Xda IIi No service

  • 9 Odpowiedzi
  • 1789 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline berek99

  • 22
  • Sprzęt: c702
Xda IIi No service
« dnia: Sierpień 14, 2009, 23:32:52 »
Witam
Mam duzy problem z telefonem Xda IIi. Brak zasiegu. Zrobilem Hr zmienilem roma i dalej to samo moze ktos miał podobna sytlułacje i wie z czym to sie je.
A na początku było:
Siemens C65 ->K550i->SPV c600->HTC Alpine->HTC Wizard->HTC Pharos->Samsung Omnia->HTC G1->Iphone 2G->Nokia e52->HTC Universal-> LG Swift GT540,
Jest:c702

*

Offline pllonger

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ h6340 || Samsung i780 || Motorola Cliq
Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2009, 08:49:36 »
Jeżeli  HR i inne radioromy nie pomogły spróbuj przeczyścić styki anteny i te odpowiadające na płycie głównej. Ja miałam podobnie kiedy wyłamało mi się gniazdo anteny zewnętrznej(to z tylu pod gumową na prawo od aparatu) więc to też można sprawdzić.
Pozdrawiam
Po rozum do głowy chodzą tylko ci,którzy mają nadzieję  go tam spotkać...

Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:54:19 »
Witam!
Ja mam podobny problem, tylko że kupiłem alpina na allegro koło maja i nie chce mi złapać zasięgu na żadnej karcie, mam kartę z ERY. Próbowałem na radiach 1.00 i 1.04 i dalej nie funguje. Z innymi kartami tez nie chce chodzić. W czym może leżeć problem? Dodam że próbowałem simunlockera

*

Offline pllonger

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ h6340 || Samsung i780 || Motorola Cliq
Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2009, 20:25:32 »
A próbowałeś porad z mojego pierwszego posta?? Alpine to bez mała 4 letni PDA, a prawa natury nie śpią ;) Po takim czasie na stylach od płyty(chyba miedziane) czy anteny(nie wiem dokładnie z czego) metal mógł się utlenić i kupa z przewodzenia prądu. Zresztą ostatnio czytałem kilka postów  podobnych do wiadomości kolegów w dziale Himalayi i Magiciana(tak samo jak w alpine, antena nie lutowana tylko "dociskana") więc moje domysły mogą być prawdziwe.
Po rozum do głowy chodzą tylko ci,którzy mają nadzieję  go tam spotkać...

Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2009, 20:43:51 »
Mam brata elektronika badał to mówi że wszystko z anteną jest ok. Tobie ładuje karte Ery od razu po wpisaniu pinu? Bo mi po wpisaniu pinu troche zwiesza program PHONE, i nie może doszukać się sieci. Przeleciałem całą liste romów i tak jest wszędzie. Na jakim radiu wam chodzą alpiny z polskimi sieciami? W ogole po włożeniu karty trzeba coś mieszać w ustawieniach żeby złapało?

*

Offline pllonger

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ h6340 || Samsung i780 || Motorola Cliq
Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2009, 21:20:28 »
"Parę" romów moje PDA widziało i na żadnym problemów nie było. Radio 1.02, 1.03, 1.04 działają bądź działały bez problemów. Ciekawi mnie na jakiej jak twój brat sprawdził że z anteną wszystko w porządku. Sprawdź czy w start->settings->phone wyświetla Ci nr telefonu(u góry). Jeśli tak to na pewno nie kwestia softu.
Pozdrawiam
Po rozum do głowy chodzą tylko ci,którzy mają nadzieję  go tam spotkać...

Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2009, 12:23:09 »
No właśnie w tym problem że się na żadnym sofcie nie mogę do ustawień phona dostać. Wybieram go, i zaczyna wczytywać, i mieli miel go i nic

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2009, 12:43:38 »
zobacz czy karta sim dobrze dociska w slocie.

Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:04:35 »
zobacz czy karta sim dobrze dociska w slocie.

Tak to był ten problem; założyłem za karte sim kawałem papieru i już bez problemu złapało sieć. Dziekuje!

*

Offline berek99

  • 22
  • Sprzęt: c702
Odp: Xda IIi No service
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2009, 15:47:19 »
Lordfista a wczytywało Ci kontakty z karty sim?
A na początku było:
Siemens C65 ->K550i->SPV c600->HTC Alpine->HTC Wizard->HTC Pharos->Samsung Omnia->HTC G1->Iphone 2G->Nokia e52->HTC Universal-> LG Swift GT540,
Jest:c702