Autor Wątek: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie  (Przeczytany 368 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukcio33

  • Newbie
  • Wiadomości: 17
Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« : Lipiec 11, 2019, 15:48:47 »
Posiadam AutoMapa Polska dla Android wersja 19.06  5.4.10 Build 2501.Kończy mi się licencja i zmierzam ją przedłużyć na kolejne 366dni.Obecnie AutoMapa mam zainstalowaną na nawigacji GPS Prestigio Geovision Tour PGPS7795.Chciałbym użyć Automapa przy pomocy telefonu jaki posiadam.
Czy po zakupieniu przedłużenia licencji na AutoMapa Android na 366dni mogę używać AutoMapa  na telefonie z Android 9.0 po instalacji aplikacji ze Sklep Play i podaniu otrzymanego numeru licencji,który dostałem po wykupieniu przedłużenia licencji,a w przypadku,jeśli telefon nie będzie dobry do używania AutoMapa(program odinstaluję z telefonu) czy będę mógł używać AutoMapa na nawigacji GPS z funkcją tabletu(tam cały czas zainstalowana aplikacja) posiadając numer licencji jaki dostałem po wykupieniu przedłużenia licencji AutoMapa Android na 366dni?
Proszę o bardzo dokładną odpowiedź  Dziękuję
Liczę na pomoc użytkowników forum

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2019, 15:59:57 wysłana przez lukcio33 »

PDAclub.pl

Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« : Lipiec 11, 2019, 15:48:47 »
R E K L A M A:


Offline RUKAT

  • Clubowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2357
  • Sprzęt: Lenovo YT850L
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #1 : Lipiec 11, 2019, 16:28:56 »
Ponieważ na OS Android nie płacisz za program AM a tylko za jego określone funkcje to gdy upływa subskrypcja na jednym urządzeniu po prostu opłacasz subskrypcje na drugim . Co prawda nr licencji się zmienia ale ..." to nie ma wpływy na pracę silnika"  :E .  Przenoszenie z numerem ma sens gdy zostało np. pół roku licencji. wtedy wysyłasz maila do Akurat'u , oni zwalniają licencję a Ty rejestrujesz ją na drugim urządzeniu i w ten sposób zachowujesz te pozostałe pół roku. Jeśli przewidujesz częste zmiany urządzenia to trzeba przypisać licencję do karty pamięci (po uprzednim zwolnieniu w Akurat) i wtedy po prostu przenosisz kartę razem z AM.

Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Offline lukcio33

  • Newbie
  • Wiadomości: 17
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #2 : Lipiec 11, 2019, 16:50:10 »
Pisałem do wydawcy AutoMapa czy mogę przypisać obecną licencję do karty pamięci,a następnie używać aplikacji(z obecna licencją oraz przedłużoną licencją) w telefonie z Android 9.0,dostałem taką odpowiedź:
Niestety ale nowe wersje systemu operacyjnego Android nie pozwalają na przypisanie licencji do karty pamięci. Jest to ograniczenie nałożone przez producenta systemy Android. Mapy może Pan zapisać w dowolnej lokalizacji (karta pamięci, pamięć urządzenia).
Na stronie automapa.pl  po wejściu w Kontakt wyświetla się strona Wsparcie-Kontakt i jest możliwość zresetowania aktualnie posiadanej licencji Auto Mapa za pomocą formularza,ale nie wiem czy po zresetowaniu posiadanej obecnie licencji  AutoMapa będę mógł bez problemu wpisać numer obecnej licencji w Aplikacji na telefonie z Android 9.0 oraz przedłużyć licencję jeśli numer obecnej licencji wpisałem w aplikacji zainstalowanej na telefonie z Android 9.0 i czy w przypadku jeśli telefon nie będzie dobry do używania AutoMapa znów za pomocą formularza resetowania licencji zresetuję licencję podając jako powód resetowania: zmiana urządzenie,to czy jej numer będę mógł wpisać do aplikacji zainstalowanej na nawigacji GPS z funkcją tabletu z systemem Android. Pisałem w tej sprawie do wydawcy AutoMapa i dostałem odpowiedź:
Licencja przypisana jest do urządzenia. Po odblokowaniu licencji przez formularz i potwierdzeniu mailowo licencja jest odblokowywana i można ją użyć na innym urządzeniu z systemem Android.
Wygląda na to,że można zresetować licencję,którą po odblokowaniu przez formularz i potwierdzeniu mailowo,gdy licencja zostanie odblokowana mogę ją użyć na innym urządzeniu z systemem Android.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2019, 16:55:40 wysłana przez lukcio33 »