[21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]

  • 13 Odpowiedzi
  • 4640 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919148

Bardzo szybki, stabilny i ładny build,
Stworzony przez imilka na bazie RCS Touch v0.7 for Desire (T-Mobile myTouch 4G v1.17.531.2) na bazie wypieku robocik'a (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818392 )

Subiektywne odczucie: jak dla mnie, obcowanie z naprawde ładnym produktem. Nowy dialer bardzo mnie przekonuje, wygląd menu inny, ale...no mi się podobało:)
Sense Espresso (odsyłam do "pamiętnika" @lulek http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/sense-ui-roznice ). Naprawdę zacny.
Jeden problem, jak dla mnie przynajmniej.. Mimo usilnych prób nie udało mi się, przynajmniej w odczuwalny sposób, zaimplementować obsługi partycji ext2/3/4. I po instalacji zostaje raptem 140MB wolnego. Do testów, zabawy - wystarczy. Ale parę aplikacji i kiepsko. Komuś się udało, bo nie wierzę aby taki spec(naz :wink: ) jak imilka nie umożliwił obsługi zewn.partycji, przecież to build HD. robocik (imilka zreszta też) piszą o skryptach, ale mimo najszczerszych starań nie "zmogłem"..a szkoda...
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2011, 13:45:06 »
Strange. U mnie bez problemu korzystało z ext4, a w ogóle się o to nie starałem. Zrobiłem wręcz bezczelny update z innej wersji romu imilki.

Tym niemniej jak dojdziesz do tego jak w Glacier wejść do ustawień widgetów HTC to proszę daj mi znać. Chętnie wtedy dopiszę "jak to się robi w Glacier" i sam chętnie wrócę do tematu "Glacier"

Btw. Od chwili kiedy Imilka zaaplikował wszystkim romom - RAM - stał się moim ulubionym kucharzem.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 13:47:56 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2011, 13:51:58 »
No niestety, nie powiem Ci, bo znowu jadę na DL Desire;) Fakt, że nie mogłem wyczaić "aktywności konfiguracyjnej", ale to właśnie 140 MB pod blachą szybko skłoniło mnie do powrotu w stare, dobre rejony;) Fakt, po drodze był HD2 CoreDroid DHD v1.4, ale "przedobrzony" wygląd (mam kłopoty ze wzrokiem, a nabździone menu i małe literki w kroju arialopodobnym light są dla mnie nieczytelne) po niespełna 2 dniach spowodował, że dzis od rana mam DL DesireZ 3.5.
Czekam...:)
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2011, 14:23:37 »
Spróbuj Imilkę z SenseHD...
sgs III

*

Offline CaSspeR

  • ****
  • 595
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android User
  • Sprzęt: HTC HD2 with ANDROID; Asus Transformer 32GB
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2011, 19:41:04 »
Spróbuj Imilkę z SenseHD...

Właśnie sprawdziłem ten wypiek i ogólnie bardzo pozytywne odczucia. Po 2 godzinach zabawy, instalowania i ustawiania stwierdzam, że oprócz MMS wszystko chodzi idealnie. Na szczęście na MMS'ach mi nie zależy, więc póki co chyba na nim zostanę, tym bardziej, że mi się urlop konczy i już nie będzie czasu na wgrywanie codziennie czegoś innego. Dzięki za cynk kolego lulek  :D

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2011, 11:44:06 »
Link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919148

Bardzo szybki, stabilny i ładny build,
Stworzony przez imilka na bazie RCS Touch v0.7 for Desire (T-Mobile myTouch 4G v1.17.531.2) na bazie wypieku robocik'a (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818392 )

Subiektywne odczucie: jak dla mnie, obcowanie z naprawde ładnym produktem. Nowy dialer bardzo mnie przekonuje, wygląd menu inny, ale...no mi się podobało:)
Sense Espresso (odsyłam do "pamiętnika" @lulek http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/sense-ui-roznice ). Naprawdę zacny.
Jeden problem, jak dla mnie przynajmniej.. Mimo usilnych prób nie udało mi się, przynajmniej w odczuwalny sposób, zaimplementować obsługi partycji ext2/3/4. I po instalacji zostaje raptem 140MB wolnego. Do testów, zabawy - wystarczy. Ale parę aplikacji i kiepsko. Komuś się udało, bo nie wierzę aby taki spec(naz :wink: ) jak imilka nie umożliwił obsługi zewn.partycji, przecież to build HD. robocik (imilka zreszta też) piszą o skryptach, ale mimo najszczerszych starań nie "zmogłem"..a szkoda...

140 mb wolnego - tak Ci tylko wyświetla.Imilka robi teraz romy a2sd tzn. obsluge partycjie ext masz tylko tyle ze nie widac jej w podstawowch informacjach o karcie. Aplikacje automatycznie instaluja sie na karcie ext ( z tych 140 mb ram niewiele ubywa nawet po instalacji kilkunastu programów. Jak chcesz zobaczyc info o pozostałym miejscu na ext polecam "Quick system info" dostępne w markecie za darmo.  Romy A2SD są szybsze stabilniejsze dlatego imilka zaczął je tworzyć. Osobiście czekam na aktualizację romu Imilka HD2 Incredible S (Vivo) Port, rom super szybki, wszystko gładko chodzi, nowe sense 2.1, jedyny problem który pozostał autorowi do rozwiązania to obsługa aparatu.  :O~
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2011, 12:34:20 »
Aplikacje automatycznie instaluja sie na karcie ext ( z tych 140 mb ram niewiele ubywa nawet po instalacji kilkunastu programów. Jak chcesz zobaczyc info o pozostałym miejscu na ext polecam "Quick system info" dostępne w markecie za darmo.  Romy A2SD są szybsze stabilniejsze dlatego imilka zaczął je tworzyć.
To to dzięki za info, nie wiedziałem że jest taki "wzrokowy ficzer";) Bo wypiek zacny...
Musi coś w tym być, bo bawię się właśnie imilkowym HD v.1.0 i jest naprawdę fajny:)

Osobiście czekam na aktualizację romu Imilka HD2 Incredible S (Vivo) Port, rom super szybki, wszystko gładko chodzi, nowe sense 2.1, jedyny problem który pozostał autorowi do rozwiązania to obsługa aparatu.  :O~
Widziałem...:)
Czekam, podobnie jak na wypiek Energy.
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2011, 12:43:29 »
Energy jest na eu w wersji lite, ale jak narazie w całości na Nand ok 60 mb po instalce bez obslugi ext - narazie lipa  :(
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2011, 11:19:46 »
Od piątku jadę na imilce Glacier. Jest bardzo dobrze, wręcz świetnie.
- rzeczywiście, pamięć niewspółmiernie wolniej maleje, niż wynika z instalowanych aplikacji :D
- płynność interfejsu
- brak "niepotrzebnego" obracania, tzn. Sense nie obraca sie bez sensu (haha, nieźle wyszło), ale np. iGO a i owszem
- ładny interfejs (no mi się podoba) (pierwszy raz nie mam pokusy wypreczenia Sense i załadowania LauncherPro Plus),
- chodzi aparat, BT, WiFi, internet etc
- nie testowałem 720p, ale pewnie nie chodzi jak w reszcie
- dosyć długi start (ok. 3 minut)
- nie wiem jak z mA, ale w standbayu bierze ok. 2% na 3 godziny. Przy rozmowie ok. 2% na 10min. rozmowy. Powiem tak: bez rewelacji, ale z WM nie było lepiej (dla "wtajemniczonych jest to wynik porównywalny z bardzo dobrym romem BSD 3.x),
- fix złapało po ok. 10min, ale potem (jechałem z iGO) trasa z Wrocławia do Wieliczki (przez Oświęcim i pogubienie się w Katowicach, bo w omamie zjechałem na Będzin) jak po sznurku :ok:

Generalnie: jestem bardzo na TAK!!! Czekam na IncredibleS, ale poczekam na kompletny wypiek z rodzynkami, czyli z aparatem foto;)
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 11:21:58 wysłana przez pepe64 »
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2011, 11:42:17 »
Tak sobie czytam i czytam ten wątek na XDA i jakoś nie mogę znaleźć wzmianki(Na początku było to wyszczególnione czerwoną czcionką) że kamera nie działa, co prawda, że działa też nie, ale w mini faq jest link do HTCCamera jeżeli komuś nie działa camcoder.
Nie ma również dopisku [dev] w nazwie wątku

Mógłby to ktoś, kto ma ten rom na pokładzie, sprawdzić? :wink:

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2011, 12:51:53 »
Ale co dokładnie sprawdzić? Aparat w IncrS czy 720p?
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline CaSspeR

  • ****
  • 595
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android User
  • Sprzęt: HTC HD2 with ANDROID; Asus Transformer 32GB
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2011, 14:16:26 »
...bo w omamie zjechałem na Będzin

I mnie nie odwiedziłeś??  :(

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2011, 14:58:31 »
Ale co dokładnie sprawdzić? Aparat w IncrS czy 720p?
Pomyliłem romy sry :P

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [21 FEB][RAM HD] imilka's RAM Glacier Sense v3 [A2SD][K: rafpigna 1.7]
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2011, 17:26:26 »
I mnie nie odwiedziłeś??  :(

no kurde;) a w Będzinie mam znajomą..ehhhhhhhh.......
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10