, a nie na SD?

Dzięki o to chodziło , działa poprawnie .

HTC LEO -->> DFT_LEO_MAGLDR113_DAF -->> CWM Mode
HD2 CoreDroid HD

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: imilka's HD Sense Series v1.0 (27 JAN) Nand
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 15, 2011, 23:14:31 »
Jak partycjonujecie te karty SD? Skąd wiadomo ile miejsca przeznaczyć na jaką partycję. Pojawił się nowy rom Imilki i się troszkę pogubiłem... Wiem, że trzeba użyc programu GParted poprzez zgranie na płytkę i odpalenie przez reset kompa z włożoną płytką. Jestem nowy, Leo mam od paru dni. Instalacja romów zip za pomocą CWM 125M bez problemów. Przy próbie wgrania Imilki coś poszło nie tak, zacząłem niepotrzebnie grzebać i karta 16 gb padła... Eh... Byłby ktoś łaskaw napisać poradnik dot. partycjonowania? Czy wystarczy spartycjonować i wgrać poprzez .zip czy trzeba coś jeszcze dogrywać? Troszkę skomplikowane te rzeczy, po utracie karty 16gb trochę się podłamałem i chciałem zrezygnować, ale mam zamiar spróbować jeszcze raz.

Teraz siedzę na romie cyanogenmod 7 i jakoś mi on nie pasuje, a romy z DHD mi się bardzo podobają.

*

Offline mayek

  • ***
  • 281
  • Płeć: Mężczyzna
  • A co to jest GPS ?
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Odp: imilka's HD Sense Series v1.0 (27 JAN) Nand
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 16, 2011, 11:07:21 »
Gpard jest bardzo łatwy do robienia partycji. Podczas uruchamiania wykonujesz wszystko zgodnie z instrukcjami na ekranie (enter, potem 33, potem x)
Wkładasz kartę do czytnika i ustawiasz jaka ma być partycja.
W wersji 1 imilka's HD Sense Series   karta powinna być tak sformatowana fat32,ext4 1gb,ext4 350,linux swap 150 mb i recovery 250mb.
W wersji 2  karta powinna być sformatowana fat32, ext 1gb i recovery 400mb.

A tu masz linka do filmu jak robić nim partycję : How to partition an SD-Card for an SD-based Android

Pozdrawiam

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 16, 2011, 11:59:24 »
Dziękuję za odpowiedź. Rozjaśniłeś mi trochę sytuację. Pojawia się jednak kolejny problem. Przy wgraniu clockworkmod 400 mb wywala mi błąd, że plik jest za duży. Czy jest to wina tego, że na komórce mam już androidowy soft i recovery nie może się zmieścić? Jeżeli tak, to w jaki sposób skasować stary rom?

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 16, 2011, 12:47:02 »
Hej, z tymi partycjami to trochę moim zdaniem przekombinowaliście. Są dziesiątki programów do tego. Na XDA nie lubią windows to polecili darmowy linuxowy. Jest ok, ale pod windows i dos też jest mnóstwo takich. Taki Paragon partition manager też sobie ze wszystkim poradzi i nie trzeba windy resetować. Tylko, że darmowa wersja jest tylko na 32 bity.  CWM też dobrze formatuje karty ALE. Ale w CWM nie można wielu parametrów ustawić. Już program od Dantiesta ma więcej settings (ale betka). Większą uwagę zwróciłbym za to na panasonic formattera, którego tu co poniektórzy olali.

Dlaczego?
Jest w nim opcja erase i działa ona jak taki task29 dla naszej karty pamięci. Może nic nie zaszkodzić jeżeli jej nie użyjemy ale równie dobrze późniejsze zwisy mogą wynikać z naszego lenistwa.  Nie jestem pewny, czy CWM wykonuje to samo co panasonic.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 16:55:16 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 16, 2011, 15:46:25 »
Dziękuję za odpowiedź. Rozjaśniłeś mi trochę sytuację. Pojawia się jednak kolejny problem. Przy wgraniu clockworkmod 400 mb wywala mi błąd, że plik jest za duży. Czy jest to wina tego, że na komórce mam już androidowy soft i recovery nie może się zmieścić? Jeżeli tak, to w jaki sposób skasować stary rom?
rozumiem, że masz CMR z partycją system 400 MB i próbujesz wgrać jakiś rom z DHD/DZ i brak miejsca
instalacja przez CMR formatuje na nowo partycję
jeśli masz wtedy komunikat o braku miejsca, to znaczy, że jest za mała
właściwy rozmiar partycji znajdziesz w wątku romu

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 16, 2011, 18:07:12 »
Próbuję wgrać CWR 400 mb, i mam za mało miejsca. Nie chodzi mi o partycje. Na razie jestem na etapie wgrywania recovery i wyskakuje błąd "size is to big".

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 16, 2011, 21:15:13 »
Próbuję wgrać CWR 400 mb, i mam za mało miejsca. Nie chodzi mi o partycje. Na razie jestem na etapie wgrywania recovery i wyskakuje błąd "size is to big".

Którą wersję MAGLDR masz?

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 16, 2011, 21:41:17 »
1.13

Odp: Jak zrobić ext2/3/4 na karcie SD ?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2011, 22:32:04 »
uzyj tej wersji cwm bo pewnie uzywasz starej z kopiowaniem initrd.gz i zImage na SD
http://www.multiupload.com/ANZ7BW6JL0
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 22:34:56 wysłana przez panrufio »