HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY

  • 12 Odpowiedzi
  • 20238 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« dnia: Listopad 21, 2013, 22:29:40 »
Witam, jestem nieszczęśliwym posiadaczem częściowo uceglonego HTC HD2. Mój problem zaczął się kiedy to wpadłem na pomysł zainstalowania takiej oto apki z marketu
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.livelogcat.lite&hl=pl
i po resecie telefon nie wstał zawiesił się na ekranie bootowania androida "HTC na czarnym tle" a aktualna sytuacja to już po szeregu hard resetów i tym podobnych zabiegów które jedynie zablokowały możliwość dostania się do fabrycznego bootloadera(3-kolorowy ekran)(tak umiem wciskać przyciski i oba głośności napewno działają bo działa przewijanie w MAGLDR). Jestem teraz w tej niekomfortowej sytuacji że mam dostęp jedynie do MAGLDR i to właściewie, nie jestem nawet pewien które opcje wciąż działają. Napewno działa USB FLASHER bo udało mi się parę razy przez DAF.exe zrobić nowe partycje. AD recovery nie działa, zacina się na "GO GO GO". Proszę o wszelkie wskazówki ew. instrukcje jak wgrac system na karte sd tylko przez komputer tak aby można było tylko odpalić go z telefonu lub tylko przez USB FLASHER prosto do NAND z którego może uda się go odpalić.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2013, 07:32:10 »
Ja bym nie postawił na Leonie WinMo poprzez wgranie na kartę pliku Leoimg,nbh i odpalenie bootloadera, a potem od zera postawiłbym Androida. Tak chyba najprościej. Dzięki temu nie zostaną jakieś pozostałości, które w przyszłości mogą źle wpływać na działanie Andka w Leonie.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2013, 12:29:56 »
Lepiej  Task 28, a potem dopiero WM6.5 po kablu w trybie BL.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2013, 12:42:59 »
dlaczego lepiej przez kabel niż z karty?
end of fear
yo is here

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2013, 13:17:10 »
Zrobisz Task2829 z karty?

Już kiedyś były wojny co lepiej karta czy kabel, dla mnie lepszy jest kabel, większa kontrola nad tym co robię (bo czytam w co klikam), do tego zawsze to jakieś sprawdzenie pliku przez RUU.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 01:15:37 wysłana przez Antej »

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2013, 14:19:08 »
aha.
dzięki.
end of fear
yo is here

Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2013, 00:07:03 »
sorry nie jestem ekspertem ale chyba mnie nie zrozumieliście nie mogę wejść w tryb BL (3 kolorowy ekran)- poprostu nie działa wciskam "VOL-" + "POWER" i od razu wchodzi do MAGLDR

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2013, 01:14:16 »
Czytałeś jak się robi Task29 (mój błąd że wcześniej pisałem "28")?

Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2013, 11:15:02 »
Czytałem ale nie wiem jak mam go zrobić bez activesync którego zwyczajnie nie ma na telefonie bez systemu. Próbowałem go uruchomić kiedy telefon jest połączony kablem USB i jest w trybie USB FLASHER ale to jak można było się domyśleć nie działa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 11:16:55 wysłana przez szykur »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2013, 11:27:58 »
Nie dalej jak tydzień temu robiłem Task29 mając uwalonego Androida. AS jest do WM więc w Andku i tak go nie użyjesz.

Task29 ma przeorać wszystko więc systemu i tak nie będzie.

Nie mam pewności tylko w jednej kwestii, czy MAGLDR nie jest nadpisaniem standardowego BL  (bo Andka można było stawiać na "trójkolorowym" BL i możliwe że był też inny sposób).

Jeśli znjadziesz info że MAGLDR nadpisuje standardowy BL to zrobienie Task29 może ubić płytę główną, WM nie wejdzie.

Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2013, 11:32:44 »
Jestem niemalże pewien ze MAGLDR nie nadpisuje standardowego BOOTLOADERA bo korzystałem z niego już po zainstalowaniu MAGLR tak czy inaczej nie rozumiem w jaki sposób mogę użyć task29  tzn. jak mam podłączyć telefon żeby dało się go przeprowadzić
.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2013, 12:06:45 »
nie rozumiem w jaki sposób mogę użyć task29  tzn. jak mam podłączyć telefon żeby dało się go przeprowadzić

Zgodnie z FAQ (post nr2)

Odp: HTC HD2 częściowo uceglony POMOCY
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2013, 19:48:52 »
Wybaczcie że nie odpisywałem przez jakiś czas popróbowałem trochę znowu i wpadłem na pomysł, że może jednak ja dobrze robię, a to port USB jest za bardzo wyrobiony. Kabelek łatwo wypada. Dlatego moje następne pytanie, którego nie udało mi się dojść w FAQ to: czy po wejściu w tryb USB FLASHER w MAGLDR powiniennem być wstanie przeprowadzić TASK29 ? bo po włączeniu programu i  poczekaniu odpowiednio długo proces przerywa się i wyrzuca komunikat o zerwanym połączeniu.==> ja robię coś źle? czy to możliwe że jestem wstanie zflashowac coś na telefon przy pomocy DAF.exe,a nie moge wykonac TASK29, bo kabel jest za bardzo do niego zniszczony ? i proszę też o pomoc w znalezieniu jakiegoś ROMA którego w całości mógłbym zflashować z DAF.exe a nie tylko recovery które dalej instaluje system z karty.