[Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 235 Odpowiedzi
  • 107938 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pawel83

  • ***
  • 414
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 13, 2011, 17:38:46 »
Zainstalowałem camera zoom FX licząc na lepsza jakość zdjec niestety nadal sa paskudne w porównaniu z ROM'ami z Sense.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 07:37:05 wysłana przez Pawel83 »

Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 13, 2011, 20:31:45 »
Witam,

który z romów z sense jest obecnie najszybszy? I który wg Was rom jest lepszy: NexusHD2-Gingerbread czy AmeriCanAndroid?

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 13, 2011, 22:36:27 »
NexusHD2-Gingerbread
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline jareklie

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S Galaxy Tab + HTC HD2 +T-Mobile move +SPV M650
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 14, 2011, 19:53:29 »
Miałem AmeriCan, teraz mam NexusHD2-Gingerbread. Zdecydowanie polecam ten drugi! Jest IMHO szybszy + wszystkie aplikacje można zainstalować (w AmeriCan część aplikacji była niedostępna)
już było (od 2002 r.): SE p800, MDA Compact, Dell Axim x50, FS Loox 720, HTC Wizard , HTC Universal, HTC Trinity, HTC Artemis, (UMPC) Samsung Q1, HTC Touch HD, HP iPAQ 614c, (UMPC) Sony ux280p, Qtek 8310, Omnia2  + AKTUALNE   -> co dalej? ;)

*

Offline MiruK

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 15, 2011, 00:22:27 »
nie wiem który z sense jest najszybszy, ale zdecydowanie mogę polecić: MccM HD V6 [DESIRE HD Sense 2.0], bardzo szybki i stabilny romik
HD2 + NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7)

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 04, 2011, 17:00:29 »
nie wiem który z sense jest najszybszy, ale zdecydowanie mogę polecić: MccM HD V6 [DESIRE HD Sense 2.0], bardzo szybki i stabilny romik

Witam.
Właśnie jestem zmuszony zrezygnować z w/w andka. Co do działania nie mam nic mu do zarzucenia, ale mam problem z baterią. Przeprowadziłem opisaną na forum ściężkę ładowania baterii na full i zmiany w androidzie po terminalu. Niestety nic to nie dało (próbowałem dwa razy). przy standby pobiera 50-53mA 3,98-4,04V a jak na nim działam to osiąga 121-290mA a nawet 472mA. Bateria niknie w oczach. Zależy mi na romie z Sense i zarzucę w związku z tym jeszcze dzisiaj NexusHD2-Gingerbread_V3.0_SD_(Android-2.3.5) - jest już wersja z andkiem 2.3.7 ale naipierw sprawdze wersje z 2.3.5 którą polecacie,
może ten będzie lepiej obchodził sie z baterią?
Przed przejściem na NAND chciałbym popracować na SD, tym bardziej że mam HD2 na gwarancji i nie chciałbym póki co ingerować w rom stockowy (chociaż kto wie jak wyjdzie....   :-)

Jeżeli ktoś miał problem z baterią na tym romie i znalazł rozwiązanie, proszę o radę.
Pozdrawiam

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 04, 2011, 17:04:35 »
Włączony odbiornik GPS potrafi zasysać nieźle baterię nawet jeżeli go nie używamy.

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 04, 2011, 19:24:05 »
Włączony odbiornik GPS potrafi zasysać nieźle baterię nawet jeżeli go nie używamy.

Sprawdziłem, wyłączony i dalej efekt ten sam. Nexus HD2 v 3.0 na SD nie ma Sense (chyba niedokładnie przeczytałem). Zależy mi na innym romie z Sense. Nakieruje mnie ktoś...

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 04, 2011, 20:17:11 »
Tu masz romy w wersji SD i wszystkie inne. http://android.hd2roms.com/
Znajdziesz wersje z Sense i bez. Czego dusza zapragnie. Jeśli kręcą Cię Andki odpalane z SD to możesz przetestować praktycznie wszystkie, bo jest to znacznie łatwiejsze niż czysta instalacja. Nie wymaga zmian wielkości partycji. Tylko czas będzie Ci potrzebny. Musisz jednak przywyknąć, że romy odpalane spod win 6,5 (SD) zawsze są bardziej bateriożerne niż wersje NAND.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 04, 2011, 20:36:38 »
Musisz jednak przywyknąć, że romy odpalane spod win 6,5 (SD) zawsze są bardziej bateriożerne niż wersje NAND.
Są też bardziej podatne na na rozregulowanie baterystat, przez co konieczne są kalibracje.

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 05, 2011, 17:06:51 »
Tu masz romy w wersji SD i wszystkie inne. http://android.hd2roms.com/
Znajdziesz wersje z Sense i bez. Czego dusza zapragnie. Jeśli kręcą Cię Andki odpalane z SD to możesz przetestować praktycznie wszystkie, bo jest to znacznie łatwiejsze niż czysta instalacja. Nie wymaga zmian wielkości partycji. Tylko czas będzie Ci potrzebny. Musisz jednak przywyknąć, że romy odpalane spod win 6,5 (SD) zawsze są bardziej bateriożerne niż wersje NAND.

Dziękuje koledzy za wsparcie. Zaczynam testować.

Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:40:40 »
nie wiem który z sense jest najszybszy, ale zdecydowanie mogę polecić: MccM HD V6 [DESIRE HD Sense 2.0], bardzo szybki i stabilny romik
Witam, zainstalowałem ten ROM i pojawił się problem: nie odtwarza się sygnał wiadomości przy przychodzący smsie, jest sama wibracja. Jak temu zaradzić?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #222 dnia: Grudzień 06, 2011, 08:40:25 »
Próbowałeś ustawić ponownie dźwięk smsa?

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #223 dnia: Grudzień 06, 2011, 09:22:33 »
Poszukaj w Markecie program RingDroid. Nim nawet w konserwie da się ustawić powiadomienie. Weź dowolny dźwięk mp3 i będziesz i ustaw jako domyślne powiadomienie. Musi zadziałać.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline MiruK

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #224 dnia: Grudzień 11, 2011, 19:19:35 »
nie wiem który z sense jest najszybszy, ale zdecydowanie mogę polecić: MccM HD V6 [DESIRE HD Sense 2.0], bardzo szybki i stabilny romik

Witam.
Właśnie jestem zmuszony zrezygnować z w/w andka. Co do działania nie mam nic mu do zarzucenia, ale mam problem z baterią. Przeprowadziłem opisaną na forum ściężkę ładowania baterii na full i zmiany w androidzie po terminalu. Niestety nic to nie dało (próbowałem dwa razy). przy standby pobiera 50-53mA 3,98-4,04V a jak na nim działam to osiąga 121-290mA a nawet 472mA. Bateria niknie w oczach. Zależy mi na romie z Sense i zarzucę w związku z tym jeszcze dzisiaj NexusHD2-Gingerbread_V3.0_SD_(Android-2.3.5) - jest już wersja z andkiem 2.3.7 ale naipierw sprawdze wersje z 2.3.5 którą polecacie,
może ten będzie lepiej obchodził sie z baterią?
Przed przejściem na NAND chciałbym popracować na SD, tym bardziej że mam HD2 na gwarancji i nie chciałbym póki co ingerować w rom stockowy (chociaż kto wie jak wyjdzie....   :-)

Jeżeli ktoś miał problem z baterią na tym romie i znalazł rozwiązanie, proszę o radę.
Pozdrawiam
heh, jeśli jeszcze do tego nie doszedłeś to jest sposób na baterię, nie jest to bolączka tylko tego romu, NexusHD2-Gingerbread u mnie zachowuje się tak samo, a więc; po zainstalowaniu zrób 2 -3 rebooty i zużycie baterii będziesz miał na poziomie 5-6mA w standby (przy wyłączonym wifi i 3G), czasem gdy telefon się przywiesi lub wyciągniesz baterię, po włączeniu również żre baterie na poziomie 50-60mA, wystarczy zrobić reboot i battery drain wraca do normy :wink:
HD2 + NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7)

*

Offline bredo1

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2    ,    HTC Touch HD
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 16, 2011, 06:23:40 »
nie wiem który z sense jest najszybszy, ale zdecydowanie mogę polecić: MccM HD V6 [DESIRE HD Sense 2.0], bardzo szybki i stabilny romik

Witam.
Właśnie jestem zmuszony zrezygnować z w/w andka. Co do działania nie mam nic mu do zarzucenia, ale mam problem z baterią. Przeprowadziłem opisaną na forum ściężkę ładowania baterii na full i zmiany w androidzie po terminalu. Niestety nic to nie dało (próbowałem dwa razy). przy standby pobiera 50-53mA 3,98-4,04V a jak na nim działam to osiąga 121-290mA a nawet 472mA. Bateria niknie w oczach. Zależy mi na romie z Sense i zarzucę w związku z tym jeszcze dzisiaj NexusHD2-Gingerbread_V3.0_SD_(Android-2.3.5) - jest już wersja z andkiem 2.3.7 ale naipierw sprawdze wersje z 2.3.5 którą polecacie,
może ten będzie lepiej obchodził sie z baterią?
Przed przejściem na NAND chciałbym popracować na SD, tym bardziej że mam HD2 na gwarancji i nie chciałbym póki co ingerować w rom stockowy (chociaż kto wie jak wyjdzie....   :-)

Jeżeli ktoś miał problem z baterią na tym romie i znalazł rozwiązanie, proszę o radę.
Pozdrawiam

Ja miałem dokładnie ten sam problem co ty. Z romu korzystam już ze 2 miesiące i bardzo chciałem go zatrzymać. Teraz zużycie energii na zgaszonym ekranie wynosi 5mA. W moim przypadku pomogło zainstalowanie (Android Loadera)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=954030&page=127 
    Zajrzyj do postu 1263. Ustawiłem sobie tak że przy starcie windowsa wyskakuje na 10 sekund okno z wyborem andka i windowsa. Jak nic nie dotknę to automatycznie ładuje się android za chwilę i tam dopiero wpisuję pin.
 Jedyna rzecz która nie podoba mi się to brak powiadomiń diodą led. Po zainstalowaniu aplikacji np: led me know - działa to i tak średnio i jeśli już  mruga to niemiłosiernie wciąga wtedy baterię.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 06:28:57 wysłana przez bredo1 »

*

Offline MiruK

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 21, 2011, 22:29:51 »
hmmm może coś w tym jest..., ja od zawsze używam Windowsa od Energy a tam Android loader jest już wbudowany i z niego odpalam Androida
HD2 + NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7)

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 24, 2011, 00:36:26 »
Jak pobrać ten rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316632 (SENSATION XL V 2.5 stock ALL IN ONE).
Podchodzę do tematu już 4 raz i ciągle mi przerywa pobieranie.
Teraz stanęło na 234 mb. Lipa jakaś.
Zna ktoś inną lokalizację niż tę podaną w linku?
Chcę się pobawić tym romem i nie mam jak.

Połączone: Grudzień 24, 2011, 01:41:15
5 próba udana. Pobrałem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2011, 01:41:15 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline Marcellus

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 07, 2012, 19:21:12 »
może kogoś zainteresuje:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1482031, ICS z karty SD :)
T10s->T65->V300->MDA Compact2->MDA Pro->HD2->Galaxy S3

*

Offline JohnyS

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, Note2
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 08, 2012, 12:08:15 »
Jak pobrać ten rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316632 (SENSATION XL V 2.5 stock ALL IN ONE).
Podchodzę do tematu już 4 raz i ciągle mi przerywa pobieranie.
Czy ten rom pojawił się w wersji na SD ?

*

Offline Borysewicz

  • 17
  • Sprzęt: NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9-SD V1.3
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 08, 2012, 12:52:44 »
Zainstalowałem ten rom na SD, dla mnie rewelacja wszystko działa szybko i płynnie...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1437463.. wcześniej miałem od Tytunga NexusHD2-Gingerbread V3.2a NAND/SD, ten jest zdecydowanie lepszy i bateria dłużej trzyma..

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 08, 2012, 16:23:39 »
Kolego "Borysewicz"
Czy automapa działa na tym romie?
Z góry dziękuję

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 08, 2012, 22:27:53 »
Zainstalowałem ten rom na SD, dla mnie rewelacja wszystko działa szybko i płynnie...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1437463.. wcześniej miałem od Tytunga NexusHD2-Gingerbread V3.2a NAND/SD, ten jest zdecydowanie lepszy i bateria dłużej trzyma..

dluzej czyli ile?

*

Offline Borysewicz

  • 17
  • Sprzęt: NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9-SD V1.3
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 09, 2012, 09:32:27 »
Kolego "Borysewicz"
Czy automapa działa na tym romie?
Z góry dziękuję
Automapę mam zainstalowaną na WM więc nie wiem czy działa, pisało na forach Omni, że chodzi na tym romie...

dluzej czyli ile?...

Na 3.2a nie wytrzymywała nawet 1 dnia... na tym bawiłem się 2 dni przy włączonym wifi i częstym przeglądaniu neta.

*

Offline theOne

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NOTE 2, HD 2, N73 ME
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 08, 2012, 19:30:42 »
[SD/Magldr][BoxmaX KS v9.0.Final][DesireHD GB 2.3.5 +Sense3]
polecam: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100560

szybki a co najważniejsze, wake up lag występuje bardzo rzadko, a jak już jest to trwa chwilę.
NOTE 2 <3

*

Offline Marcellus

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 12, 2012, 16:26:40 »
Hej! napiszcie please, czy dla testowanych ICS też tak macie, że instalacja programu bądź jego odinstalowanie, dodanie paru widżetów, ogólnie wykonywanie operacji, które trwają powiedzmy dłużej niż 2 minuty powoduje, że Leo się odczuwalnie nagrzewa ?
T10s->T65->V300->MDA Compact2->MDA Pro->HD2->Galaxy S3