Przedłużenie subskrypcji AM

  • 169 Odpowiedzi
  • 97611 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline kaszczu

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TyTN II +8GB microSDHC
  • Sprzęt: HTC TyTN II +8GB microSDHC
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2008, 01:31:08 »
To i ja mam pytanko, u mnie subskrypcja na AM kończy się bodajże 5 stycznia i takie moje pytanie czy muszę wykupić subskrypcję na kolejne 12mc przed 5stycznia, czy mogę np. 10-20 stycznia/lutego... Boję się, że jeśli nie wykupie licencji na czas przed 5 to moja automapa straci ważność i później nie będę miał możliwości wykupienia przedłużenia licencji przez co będę zmuszony wykupić AM od nowa. za 240zł

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2008, 01:36:05 »
Możesz zawsze. Tylko będzie obowiązywać przez rok od upłynięcia terminu ostatniej subskrypcji. Czyli obojętnie kiedy wykupisz, będzie ważna do 5.01.2010. No chyba, że po 5.01.2010, to wtedy tylko 30 dni.

*

Offline kaszczu

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TyTN II +8GB microSDHC
  • Sprzęt: HTC TyTN II +8GB microSDHC
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2008, 16:10:15 »
czyli jeśli dobrze rozumiem jak wykupie licencję na 12mc powiedzmy w kwietniu to te 12mc nie jest liczone od daty wykupienia tylko od daty wygaśnięcia poprzedniej subskrypcji? Wtedy płacąc za 12mc tak naprawdę będę miał 9mc w tym przykładzie? :O

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2008, 16:19:57 »
Tak.

*

Offline kaszczu

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TyTN II +8GB microSDHC
  • Sprzęt: HTC TyTN II +8GB microSDHC
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 17, 2008, 16:43:56 »
Dzięki wielkie Akubit za pomoc... w takim wypadku będę musiał do końca roku wygospodarować trochę złociszy, bo po przedłużeniu subskrypcji chciałbym jeszcze zrobić upgrade na Europe... kolejne pytanko, czy po zakupie subskrypcji dostanę jaką fakturę za to? Pytam bo gdzieś czytałem, że ponoć policja podczas kontroli pojazdu może sprawdzić legalność AM, także chciałbym mieć jakiś papierek przy sobie, że wszystko jest OK..

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 17, 2008, 17:21:38 »
To już pewnie zależy od sklepu internetowego (lub zwykłego), w którym kupujesz subskrypcję. Myślę, że nie powinno być z tym problemu, jeśli nie z automatu, zaznaczając w formularzu zamówienia, to na pewno po zgłoszeniu telefonicznym, czy mailowym.

*

Offline joker392

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 17, 2008, 23:18:38 »
Ja polecam PARAGRAF juz ze 3 razy u nich przedłużalem licencje, dokladniej to dzisiaj 3 raz. A co do faktury (wysyłali mi ją mailem,najpierw pro forma a później właściwą) to raczej nie na jej podstawie bedą sprawdzać legalność programu, ale to temat na osobny wątek ( http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=116182.0 ).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 23:23:02 wysłana przez joker392 »

*

Offline Adek1

  • 17
  • Sprzęt: Mio 560 + AM
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 22, 2009, 11:14:06 »
Muszę to napisać bo uważam że warto takie osoby reklamować . Odnowienie Licencji oraz upgrade na Europe zajęło 5 godzin !!!!   Załatwiałem to wszystko w http://www.csti.pl/index.html . Potrzebowałem bardzo szybko Europy Pan Jarosław zrobił wszystko ekspresowo . Pełen Profesjonalizm i super podejście do klienta . Zresztą to Nasz człowiek z forum . :ok:

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 22, 2009, 15:11:13 »
Muszę to napisać bo uważam że warto takie osoby reklamować . Odnowienie Licencji oraz upgrade na Europe zajęło 5 godzin !!!!   Załatwiałem to wszystko w http://www.csti.pl/index.html . Potrzebowałem bardzo szybko Europy Pan Jarosław zrobił wszystko ekspresowo . Pełen Profesjonalizm i super podejście do klienta . Zresztą to Nasz człowiek z forum . :ok:
Bardzo dziękuję za dobrą opinię i reklamę.
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline Scout

  • 24
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:11:54 »
Chciałbym zapytać szanownych kolegów czy ktoś z Was przećwiczył może downgrade licencji Automapy,
mam tu na myśli migrację licencji z Automapa Europe na Automapa XL?
Czy wystarczy w tym celu przy kolejnym odnowieniu subskrypcji wykupić subskrypcję tylko na Polskę
zamiast na Europę?
Czy też w ogóle nie ma takiej możliwości i aby dokonać downgrade trzeba zaprzestać odnawiania
subskrypcji w wersji Europe i od nowa kupić licencję na Polskę?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:15:21 »
Takie pytanie tu jeszcze nie padło, zapytaj support czy tak się da.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Scout

  • 24
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:18:10 »
Takie pytanie tu jeszcze nie padło, zapytaj support czy tak się da.

OK,
tak zrobię.

Dziękuję za odpowiedź.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:23:34 »
... i nie zapomnij podzielić się odpowiedzią z supportu :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:53:14 »
ja dokładnie byłem w takiej sytuacji i sprzedawca w sklepie powiedział, że downgrade jest niemożliwe, tzn masz AM europe to dokupujesz tylko europę.   Na szczęście mam 2 automapy , jedną XL, a drugą Europę i odnowiłem tylko tą XL. Moim zdaniem to nie jest do końca w porządku, ja rozumiem jak ktoś XL chce rozszerzyć na Europę, ale w dół ? To moja w końcu sprawa, że za większe pieniądze chcę mieć mniej  :-|
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 16:55:57 wysłana przez Treker »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2009, 17:03:44 »
A wracając do tematu wątku - przecież można przedłużać licencję przez naszą stronę : http://pdaclub.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=82
potrzebna zgoda

*

Offline Scout

  • 24
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 24, 2009, 13:20:28 »
... i nie zapomnij podzielić się odpowiedzią z supportu :)

nocnyMarku - stosując się do Twojej rady napisałem w sprawie downgrade licencji do supportu AM i jeszcze tego samego dnia otrzymałem odpowiedź.

Poniżej zamieszczam pytanie jakie zadałem:

   Witam,
chciałbym zwrócić się do państwa z pytaniem czy istnieje możliwość migracji licencji programu Automapa Europe na wersję Automapa Polska XL,
jeśli tak to w jaki sposób można tego dokonać – czy wystarczy przy kolejnym odnowieniu subskrypcji wykupić ją w wersji na Polskę?
Co w takim przypadku stanie się z zarejestrowanymi wcześniej mapami Europy – czy nadal będą dostępne w programie, jednakże bez możliwości ich aktualizacji?

A to jest odpowiedź, którą otrzymałem:

Istnieje możliwość wykonania tzw. downgrade licencji, jednak nie polecamy tej opcji, bo wiąże się ona z całkowitą utratą możliwości korzystania z map Europy.

Z powyższej odpowiedzi wynikają trzy wnioski:
1. licencja jest ściśle powiązana z mapami, nie zaś z subskrypcją;
2. do danej instalacji programu nie istnieje możliwość przypisania więcej niż jednej licencji;
3. procedura wykonania downgrade nie jest znana;

W moim przekonaniu w ten sposób AM traci część przychodów, gdyż spora grupa użytkowników wersji Automapa Polska XL pewnie pokusiłaby się o wykonanie
upgrade do Automapa Europe celem posiadania aktualnej mapy podczas wakacyjnego wyjazdu za granicę ale jeśli taki ktoś na wakacje wybiera się
głównie z biurem podróży a raz na kilka lat chciałby na taki wyjazd wybrać się samochodem to:

a) po zakupie upgrade będzie musiał w kolejnych latach ponosić koszty subskrypcji wersji Europe, która nie jest mu potrzebna;
b) jeśli jednego roku zakupi upgrade a przy najbliższym odnowieniu subskrypcji wykona downgrade straci mapy Europy za które wcześniej zapłacił;
c) gdyby upgrade łączył się z otrzymaniem innego klucza (czy tak jest nie wiem) to po dokonaniu downgrade mamy dwa klucze (jeden dla Europy,
zaś drugi dla Polski) co umożliwia użytkowanie wersji na Polskę z aktualną subskrypcją i dostępem do Miplo a w razie wyjazdu za granicę
odinstalowanie wersji Polska i zainstalowanie wersji Europe (ze starymi mapami i bez możliwości dostępu do Miplo).

Biorąc pod uwagę powyższe spora część potencjalnych nabywców zamiast kupować upgrade celem jednorazowego wyjazdu za granicę zainstaluje
piracką wersję programu :-(
To dość smutny i pesymistyczny wniosek - dziwię się trochę, że w dobie kryzysu AM rezygnuje z części dochodów.

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:00:26 »
To dość smutny i pesymistyczny wniosek - dziwię się trochę, że w dobie kryzysu AM rezygnuje z części dochodów.

A co Ty kolego tak martwisz się o dochody automapy. Co Ty myślisz, że tam ..........(cenzura) pracują ?  :ohreally:

Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:29:44 »
Scout,
myślę że bez problemu uzyskasz to, czego chcesz, odpowiedno żonglując kopiami zapasowymi karty z AM. Na jednej kopii polskie mapy z bieżącymi aktualizacjami, na drugiej mapa Europy bez aktualizacji. Żaden to problem, a co więcej nie ma żadnego powodu, dla którego miałoby to być niezgodne z licencją.

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 24, 2009, 21:42:12 »
Odnowienie Licencji oraz upgrade na Europe zajęło 5 godzin !!!! (...)Pan Jarosław zrobił wszystko ekspresowo . Pełen Profesjonalizm i super podejście do klienta . Zresztą to Nasz człowiek z forum . :ok:
I jak tu nie skorzystać po takiej reklamie - właśnie zamówiłem  :grin:

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 25, 2009, 07:57:06 »
co nie zmienia faktu, że 5 godzin to i tak długo. Nikt chyba nie znalazł dystrybutora, który oferuje płatności typu mtransfer czy inne działające podobnie z innych banków. Przedłużenie powinno trwać max kilka minut.

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 25, 2009, 08:12:34 »
co nie zmienia faktu, że 5 godzin to i tak długo. Nikt chyba nie znalazł dystrybutora, który oferuje płatności typu mtransfer czy inne działające podobnie z innych banków. Przedłużenie powinno trwać max kilka minut.

No i w moim przypadku tak bylo. No moze nie kilka minut, ale kilkadziesiat :-) I dodatkowo zaplacilem 86 [i to karta kredytowa] zamiast 89. Wystarczy poszukac na Alledrogo [szukalem takich co maja platnosci Allegro w aukcji]. Ta sama firma juz na swojej stronie WWW ma to samo po standardowej cenie 89.
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 25, 2009, 08:43:51 »
Ja wczoraj przedłużałem w 4Active, obsługuje ich jakiś system płatności, który ma wszystkie "szybkie transfery", karty kredytowe, "moje rachunki" płatne w hipermarketach i "zapłać w żabce" :O
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 25, 2009, 08:51:02 »
Ja wczoraj przedłużałem w 4Active, obsługuje ich jakiś system płatności, który ma wszystkie "szybkie transfery", karty kredytowe, "moje rachunki" płatne w hipermarketach i "zapłać w żabce" :O

o - to fajnie. A tak z ciekawości - po jakim czasie licencja została przedłużona?

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 25, 2009, 10:51:00 »
Hm... właśnie sprawdziłem i jeszcze nie jest przedłużona...
Napisane: Czerwiec 25, 2009, 09:26:05
O, właśnie przyszło przedłużenie licencji :) Wniosek - kupione wczoraj wieczorem (22:30), przedłużone dzisiaj rano (10:50)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:04:24 »
O, właśnie przyszło przedłużenie licencji :) Wniosek - kupione wczoraj wieczorem (22:30), przedłużone dzisiaj rano (10:50)

:)
ale to ciągle nie jest tak, jak powinno działać. Brak w AM możliwości przedłużenia licencji online.

*

Dżeju

Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:26:56 »
U Kolegi Yako zajęło mi to PÓŁ GODZINY  :ok:   Tak więc można szybko i od ręki.

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:32:06 »
U Kolegi Yako zajęło mi to PÓŁ GODZINY  :ok:   Tak więc można szybko i od ręki.

no, a ja wracając z pracy wstępuję do sklepu palmtopy.pl i zrobione w ciągu 5 minut.
Ale zdaje sobie sprawę, że nie wszędzie jest dostępy dystrybutor.
Na szczęscie jest kolega Yako :))

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 25, 2009, 16:53:05 »
U Kolegi Yako zajęło mi to PÓŁ GODZINY  :ok:   Tak więc można szybko i od ręki.
Ja przyznam, że nie wiem ile trwało zanim aktualizacja została dokonana. Dla mnie błyskawicznie, bo mam przedłużoną zanim zdążyłem się spostrzec rewelacja. Dzięki Yako :ok:

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Przedłużenie subskrybcji AM
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 25, 2009, 18:31:23 »
Promise
http://automapa.promise.pl/pages/ogolna.aspx
błyskawicznie

A ja dzis chcialem kupic zgodnie z ta sugestia i narazie bez skutku - czekam na drugiego @.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedłużenie subskrypcji AM
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 26, 2009, 08:57:30 »
No niektórzy to by chcieli pewnie żeby w każdym kiosku i na stacjach benzynowych była karta zdrapka przedłużająca licencję AM o określoną liczbę miesięcy.  :wink:

A swoją drogą, możliwość przedłużenia licencji na stacji benzynowej nie byłaby wcale taka głupia. Podajesz numer licencji płacisz i masz. Moja rodzinka doładowuje tak telefony (oczywiście bez żadnych kart zdrapek).  :proud: