Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?

  • 21 Odpowiedzi
  • 39821 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ltleszcz

  • *
  • 52
  • Sprzęt: NavRoad Enovo S6 , Asus 639
Witam
Kupiłem używaną nawigację z oryginalną AM . I teraz pytanie jak przepisać ją na siebie ?

pozdr Leszcz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 20:09:39 wysłana przez ltleszcz »

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2011, 23:06:40 »
Jeśli kupowałeś oryginał, to powinieneś dostać od sprzedawcy kartę z numerem (właściwie kodem) licencji i adres e-mail na jaki jest ona (licencja) zarejestrowana. Wchodzisz na stronę AM logujesz się na stare dane, zmieniasz adres e-mail i podajesz swoje dane i już :) Robiłem to jakieś 1,5 roku temu i nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale tak to mniej więcej wygląda. Jeśli chcesz dokładniej, to albo strona pomocy AM, albo support (adres znajdziesz na stronie). Pzdr.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2011, 13:09:24 »
Możesz przeinstalować AM i w instalatorze podać nowy (tj. swój) adres mailowy.
Warunek - licencja musi być "aktywna".
Numer licencji można odczytać z pliku \AutoMapa EU\Maps\PolskaAutoMapa\AutoMapa.lic
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2012, 07:41:56 »
Możesz przeinstalować AM i w instalatorze podać nowy (tj. swój) adres mailowy.
Warunek - licencja musi być "aktywna".
Numer licencji można odczytać z pliku \AutoMapa EU\Maps\PolskaAutoMapa\AutoMapa.lic

u mnie nie ma takiego pliku *.lic
Kupiłem właśnie na aukcji urządzenie z automapą na karcie SD. Nie jest to oryginalna karta z jakimś tam kodem licencji.
Obawiam sie że kupiłem pirata !
Wogóle wolno odsprzedawać automapę z licencją bo ogarniam temat i są różne zdania...?
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2012, 08:14:12 »
Dla firmy AQ istotne są dwie rzeczy: numer licencji i adres e-mail, do którego jest ona (licencja) przypisana. Żeby przypisać licencję "do siebie" musisz wejść na stronę AM i tam "zalogować" się na "stary" (dotychczasowy) adres e-mail i wprowadzić nowy (czyli swój). Z tego, co wiem nie można, tak jak pisze ochkarol, zmienić adresu podczas instalowania (sic!) programu. Ponadto do rejestracji map (czyli de facto prawidłowego uruchomienia programu z mapami po zainstalowaniu) niezbędne jest połączenie programu z internetem i "zgoda" AQ na uruchomienie AM w trybie on-line. Jeżeli nie masz NUMERU LICENCJI i dotychczasowego adresu e-mail, to zapomnij, że masz legalną automapę.

Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2012, 08:26:02 »
odczytałem imie nazwisko oraz mail, ale nie ma pliku automapa.lic skąd mogę zczytać kod.

Po kontakcie ze sprzedającym mi urządzenie z kartą i AM dowiedziałem sie że on też odkupił tą AM w takim stanie. W treści aukcji wyraźnie sprzedawał urządzenie z automapą ! Co mam zrobić...
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2012, 08:44:46 »
Gdy ja (a później mój kolega) szukaliśmy na "wiadomym serwisie aukcyjnym" automapy to po pierwszym pytaniu o legalność, numer licencji i adres e-mail około 80 % rozmów się kończyła z wiadomych powodów. To, że sprzedający podaje informację o sprzedaży AM można z reguły (patrz wyżej) między bajki włożyć. Jeżeli Twoja Automapa jest stosunkowo "młoda" (wersje 6.8 - 6.10) możesz spróbować na podstawie tych danych, które posiadasz skontaktować się z supportem i spytać czy udostępniają numery licencji, jeśli starsza, a subskrypcja nie była wykupiona, to gra nie warta świeczki, bo i tak byś musiał wykupić 2 razy subskrypcję, żeby mieć aktualny program z możliwością pobierania tych wszystkich "bajerów" (LD, SR itp.). Możesz też zaatakować sprzedającego o zwrot kasy za towar niezgodny z opisem, ale z jakim skutkiem ...?

Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2012, 09:33:38 »
jest to AM na Europę ver 6.2.0 (896) i z tego co widzę jest ok 2 lata do tyłu.
 Musiałbym wykupić aż dwie subskrypcje ? To rzeczywiście nieopłacalne...tymbardziej że tyle zachodu z domniemaną licencją :( Bedziemy rozmawiać ze sprzedającym który nie wie co sprzedaje.

Jescze interesuje mnie kwestia czy można rzeczywiście odsprzedać taką zarejestrowaną aktualnie AM na karcie skoro w warunkach licencji jest -licencjobiorca nie ma prawa PRODUKTU sprzedać, wypożyczyć itd
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2012, 09:37:49 »
Możesz też zaatakować sprzedającego o zwrot kasy za towar niezgodny z opisem, ale z jakim skutkiem ...?
Można jeszcze próbować blokować konto sprzedającego za handel nielegalnym oprogramowaniem.

Jescze interesuje mnie kwestia czy można rzeczywiście odsprzedać taką zarejestrowaną aktualnie AM na karcie skoro w warunkach licencji jest -licencjobiorca nie ma prawa PRODUKTU sprzedać, wypożyczyć itd
Ja bez problemu przerejestrowałem "używaną" licencję AM. Z tego co kiedyś czytałem, licencja jako taka nie może ograniczać takich działań, jak sprzedaż.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2012, 09:51:28 »
Ja bez problemu przerejestrowałem "używaną" licencję AM.
...ale posiadając numer licencji i adres e-mail "poprzednika" (?) A czy "sprzedać"? Wydaje mi się to mniej istotne, bo numer zostaje ten sam, a adres e-mail zawsze jako użytkownik AM mogę sobie zmienić i do tego się to sprowadza.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2012, 10:04:56 »
...ale posiadając numer licencji i adres e-mail "poprzednika" (?) A czy "sprzedać"? Wydaje mi się to mniej istotne, bo numer zostaje ten sam, a adres e-mail zawsze jako użytkownik AM mogę sobie zmienić i do tego się to sprowadza.
Tak, posiadając nr licencji i adres e-mail. Tu bardziej chodziło mi o to, że producent AM nie blokuje takich praktyk.

Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:52:19 »
są firmy polujące na takich nieświadomych userów co to nie wiedzą jakie mają oprogramowanie - sam sie kiedyś otarłem o ten horror. Jeżeli taka firma namierzyłaby tego sprzedającego , a sprawdzają wszystkich którzy mają w aukcji magiczne słowa (wiecie jakie),  bywa to zwykle daleko po czasie (oni wszysko sobie dokumentują i wysyłają na policję w celu sprawdzenia, a to trwa)
 Policja jest zobligowana czy nie zostało popełnione przestępstwo -przesłuchanie, albo jak jest pewność od razu nalot. Zrobią z ciebie przestępcę, a to wszystko z nieznajomości prawa-nigdy wiecej !




Połączone: Lipiec 19, 2012, 13:52:58
aqurat nie blokuje przerejestrowania jak jest licencja i email tak ?
A co z imieniem i nazwiskiem ? Da się przepisać na mnie ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 13:52:58 wysłana przez yaroos2 »
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2012, 16:52:12 »
Bez numeru licencji sie nie da. Czy ten email to nie jest przypadkiem pawel1980?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2012, 17:01:13 »
aqurat nie blokuje przerejestrowania jak jest licencja i email tak ?
A co z imieniem i nazwiskiem ? Da się przepisać na mnie ?
Nie, nie blokuje. Tak, da się - zresztą chyba imię i nazwisko widoczne są tylko na urządzeniu.

Czy ten email to nie jest przypadkiem pawel1980?
Witaminka?


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 17:06:07 wysłana przez lola »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:16:29 »
to gra nie warta świeczki, bo i tak byś musiał wykupić 2 razy subskrypcję, żeby mieć aktualny program z możliwością pobierania tych wszystkich "bajerów" (LD, SR itp.).

No nie tak do końca, można wykupić raz i ma się dostęp wtedy na miesiąc. Drugi raz można sobie później dokupić. Ale i tak jest to tańsze niż kupowanie nowej AM.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:43:23 »
Mając kod ze zdrapki i dane mailowe poprzedniego właściciela można "odblokować" daną licencję w bazie Aqurat i w tym momencie nie widzę przeciwwskazań do odsprzedaży/ ponownej rejestracji na własne dane.

Po odblokowaniu masz produkt w pełni gotowy do ponownej rejestracji ( i nie musi być aktywna subskrypcja).

Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2012, 19:29:54 »
nie zależy mi na bajerach (nie korzystam) a najbardziej aktualnej mapie. Ile musze dołożyć kasy do tej starej automapy żeby mieć aktualną?  Po miesiącu sie coś blokuje jak wykupie na miesiąc ?
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2012, 20:03:02 »
nie zależy mi na bajerach (nie korzystam) a najbardziej aktualnej mapie. Ile musze dołożyć kasy do tej starej automapy żeby mieć aktualną?  Po miesiącu sie coś blokuje jak wykupie na miesiąc ?

Nic się nie blokuje, tylko po upływie miesiąca od momentu przedłużenia subskrypcji nie możesz pobierać nowych wersji. Ale przez ten miesiąc możesz pobierać i instalować nawet codziennie jakby coś wychodziło. A no i po wygaśnięciu subskrypcji nie pobierzesz POI i LD nie będzie działać, ale to nie przeszkadza w żaden sposób w nawigacji, zresztą i tak połowa ludzi nie ma internetu w nawigacjach, żeby LD działał...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2012, 20:25:22 »
dzięki Ole Ole ! Yek :) W trzech zdaniach wszystko wiem i to wraz z końcowym podsumowaniem...co najbardziej sobie doceniam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 20:29:48 wysłana przez yaroos2 »
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2012, 22:09:49 »
To tak z ciekawości: masz ten numer licencji czy nie, bo jeśli nie, to cała powyższa dyskusja jest czysto akademicka ...

Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 21, 2012, 08:43:06 »
nie mam dalej nr licencji. Sprzedawca twierdzi że tak już kupił ten zestaw 2 lata temu i ma na to paragon, co mnie już wogole nie obchodzi. Powinno sie wiedzieć co sie sprzedaje i kupuje, bo nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności, tak ?
Wychodzi na to że kupiłem zestaw do nawigacji - bez nawigacji :mysli:
Powiedzcie , piracką AM na karcie rozpoznaje sie że nie ma tam jakiegoś pliku, lub są jakieś dodatkowe ? Jest tu folder 2577 z podejrzanymi dla mnie plikami Register, Renamer, ppcWakeUp...
Czy dać po prostu zapytanie do AM w oparciu o maila czy licencja jest uwolniona ?
A może jest przypisana do urządzenia ? jak to sprawdzić z poziomu karty pamięci ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2012, 08:48:24 wysłana przez yaroos2 »
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Kupiłem nawigację z Automapą i jak przepisać licencje na mnie ?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2012, 17:05:34 »
folder 2577 to jest taki "auto start", Po HR urządzenia samoczynnie odbudowuje instalację AM tak że to jest ok.Brak pliku AutoMapa.lic  też o niczym nie świadczy. Sam go kasuję żeby nie było za łatwo ukraść mojej AM. Myślę że najprościej zadać pytanie producentowi AM
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)