Ankieta

Ile Wasz Android pobiera w StandBy

<1%/h
16 (10.9%)
1-2%/h
38 (25.9%)
2-5%/h
36 (24.5%)
>5%/h
57 (38.8%)

Głosów w sumie: 147

[TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...

  • 360 Odpowiedzi
  • 121417 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
(połączone wątki n/t baterii)

Cześć

Od ponad tygodnia miałem problem z większym niż inni zużyciem baterii.
Zamiast ~1%/h (na dziś to norma) miałem 5%/h niezależnie od ROM'u, radia i wersji Android'a. Udało mi się znaleźć przyczynę i rozwiązanie.

Podczas zmian Androida wielokrotnie go restartowałem uruchamiając różne dystrybucje. Prawdopodobnie statystyki baterii zostały uszkodzone, albo dokładniej - były zbierane po kawałku w różnych dystrybucjach.

Edit: Ponieważ walczyłem z tym kilka razy teraz mogę potwierdzić, że w zupełności wystarczy wykonać jedynie punkt numer 3 z poniższej listy. Pozostałe przydadzą się dla cięższych przypadków.

Zużycie wróciło mi do normy po następujących krokach:
1. Skalibrowałem baterię - procedura jest na forum, ale to nie wystarczyło (nadal było 5%/h), więc nie jestem pewien czy to konieczny krok
2. Naładowałem baterię do pełna poza Androidem
- start winmo i ładowanie do full (ąz dioda będzie zielona)
- wyjęcie baterii na 5 s i włożenie z powrotem
- shutdown winmo i ładowanie do full (bez startu OS) - góra 1 minuta wystarczy aby dioda zrobiła się zielona
3. Uruchomiłem Androida (używam mattc v1.5b)
- z poziomu terminala (aplikacja darmowa, należy pobrać z Marketu "Terminal" i zainstalować, a potem uruchomić) wykonałem
# su
# rm /data/system/batterystats.bin
(poprawne wykonanie nie nie wyświetla żadnego komunikatu - po prostu pojawi się znowu prompt # - tak ma być; jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno - pojawi się stosowny komunikat)
- shutdown Androida
- wyjęcie bateri na 5s z telefonu i wpakowanie z powrotem
- znowu ładowanie do full (do zielonej diody)
4. Odpalenie winmo i Androdia i normalne używanie
- i w tym momencie już miałem 1%/h :-)
- od tego momentu Android zbiera na nowo statystyki
- wydaje mi się, że trzeba mu pozwolić rozładować baterię prawie do końca (~10%)

Edit: dodałem ankietę do zbadania statystyk :-)

Edit: Mija drugi dzień, używam telefonu jak zwykle, ładuję baterię niekoniecznie do pełna i 1%/h w standby nadal. Sądząc po ankiecie większość ma problem, dla którego podaję rozwiązanie.
Jeśli obawiacie się p1, z kalibracją wykonajcie od p2 - jedyne ryzyko to przywrócenie zip'a z katalogiem /Android .

Edit: Zużycie około 1%/h dotyczy konfiguracji stosującej się do rad zawartych w Guide / FAQ
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 13:52:04 wysłana przez lemar123 »

*

Offline ljadczak

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 -> i8000 -> HD2 i Milestone
Zrobiłem kroki z opisu i mam koło 3% - 4%/h, ale ja praktycznie cały czas mam aktywne połączenie przez hsdpa synchronizacja kalendarza, kontaktów, gmail, Facebook'a, Twitter'a itp.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 16:30:44 wysłana przez ljadczak »
Rom: 3.14 wwe (MCCM SE V3.4 FroyoStone Sense)
Radio: 2.15.50.14

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Zrobiłem kroki z opisu i mam koło 3% - 4%/h, ale ja praktycznie cały czas aktywne połączenie przez hsdpa synchronizacja kalendarza, kontaktów, gmail, Facebook'a, Twitter'a itp.
Fakt.
Powinienem zaznaczyć (już to zrobiłem) że 1%/h przy wyłączonym 3g i autosync oraz 3g watchdog z zapisem ci 1h.

Te >5%/h to jakieś bardzo skrajne wyniki. 3G jest bardzo prądożerne szczególnie na skraju dobrego zasięgu 3G. Jeśli nawet ktoś ma masę synchronizacji to lepiej jest włączyć 3G - przecież będzie odrobine wolniej ale w nocy nie ma to i tak żadnego znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 14:27:41 wysłana przez lemar123 »

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
u mnie w 2 godziny zeżarło 11% - wyłączona sieć, setcpu ondemand 245/1083 - reszty nie ruszałem
może ten reset i działa ale nie jestem pewien czy go prawidłowo zrobiłem (po wpisaniu komend w emulator terminala nie wyskoczyło nic co potwierdza skasowanie licznika) - choć w sumie 2 razy próbowałem

nie wiem co tak żre prąd - może animowana tapeta albo coś wisi w tle - no nie mam pojęcia - żeby choć matt nową wersję wypuścił to mógłbym na surowym przetestować systemie a tak to żre 5%/h
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
u mnie w 2 godziny zeżarło 11% - wyłączona sieć, setcpu ondemand 245/1083 - reszty nie ruszałem
może ten reset i działa ale nie jestem pewien czy go prawidłowo zrobiłem (po wpisaniu komend w emulator terminala nie wyskoczyło nic co potwierdza skasowanie licznika) - choć w sumie 2 razy próbowałem

nie wiem co tak żre prąd - może animowana tapeta albo coś wisi w tle - no nie mam pojęcia - żeby choć matt nową wersję wypuścił to mógłbym na surowym przetestować systemie a tak to żre 5%/h
Właśnie takie objawy miałem.
poprawne wykonanie rm ... nie daje nic na ekran. Rozumiem, że ten drugi raz był po restarcie - inaczej drugie wykonanie wyrzuciłoby komunikat o braku pliku (który został chwilę wcześniej usunięty).

Nie wystarczy usunąć plik. Konieczny shutdown androida i naładowanie na full poza Androidem (najszybciej na całkiem wyłączonym telefonie - góra 1.5h do 100%.

Połączone: Sierpień 23, 2010, 13:44:23
Ciekawa rzecz mi się zdarzyła (dwa razy).
Zostawiłem telefon na noc, ale zsunęła się na niego poduszka. Zapewne włączył się ekran, a że poduszka leżała pozostał włączony do rana. Rano stwierdziłem, że zużycie było na poziomie kilku %/h. I to jeszcze jest zrozumiałe.

Ale od tego czasu zużycie pozostało już na taki (wysokim) poziomie i dopiero ww. sposób z usunięciem statystyk załatwił sprawę.
Nawet nie trzeba było ładować do pełna - usunięcie statystyk i restart przywróciło zużycie na poziomie 1%/h.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 13:44:23 wysłana przez lemar123 »

*

Offline SobanaMisiek

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hypnosis Z 9.0.0 MANILARadio 2.12.50.2
su
rm /data/system/batterystats.bin
po tej operacji na terminalu co powinno się pojawić ?? bo u mnie przeszedł do następnego wiersza i tyle.
Po wpisaniu rm napisał ze ta ścieżka nie istnieje czy to dobrze ??
PS. już wcześniej zrobiłem to w/g instrukcji na XDA :
2. Poor battery life
1. Install BSB tweaks 1.6 and turned ON "Power Savings"

2. Go to registry editor and edit the following keys as under

HKLM\Comm\AsyncMac1\Params
DisablePowerManagement=0

HKLM\Comm\PPTP1\Params
DisablePowerManagement=0

HKLM\Comm\L2TP1\Params
DisablePowerManagement=0

HKLM\Drivers\SDCARD\ClientDrivers\Class\SDMemory_C lass\High_Capacity
DisablePowerManagement=0

HKLM\Drivers\SDCARD\ClientDrivers\Class\MMC_Class\ High_Capacity
DisablePowerManagement=0

HKLM\Drivers\SDCARD\ClientDrivers\Class\SDMemory_C lass
DisablePowerManagement=0

HKLM\Drivers\SDCARD\ClientDrivers\Class\MMC_Class
DisablePowerManagement=0

i powiem ze wychodzi mi coś kolo 1%/h
Lepiej przeżyć jeden dzień jak orzeł
niż sto lat jak świnia.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Pisałem wyżej, że poprawne wykonanie nie daje komunikatu i tak ma być (aż dopisałem do procedury - prawie każdy pyta czy tak ma być). Sztuczka z rejestrami u mnie nie pomogła, ale jeśli masz około 1%/h, to jest norma, czyli wszystko Ci działa jak powinno.

A ile % miałeś wcześniej ? 5% ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 20:12:03 wysłana przez lemar123 »

*

Offline SobanaMisiek

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hypnosis Z 9.0.0 MANILARadio 2.12.50.2
Przed zamianą romu i radia a miałem :
[05.08.2010][ROM][PLK][WM 6.5 21911] hypnosis V 7.0.1 A, V 7.0.1, NO MANILA   (oczywiście dźwięk nie działał poprawnie) Leo_RADIO_2.12.50.02
Androidzie  mattc Froyo w/Sense (v1.5)
spadało nawet po 5%/h to byl masakra  a w testach było 1280-+
teraz poa tych wszystkich czarach z mleka na:
Miri_HD2_WM65X_23569_XtraLight_V17.6 ( dźwięk działa super)
Leo_RADIO_2.10.50.26
odpalany z loader'a
spada 1%/h a w testach 1390 a było i parę razy 1420
Lepiej przeżyć jeden dzień jak orzeł
niż sto lat jak świnia.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
W Quadrant to i 1800 mi wychodziło, a Lipack 40 mflops.
Też pobiegałem sobie po różnych ROM'ach, zmieniałem radia, ustawiałem rejestry w WM. Wg mnie nie ma to żadnego znaczenia. Wróciłem, do tego, którego używałem na początku i mam zużycie 1.2%/h.
Sprawdzę jeszcze radio 2.10.50.28_2, które ma opinie oszczędnego. Może coś jeszcze się urwie ze zużycia, ale pewnie dochodzimy do max'a możliwego na karcie. I nie jest źle.

Rozumiem, że możesz potwierdzić, że reset statystyk pomógł ?



 

*

Offline SobanaMisiek

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hypnosis Z 9.0.0 MANILARadio 2.12.50.2
to raczej po nocy będę mógł coś powiedzieć a tez na pierwszy rzut oka to bateria na zielono pod win a odpalenie androida zaraz zabrało 2% zobaczymy jak będzie dalej na pewno napisze  :ok:
Z tym radyjkiem już się bawiłem i strasznie skakał z zasięgiem pod Androidem bez zmiany  miejsca (leży na stole włączone tylko GSM zakres częstotliwości ) skakała do jednej kreski  do pełnego zobaczymy czy tez tak będziesz miał.
Po to po nocnych testach : w kwestii zużycia od 01 do 06 spadło z 60% do 54% czyli w normie +- 1,2%/h
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 16:52:42 wysłana przez SobanaMisiek »
Lepiej przeżyć jeden dzień jak orzeł
niż sto lat jak świnia.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2010, 18:52:47 »
Na Mattc v1.6b (z alternatywnym rootfs) mam 1.2%/h w standby. Czyli raczej nic lepiej.
Dziś na noc spróbuję radio 2.10.50.28_2.

Trochę nie rozumiem dlaczego w ankiecie jest ponad10 osób z tak dużym zużyciem i nikt nie pisze czy usunięcie statystyk baterii pomogło czy nie. Przecież rozwiązanie podałem jak na dłoni.

*

Offline bocian0

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2010, 14:16:38 »
Po wpisaniu rm/data/system/batterystats.bin wyswietla mi komunikat not found wiec co dalej?? Dobra już rozkminiłem temat dla przyszłych pokolen rm "spacja" /data/system/batterystats.bin bedzie dzialac :)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 14:24:05 wysłana przez bocian0 »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2010, 15:06:27 »
Po wpisaniu rm/data/system/batterystats.bin wyswietla mi komunikat not found wiec co dalej?? Dobra już rozkminiłem temat dla przyszłych pokolen rm "spacja" /data/system/batterystats.bin bedzie dzialac :)
to zawsze działało ponieważ tam zawsze była spacja :-)
wystarczy zaznaczyć fragment bloku i spacja jest wyraźnie widoczna
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 15:16:37 wysłana przez lemar123 »

*

Offline bocian0

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2010, 20:53:52 »
Lokiej narazie bateria przestala szalec ale kolejny problem wczesniej juz wspominalem w ktoryms z watkow a mianowicie bluetooth laczy sie z urzadzeniem zewnetrznym po czym przechodzi w stan sparowany.rozlaczony i lipa moze zna ktos rozwiazanie (ze wskazaniem na lemar123:)) please.

*

Offline adrock

  • ***
  • 428
  • Sprzęt: HD2 SGS2
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2010, 21:21:47 »
ilammd
Odp: Guide / FAQ [2010-10-01] mdeejay FroYo Z 1.1beta, mdeejay Desire HD 3.3a beta
« Odpowiedź #578 : Dzisiaj o 01:15:11 »
Cytat: bocian0 w Wczoraj o 08:38:19

    Problem z bluetoothem w HDS v 1.1 po właczeniu wykrywa urządzenie po czym łączy się ale nie działa pokazuje status "sparowany.rozłączono" Dziękuję za pomoc.


Miałem to samo, po sparowaniu mojej słuchawki w aucie. Problem znika, jeśli na początku włączymy Bluetooth w telefonie, a dopiero gdy się uruchomi odpalimy słuchawkę. Wówczas sprzęt łączy się w mgnieniu oka automatycznie. Przy odwrotnej kolejności cały czas mam "Sparowany. Rozłączony.".

Pozdrawiam

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2010, 22:36:24 »
moze zna ktos rozwiazanie (ze wskazaniem na lemar123:)) please.
a dlaczego ja ? :-O

*

Offline bocian0

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2010, 22:53:15 »
Tylko Shaun w tym stadzie najlepiej radzi sobie z Andkiem :)

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2010, 07:48:23 »
Tylko Shaun w tym stadzie najlepiej radzi sobie z Andkiem :)
no to teraz daleko pojechałeś z tym porównaniem ... :-)
ja tylko najmniej narzekam, a to dwie różne sprawy

*

Offline bocian0

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2010, 08:27:31 »
No dobra koniec marudzenia i narzekania w koncu to wciaz tylko faza testów, czekam na nową wersje HDS jeżeli taka sie pojawi. Lemar123 dzieki za dotychczasowa pomoc.

Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2010, 07:44:34 »
ChuckyROM z 2.10, radio 2.15, HyperDroid 1.6, bez taskkillera, w 2g (nie w trybie lotniczym ;>), wifi off, SetCPU z profilem ScreenOff max 245mhz:

przez 7 godzin spadek o 6% = 0,85%/h
CurrentWidget = 2-4 mA

Polecam procedurę z batterystats (naładować na max na wyłączonym i później po zbootowaniu do Andka usunąć statystyki). U mnie to pomogło zbić zużycie.

Poza tym myślę, że na prawdę nie warto używać taskkillerów - absolutnie nic to nie daje w kwestii baterii. Nie widzę też różnicy w wydajności. Ktoś tu gdzieś przytaczał odpowiedni topic z xda z tłumaczeniem, dlaczego nie ma to sensu. I faktycznie - nie ma ;]

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2010, 08:57:35 »
ChuckyROM z 2.10, radio 2.15, HyperDroid 1.6, bez taskkillera, w 2g (nie w trybie lotniczym ;>), wifi off, SetCPU z profilem ScreenOff max 245mhz:

przez 7 godzin spadek o 6% = 0,85%/h
CurrentWidget = 2-4 mA

Polecam procedurę z batterystats (naładować na max na wyłączonym i później po zbootowaniu do Andka usunąć statystyki). U mnie to pomogło zbić zużycie.

Poza tym myślę, że na prawdę nie warto używać taskkillerów - absolutnie nic to nie daje w kwestii baterii. Nie widzę też różnicy w wydajności. Ktoś tu gdzieś przytaczał odpowiedni topic z xda z tłumaczeniem, dlaczego nie ma to sensu. I faktycznie - nie ma ;]
no to niezły wynik, chyba najlepszy jak do tej pory
poużywaj bez doładowywania przez kilkanaście godzin i jak zejdzie poniżej 30-40% sprawdź chwilowe zużycie
ciekawe czy wynik 2-4 mA będzie się utrzymywał cały czas

task killer'y, w moim odczucie pomagają - wyraźnie widzę jak telefo0n łapie drugi oddech po tym jak TK pozabija mi procesy
ale to może zależeć od tego co uruchamiasz - u mnie widać różnicę

Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2010, 10:52:23 »
Taskkiller to dość kontrowersyjna sprawa. Ja jak na razie nie jestem w stanie zauważyć różnic w działaniu/szybkości, a używam HD2 do dzwonienia, poczty gmail, facebooka, czasem jakieś zdjęcia, troszkę gry... Nic "skomplikowanego" chyba ;)

Dziś od rana wgrałem nowy ROM - ChuckyDroid, czyli wyczyszczony niemal do zera WM, z którego się w zasadzie wycofałem. Nie ma jakiejś wielkiej różnicy w kwestii prądu (czyli nadal 2-4 mA), poza trochę szybszym bootem (a o to chodzi w tym ROMie).

Nadmienię tylko, że wychodzi mi też, że lepiej używać - o ile to możliwe - WiFi zamiast 3G w razie potrzeby większej prędkości. Przynajmniej u mnie, gdzie 3G ma "losowy" zasięg, nieco mniej to zżera prądu (wg CurrentWidgeta).

Jak tak dalej pójdzie, to moim zdaniem w momencie pełnej dojżałości NANDa Andek ma szansę prześcignąć WinMo. Czas pokaże.




*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2010, 11:15:53 »
Taskkiller to dość kontrowersyjna sprawa. Ja jak na razie nie jestem w stanie zauważyć różnic w działaniu/szybkości, a używam HD2 do dzwonienia, poczty gmail, facebooka, czasem jakieś zdjęcia, troszkę gry... Nic "skomplikowanego" chyba ;)

Dziś od rana wgrałem nowy ROM - ChuckyDroid, czyli wyczyszczony niemal do zera WM, z którego się w zasadzie wycofałem. Nie ma jakiejś wielkiej różnicy w kwestii prądu (czyli nadal 2-4 mA), poza trochę szybszym bootem (a o to chodzi w tym ROMie).

Nadmienię tylko, że wychodzi mi też, że lepiej używać - o ile to możliwe - WiFi zamiast 3G w razie potrzeby większej prędkości. Przynajmniej u mnie, gdzie 3G ma "losowy" zasięg, nieco mniej to zżera prądu (wg CurrentWidgeta).

Jak tak dalej pójdzie, to moim zdaniem w momencie pełnej dojżałości NANDa Andek ma szansę prześcignąć WinMo. Czas pokaże.
Jest Task Killer, który robi tylko tuning standardowych mechanizmów Froyo. To najbezpieczniejsze rozwiązanie.

ChuckyDroid już przechodziłem - nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu Android'a pomiędzy nim a Energy Barebone i Energy Full, zatem pozostałem przy Energy 'Cookie' (full) - poza szybszym boot'e, ale wystarczy wyłączyć HTC Sense i nawet full Energy wystartuje w mniej niż 40s.

WiFi oczywiście lepiej niż 3G - jest o tym w FAQ.
Poza tym te 2-4mA zależeć może po prostu od siły sygnału z nadajnika - dlatego ja mam minimum 4mA, ale średnio około 7mA.

Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2010, 11:38:04 »
WiFi oczywiście lepiej niż 3G - jest o tym w FAQ.
Poza tym te 2-4mA zależeć może po prostu od siły sygnału z nadajnika - dlatego ja mam minimum 4mA, ale średnio około 7mA.

Coś w tym może być - tam, gdzie mieszkam mam bardzo silny sygnał. Musiałbym sprawdzić w innej lokalizacji jeszcze, ale nie nastąpi to prędko. Mieszkam w okolicach Poznania, i w zasadzie zawsze mam bardzo dobre pokrycie w Plusie.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Zużycie baterii StandBy >1-1.5%/h - ankieta i sprawdzenie rozwiązania
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 11, 2010, 12:28:19 »
WiFi oczywiście lepiej niż 3G - jest o tym w FAQ.
Poza tym te 2-4mA zależeć może po prostu od siły sygnału z nadajnika - dlatego ja mam minimum 4mA, ale średnio około 7mA.

Coś w tym może być - tam, gdzie mieszkam mam bardzo silny sygnał. Musiałbym sprawdzić w innej lokalizacji jeszcze, ale nie nastąpi to prędko. Mieszkam w okolicach Poznania, i w zasadzie zawsze mam bardzo dobre pokrycie w Plusie.
ja też pod Poznaniem, ale na granicy dobrego zasięgu 3G dlatego wymuszam 2G albo sięgam przez WiFi

*

Offline fresz33

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • live is live HTC HD2 skink Clean Desire v1.2 NAND
Android i rozładowaie baterii. Wpływ na HTC
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 12, 2010, 22:33:10 »
Podobno nie można dopuścić do rozładowania baterii na wgranym androidzie bo uwala HD2 czy to prawda?
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 08:43:43 wysłana przez fresz33 »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Czy to prawda?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2010, 22:45:45 »
Podobno nie można dopuścić do rozładowania baterii na wgranym androidzie bo uwala HD2 czy to prawda?
rozładowanie dochodzi do 10% a potem ... ciemność
po 2-3 wyjęciach baterii mój hd2 ożył i dał się naładować ale ze 2 razy nie do końca wstało WinMo (za mało baterii), a sama bateria nie chciała się w ogóle ładować
jak do tej pory miałem dwie takie sytuacje i staram się nie dojechać do tych 10% a sprzęt działa ok

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Czy to prawda?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 12, 2010, 22:56:41 »
Zmień temat wątku zgodnie z regulaminem, albo poleci do kosza.

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Android i rozładowaie baterii. Wpływ na HTC
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 13, 2010, 10:29:21 »
u mnie doszło do 4% i nic się nie działo - a że nie czekam aż padnie bateria to nie wypowiadam się na temat padnięcia - ale zważywszy na to że hardware kontroluje na offline ładowanie - to informacje o niewstającym Leo zrzuciłbym na karb plotki
chyba że wczesne wersje droida powodowały że bateria dawała sygnał że jest pełna - będąc jednak rozładowaną - wtedy mógłby taki efekt wystąpić - na HTC TyTN2 tak się czasem zdarzało pod WM
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 10:31:38 wysłana przez robix1999 »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Android i rozładowaie baterii. Wpływ na HTC
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 13, 2010, 12:54:36 »
u mnie się zdarzyło dwa razy że bateria się wyładowała podczas włączonego androida i nie było problemów z jej naładowaniem czy też włączeniem Leo