MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map

  • 17 Odpowiedzi
  • 37239 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« dnia: Czerwiec 01, 2012, 21:22:21 »
Witam!!

Kupiłem Mamuśce to cudo i oczywiście zachciało mi się zaktualizować automapę (bazowo jest mapa 1202) do mapy 1204. I pojawił się klops, otóż przy instalacji wq instalatora wersja programu jest nowsza niż z wersji 6.10d. Wq supportu automapy nie należy zmieniać oprogramowania. Ok, jak mus to mus. Ale mapę z miłą chęcią bym zainstalował. Ale tu znowu schody. Przy samej rejestracji wyskakuje mi błąd jak w załączniku, brak możliwości połączenia z serwerem. Ciekawe, bo urządzenie podłączone jest przez SyncCenter do Windows 7 Ultimate i z poziomu urządzenia mogę przeglądać strony internetowe. Dodatkowo połaczyłem urządzenie z telefonem w trybie DUN i dalej to samo. Czy ktoś może miał podobny przypadem i chętnie podzieli się rozwiązaniem?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2012, 23:17:18 »
Zawsze możesz sformatować kartę (albo flash'a) i zainstalować na nowo AM. Wtedy nie będzie się pluło o wersje programu. Tylko zapisz sobie nr licencji zanim sformatujesz :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2012, 10:30:38 »
... Ciekawe, bo urządzenie podłączone jest przez SyncCenter do Windows 7 Ultimate i z poziomu urządzenia mogę przeglądać strony internetowe...
To nie urządzenie ma byc podłączone do internetu a PC, z którego uruchamiasz instalatora AutoMapy.
Wczoraj koledze robiłem upgreade najpierw do 6.10 a potem do 6.10b (ostatnia mu przysługująca). Przy instalacji 6.10b nie instalowałem programu - tylko same mapy.
Modecoma ustawiłem, żeby nie łączył się via Activesync a jako pamięć masowa.

Połączone: Czerwiec 02, 2012, 10:31:53
Zawsze możesz sformatować kartę (albo flash'a) i zainstalować na nowo AM. Wtedy nie będzie się pluło o wersje programu. Tylko zapisz sobie nr licencji zanim sformatujesz :)
Ciekawe jak format karty mu ma pomóc przy braku połączenia PCta z serwerem Aquratu.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2012, 10:35:38 »
I pojawił się klops, otóż przy instalacji wq instalatora wersja programu jest nowsza niż z wersji 6.10d. Wq supportu automapy nie należy zmieniać oprogramowania. Ok, jak mus to mus.
A przeczytałeś w ogóle co napisał? Pewnie nie, więc cytuję wyżej...
Oczywiście na problem z połączeniem pomóc nie może :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2012, 10:38:10 wysłana przez angler22 »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2012, 10:48:12 »
Przeczytałem (Ty widać tylko początek  :P )
Konkluzja wypowiedzi jest taka, że Robertkar niekoniecznie już chce aktualizować program (bo i po co - ma najnowszą wersję) tylko chce same mapy
Cytuj
Wq supportu automapy nie należy zmieniać oprogramowania. Ok, jak mus to mus. Ale mapę z miłą chęcią bym zainstalował
.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2012, 10:51:38 »
Cytat: Robertkar
przy instalacji wq instalatora wersja programu jest nowsza niż z wersji 6.10d.
Wq supportu automapy nie należy zmieniać oprogramowania.
Nie tyle jest nowsza co ta sama, dlatego instalator nie proponuje instalacji programu
a wyłącznie aktualizację map. Zawsze możesz ręcznie zaptaszyć wybrane opcje.
I nie tyle nie należy, co nie ma sensu zmieniać na to samo.

Cytat: Robertkar
Przy samej rejestracji wyskakuje mi błąd jak w załączniku, brak możliwości połączenia z serwerem. Ciekawe, bo urządzenie podłączone jest przez SyncCenter do Windows 7 Ultimate i z poziomu urządzenia mogę przeglądać strony internetowe.
A próbowałeś przeczekać problem? Może po prostu serwer AM był czasowo niedostępny?
To że mogłeś przeglądać inne strony znaczy tylko, że miałeś połączenie z internetem
więc tu nie ma żadnej sprzeczności.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2012, 11:14:03 »
Przeczytałem (Ty widać tylko początek  :P )
A skąd - zaproponowałem tylko rozwiązanie jednego z problemów, bo na drugi często pomaga czas. A dlaczego upierał bym się jednak przy formacie? Bo nie raz widziałem jak wygląda karta po aktualizacji samej mapy (skan pod kątem defragmentacji). Później się ludzie dziwią, że długo im liczy trasy, wiesza się itp. Puszczasz skan karty, a tu 95% na czerwono... Używasz AM nie od dziś, więc pewnie wiesz, że potrafi być czuła na byle drobiazgi, a fragmentacja plików map, szczególnie w wersji EU i na dużych kartach SD to całkiem poważny problem. I tylko o to mi chodziło.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2012, 12:22:31 »
Szczerze powiem to niespecjalnie dotknął mnie ten problem.
Bardziej pomogła mi zmiana karty na szybszą (class 10).

Ale kończmy może ten OT. :)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2012, 15:50:22 »
Ciekawe, że serwer był niedostępny cały wczorajszy dzień. Szczerze wątpię. Ale nic to, zaznaczę USB w urządzeniu jako pamięć masowa i wyłącze ActiveSync. A podłączenie do netu mam na pewno... :-)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2012, 16:22:25 »
Modecom to urządzenie na CE 6.0, a ten miewa czasem dziwne przypadłości z łącznością Activesync, dlatego zdecydowanie lepszą metodą jest instalacja albo w trybie mass_storage jak polecali Koledzy wcześniej, albo wręcz w zewnętrznym czytniku kart (zazwyczaj najszybsza metoda). Jeśli licencja na AM przypisana jest do karty, a ta nie została sformatowana, to nie trzeba nawet przepisywać numerków z licencji (instalator sam je odnajdzie).

Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2012, 16:46:38 »
Zmiana na MassStorage to strzał w 10. Działa.

Sorry, ale do tej pory używałem PDA z kartą pamięci i nigdy nie instalowałem AM na urzadzenie.
Właśnie się przymierzam do aktualizacji na Asusie A639. Zastanawiałem się nad zmianą na coś ala MODECOM, ale widać nie dla mnie te "wynalazki".
Poza tym boli mnie brak przycisków sprzętowych do kilku podstawowych operacji : powiększanie, pomniejszanie mapy, wyłączanie głosu, 2d/3d, nawiguj VIA/KONIEC, czy noc/dzień. Bez tego urządzenie jest, przynajmniej dla mnie nieprzydatne.. :-) Przecież nie będę się zatrzymywał żeby powiększyć mapę...

PS. Chyba, że jest coś co ma przyciski sprzętowe, a nie sam ekran touch. Jak ktoś ma propozycję chętnie posłucham. :-)

Tyle ode mnie
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2012, 16:56:01 »
Ciekawe, że serwer był niedostępny cały wczorajszy dzień. Szczerze wątpię.
Robiłem obydwie aktualizacje wczoraj właśnie na takim samym urządzeniu (ale nie przez Activesync) :)
Fakt, że po 23:00.

Połączone: Czerwiec 02, 2012, 16:56:59
Poza tym boli mnie brak przycisków sprzętowych do kilku podstawowych operacji : powiększanie, pomniejszanie mapy, wyłączanie głosu, 2d/3d, nawiguj VIA/KONIEC, czy noc/dzień. Bez tego urządzenie jest, przynajmniej dla mnie nieprzydatne.. :-) Przecież nie będę się zatrzymywał żeby powiększyć mapę...
Przyciski ekranowe Cię na satysfakcjonują?  :worried:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2012, 17:18:15 »
Zdecydowanie nie. Musze wcisnąć łapkę i trafiać albo w +/-, albo suwak... To samo z głośnością, VIA, 2d/3d. No i mając stale włączoną "łapkę" nie mam podręcznego menu z ON/OFF AMTraffic, czy wizualizacją Traffic. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Ale wiem jakie cuda wyprawia automapa po delikatnym dotknięciu ekranu... :-(

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2012, 17:54:33 »
Pewnie to kwestia przyzwyczajenia.
Zapewne. Ja używałem przez ponad dwa lata Nokii 500. Ekran ciut mniejszy (4,3") i nie maiłem z tym problemu. Nie było co prawda wtedy trafficu ale dziś nawet w telefonie nie przełączam go (bo nie widzę potrzeby).

Ale wiem jakie cuda wyprawia automapa po delikatnym dotknięciu ekranu... :-(
Albo kwestia odniesienia albo mój kolega ma felernego Modecoma ale w porównaniu do Nokii 500 to ekran Modecoma wymaga sporego naciśnięcia.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2012, 22:19:38 »
Czułość ekranu zależy od serii. Zresztą nie tylko czułością, a nawet obrazem potrafiły się różnić! Wszystko przez Chińską pomysłowość. Pierwsze modele danej serii (egzemplarze testowe i początkowe produkcyjne), często są wykonywane na podzespołach lepszej jakości, aby następnie "po cichu", przejść na tańsze komponenty. Akurat w przypadku Modecoma MX 2 sprawa była nagłośniona (pojawiły się egzemplarze z niebieskawym LCD, o gorszej jasności). Dlatego trudno powiedzieć, jaki akurat egzemplarz Kolega Robertkar.

Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2012, 10:19:28 »
To nawet nie chodzi o urządzenie. Czy to będzie urządzenie tylko z Touch, czy tak jak mój Asus Touch/Przyciski używanie ekranu do podstawowych czynności jest upierdliwe i wymaga precyzji, co przy jeździe np. 150 km/h autostradą nie należy ani do przyjemnych, ani do bezpiecznych. Podam przykład. Nowa A2 przy węźle Konotopa. Jadę pierwszy raz, nie wiem nic o tym węźle. A Automapa mi przybliża widok. Pytanie po co? Ja chcę wiedzieć co będzie za, a nie co jest teraz. Teraz to widzę przed sobą. I w Asusie po chamsku oddalam widok dwoma naciśnięciami przycisku "minus" - ok. 2s. W Modecomie operacja ta zajęła mi 10s. Stąd pytanie, czy są nawigacje np. z 4-8 przyciskami sprzętowymi. Znacie takie może?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2012, 12:25:02 »
To wyłącz sobie przybliżanie przed manewrem, albo zmień skalę na taką która cędzie Ci bardziej odpowiadać. Domyślne wartości niekoniecznie każdemu odpowiadają, ja też lubię widzieć więcej
niż tylko wielgachną strzałkę manewru na pół ekranu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline PioMul

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 5,2" Honor 9; tablety 7" Lenovo, Overmax, Archos
Odp: MODECOM FREEWAY HD MX2 AUTOMAPA Rejesteracja map
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2012, 05:10:36 »
Stąd pytanie, czy są nawigacje np. z 4-8 przyciskami sprzętowymi. Znacie takie może?
Są. Np. Clarion Map780 ma parę przycisków z boku i można do nich przypisać funkcje, jakie się chce (chociaż jest to ze strony AutoMapy dość nieprzyjazne). Ale nie wiem, czy tak chętnie bym te nawigatory zamieniał, Clarion jest dużo droższy, ma trochę mało pamięci, bardzo słabą baterię, a poza tym nie ma połączenia internetowego, stosunkowo wolno łapie satelity; jest to starzejący się model.