Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?

  • 11 Odpowiedzi
  • 24992 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:41:39 »
Witam serdecznie,

Mam taki oto mały problem:
Chciałbym przenieść moją AutoMapę EU z Mio p560 na Blow GPS43Vbt.
AutoMapa EU przypisana jest do karty na Mio p560, aktywna subskrypcja!
Na Blow też mam AutoMapę EU jednak nie wiem czy jest przypisana do karty czy do urządzenia, nie ma też aktywnej subskrypcji (dostałem urządzenie Blow w spadku i chciałbym z niego korzystać na swojej AutoMapie EU z aktywną subskrypcją, a Mio p560 i drugą Automapę EU z Blow GPS43Vbt z nieaktywną subskrypcją ewentualnie sprzedać)!

Jak najszybciej przenieść AutoMapę z Mio p560 na Blow GPS43Vbt?
Czy trzeba się kontaktować z Pomocą AutoMapy w tej sprawie czy wystarczy reinstalacja AutoMapy EU na mojej karcie z wyborem nowego OS przy instalacji?
Ostatnia instalacja AutoMapy EU na mojej karcie była ponad 6 msc temu!

Proszę o info ...

Pozdrawiam



Mam też prośbę do Kogoś z naszego Forum kto mieszka w Lublinie o pomoc w ustawieniu/konfiguracji AutoMapy do wyjazdu do Bułgarii! Może ktoś zechciałby się ze mną spotkać w tym celu na tę okoliczność?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 10:44:51 wysłana przez PPiotrek78 »

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:32:00 »
Trzeba odinstalować AM z nawigacji.....potem zainstalować swoją AM na nawigację i przenieść swoją  subskrypcję  na Blow dzwoniąc do suportu AM
Oczywiście Blow trzeba wyczyścić przed instalacją swojej AM tak żeby nie pozostały żadne poprzednie dane wide przywróć ustawienia fabryczne
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2013, 13:15:25 »
przenieść swoją  subskrypcję  na Blow dzwoniąc do suportu AM

Wystarczy mailowo, nie trzeba dzwonić, a jako powód można podać wymianę karty pamięci.

Inna sprawa że przechodziłem już zmianę z WM na PC i niestety support AM odmówił rejestracji na PC, twierdząc że licencja została sprzedana na WM (samo uwolnienie klucza poszło bez problemu).
Podejrzewam że tak samo potraktują migrację z WM na WinCE.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 13:18:18 wysłana przez Antej »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2013, 13:34:23 »
Cytat: Antej
Podejrzewam że tak samo potraktują migrację z WM na WinCE.
Nie potraktują, Gdyby Blow miał miejsce na kartę pamięci, to w ogóle nie trzeba by było
zwalniać licencji, wystarczyłaby instalacja samego programu na WCE.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2013, 14:48:58 »
Podejrzewam że tak samo potraktują migrację z WM na WinCE.

Dementuje. Dwa lata temu przenosiłem licencję z WM (Mio P550) na WCE (Modecom) i bez problemu zwolniono mi licencję.

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2013, 15:34:44 »
Cytat: Antej
Podejrzewam że tak samo potraktują migrację z WM na WinCE.
Nie potraktują, Gdyby Blow miał miejsce na kartę pamięci, to w ogóle nie trzeba by było
zwalniać licencji, wystarczyłaby instalacja samego programu na WCE.

Mój Blow ma miejsce na kartę pamięci! a AutoMapa jest zainstalowana na karcie pamięci!
Więc nie wiem, w końcu jak to jest z tym przeniesieniem licencji?

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2013, 16:56:42 »
To spróbuj zainstalować AM z karty i zobaczysz co Ci powie
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2013, 20:17:12 »
Cytat: PPiotrek78
Mój Blow ma miejsce na kartę pamięci! a AutoMapa jest zainstalowana na karcie pamięci!
Więc nie wiem, w końcu jak to jest z tym przeniesieniem licencji?
W takim razie licencji nie musisz przenosić. A próbowałeś w ogóle uruchomić Blowa z tą kartą?
To oryginalna karta z AM, czy karta na której zainstalowałeś AM?
Jeśli sam instalowałeś AM, to masz zainstalowaną tylko wersję WM i musisz tylko doinstalować WCE.
Jeśli to oryginał 'fabryczny' to AM powinna sama odpalić jak wsadzisz kartę do Blowa.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2013, 20:48:06 »
Oczywiście obie AutoMapy są oryginalne! No problem ...
Jedna była od początku EU na Mio p560 (od kilku ładnych lat) ma aktualną subskrypcję prawie do końca roku, a druga od początku była na Blow najpierw jako AutoMapa Polska potem rozszerzona do EU (ale skoczyła jej się subskrypcja ponad rok temu)!

Ta na Mio p560 z aktywną subskrypcją którą chcę teraz przenieść na Blow (bo ma większy ekran) była instalowana przeze mnie ze wskazaniem sytemu Mio p560 (Win Mobile 6.0 ) i przypisana jest do karty SD w Mio p560, a ta druga zainstalowana była od początku na Blow (Win CE 5.0) i jest na karcie SD w Blow, ale nie wiem czy jest przypisana do karty czy do urządzenia, nie ma aktywnej subskrypcji od ponad roku! Dlatego chcę je zamienić teraz!

Próbowałem tą Automapę EU z aktywną subskrypcją z Mio p560 przełożyć do Blow i uruchomić, oczywiście zanim zadałem temat na forum, ale przycisk ekranowy nawigacji w Blow jej nie odpala!

Więc dlatego założyłem temat!

Pytanie brzmi czy wystarczy zrobić nową instalację (nowej wersji - na którą czekam bo jest od miesiąca albo dłużej Betą na stronie www.automapa.pl) na Blow (sformatować kartę z Mio p560, przywrócić ustawienia fabryczne na Blow, pobrać nową wersję AutoMapy jak się ukaże i zainstalować i zarejestrować na Blow i przypisać w Blow do karty z Mio p560) czy trza dzwonić do pomocy żeby uwolnili klucz i dopiero potem instalować? Czy jak to zrobić najlepiej?

Jak sprawdzić czy Automapa z Blow jest przypisana do urządzenia czy do karty? (zestaw jak pisałem dostałem w spadku - dosłownie, dlatego nie wiem)?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 20:53:56 wysłana przez PPiotrek78 »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2013, 21:26:01 »
Cytat: PPiotrek78
Oczywiście obie AutoMapy są oryginalne! No problem ...
Jak sprawdzić czy Automapa z Blow jest przypisana do urządzenia czy do karty?
Skopiuj kartę z Blowa na inną i spróbuj z niej uruchomić AM, jak zadziała to znaczy że licencja jest przypisana do urządzenia, a jak będzie wołać o rejesterację mapy to znaczy że do karty.

Nie pytałem o to czy oryginał czy pirat, tylko czy to oryginalna karta z AutoMapą (jak w załączniku).
bo taki 'fabryczny oryginał' jest gotowy do instalacji pod różne systemy.
Ale skoro AM była już wielokrotnie aktualizowana to pytanie jest nieistotne, bo nawet
jeśli na karcie są pliki pod WCE to do starej wersji (tej która była tam od początku).

Wsadź kartę z MIO do czytnika w PC, uruchom instalator tej wersji którą masz zainstalowaną
i wybierz instalację programu pod WCE i dodatek dla Blowa, map nie instaluj.
Po doinstalowaniu plików dla WCE karta będzie działać i w Mio i w Blow.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2013, 21:40:52 »
OK, spróbuję!

A propos tej karty SD, nigdy takiej nie miałem z logo AutoMapy - w moim pudełku z AutoMapą EU kupowaną osobno bez urządzenia, nie było karty SD z programem, była tylko karta plastikowa chyba zdrapka w folijce (jak kredytowa) z kodem do AutoMapy i zdaje się MotoVip, a do Blowa zdaje się że była kiedyś oryginalna karta SD AutoMapy PL (z tego co pamiętam bez logo AutoMapy), ale jak była rozszerzana subskrypcja z PL na EU to zdaje się że zmieniono kartę SD w Blow na nową/swoją bo oryginalna była chyba za mała na EU (nie wiem/nie pamiętam bo osoba która kupowała zestaw Blow z AutoMapą PL OEM? <w zestawie na pudełku Blow jest naklejka AutoMapy itp.>, rozszerzała subskrypcję i używała zestawu Blow nie żyje - stąd spadek zestawu na mnie)!

Obecnie w Blow siedzi karta Kingston SDHC 4GB class 4 bez logo AutoMapy! i są na niej foldery: AutoMapa EU, Mobilenavigator i plik AutoMapa.info.bak
Mam do tej AutoMapy kod, adres e-mail na jaki była zarejestrowana (osoby nieżyjącej) do którego nie mam dostępu (nie mogę się więc na to konto zalogować, a nawet więcej nie chcę), mam urządzenie i ww kartę SDHC z AutoMapę - zestaw Blow i AutoMapa z ww karty działa tyle że subskrypcja od ponad roku nie była przedłużana!)

Połączone: [time]Czerwiec 10, 2013, 09:17:13[/time]
Skopiuj kartę z Blowa na inną i spróbuj z niej uruchomić AM, jak zadziała to znaczy że licencja jest przypisana do urządzenia, a jak będzie wołać o rejesterację mapy to znaczy że do karty.


No więc skopiowałem kartę z Blowa na inną i włożyłem w Blowa! Komunikat: Mapa nie jest poprawnie zarejestrowana. Zarejestruj mapę.

a potem:

Mapa nie jest załadowana. Proszę wybrać z menu opcję: ustawienia > inne > wczytaj mapę

I tyle! Czyli rozumiem że Automapa w Blow jest przypisana do karty a nie do urządzenia!


A więc wystarczy przełożyć karty (na obu Automapa jest przypisana do karty, tyle że pod rożne Windowsy) doinstalować składniki i powinno hulać?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 09:20:50 wysłana przez PPiotrek78 »

Odp: Jak przeniesć AutoMapę z Win Mobile 6.0 na Win CE 5.0 ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2013, 10:10:17 »
Powinno wystarczyć!