Czy Automapa XL jest dalej ważna?

  • 12 Odpowiedzi
  • 22946 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline berek99

  • 22
  • Sprzęt: c702
Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« dnia: Styczeń 12, 2013, 17:41:47 »
Witam, mianowicie kiedyś kupując Pharosa dostałem do niego Automape na karcie wraz z licencją, którą później gdzieś zawieruszyłem, ostatnio jednak się odnalazła i jak się okazuję karta zdrapka jest nie tknięta. I teraz moje pytanie?

Czy ta licencja jest dalej ważna? Pharos kupiony w 2009 roku. Jeśli licencja jest ważna to na jaki okres czasu?
A na początku było:
Siemens C65 ->K550i->SPV c600->HTC Alpine->HTC Wizard->HTC Pharos->Samsung Omnia->HTC G1->Iphone 2G->Nokia e52->HTC Universal-> LG Swift GT540,
Jest:c702

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2013, 22:54:26 »
Jeśli nie była aktywowana, to będzie ważna 12 miesięcy od daty pierwszej aktywacji.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2013, 23:30:53 »
Spotkałem się z historiami kiedy AM dodawane do zestawów było od razu aktywowane w chwili wyjścia zestawu z produkcji, efekt był taki że kupujący po pierwszym uruchomieniu nie miał 12 miesięcy subskrypcji. Dało radę to "wyzerować" przedstawiając dokument z datą zakupu.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2013, 23:34:57 »
Jeśli nie była aktywowana, to będzie ważna 12 miesięcy od daty pierwszej aktywacji.
Jeśli to OEM to raczej nie, ale berek nie dowie się tego na pewno, póki nie spróbuje jej aktywować.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2013, 23:49:03 »
Miałem AM którą orange dodawał do TP, aktywowałem 1.5 roku po zakupie telefonu i licencja była ważna rok od daty aktywacji, więc i z oemami bywa różnie.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2013, 01:14:23 »
Jeśli to OEM to raczej nie, ale berek nie dowie się tego na pewno, póki nie spróbuje jej aktywować.
Miałem kiedyś takiego dwuletniego OEMa w ręce. Nie było bodajże plików Automapa.lic i AutoMapa.amm (pewności nie mam których) i można było śmiało wysnuć wniosek, że aktywowana nie była.
Jak się potem okazało - nie była  :ok:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline berek99

  • 22
  • Sprzęt: c702
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2013, 17:14:39 »
Kurcze nie wiem co z tym zrobić :D telefon z WM sprzedany i raczej definitywnie będzie android chyba ze mi się jeszcze odwidzi. Myślicie ze to jest coś warte? Udałoby się to sprzedać ? Gorzej jakbym to sprzedał a tu licencja nie ważna :P
A na początku było:
Siemens C65 ->K550i->SPV c600->HTC Alpine->HTC Wizard->HTC Pharos->Samsung Omnia->HTC G1->Iphone 2G->Nokia e52->HTC Universal-> LG Swift GT540,
Jest:c702

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2013, 17:21:42 »
Ja sprzedawałem tak nawigację dwuletnim OEMem, o którym pisałem.
Opisałem w akcji stan faktyczny, że z tej Automapy nikt nie korzystał, nie ma pliku *.lic, zdrapka nie ruszana ale zastrzegłem, że w związku z tym, ze to OEM to może być już nieważna.
Gość który kupił odpisał potem, że spoko aktywowała się i był bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline berek99

  • 22
  • Sprzęt: c702
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2013, 17:55:40 »
u mnie także brak pliku .lic, więc chyba wystawie, najwyżej zwrócę kasę jak coś będzie nie tak.
Nie ma tak że jeśli kupiona była z Pharosem to będzie działać dobrze tylko z takim modelem? można ją spokojnie zainstalować w innym urządzeniu?
Ostatnie pytanie. Ile to może być warte? czy w ogóle to jeszcze jest coś warte?, bo na allegro ciężko takie spotkać.
A na początku było:
Siemens C65 ->K550i->SPV c600->HTC Alpine->HTC Wizard->HTC Pharos->Samsung Omnia->HTC G1->Iphone 2G->Nokia e52->HTC Universal-> LG Swift GT540,
Jest:c702

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2013, 21:49:17 »
Będzie działać na każdym urządzeniu klasy PC oraz urządzeniach z systemem Windows CE i Windows Mobile.

Będzie tyle warte za ile się sprzeda. ;)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline berek99

  • 22
  • Sprzęt: c702
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2013, 17:21:32 »
Dziękuję wszystkim bardzo za pomocne odpowiedzi, temat uważam za wyczerpany.
A na początku było:
Siemens C65 ->K550i->SPV c600->HTC Alpine->HTC Wizard->HTC Pharos->Samsung Omnia->HTC G1->Iphone 2G->Nokia e52->HTC Universal-> LG Swift GT540,
Jest:c702

Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2013, 20:39:24 »
Jak kupowałem HP  6515D w plus  z AutoMapa była aktywowana... napisałem do supportu z fota faktury zmienili aktywacje na mnie :)

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Czy Automapa XL jest dalej ważna?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2013, 20:55:27 »
Byłem kiedyś w podobnej sytuacji i support mnie poinformował że licencja taka, która była zakupiona dłuższą chwilę temu i nie była aktywowana ważna jest tylko na ostatnią aktualizację a nie na 12 miesięcy od aktywowania.
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.