Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i

  • 13 Odpowiedzi
  • 3933 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CSA

  • 10
Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« dnia: Sierpień 03, 2009, 18:50:17 »
Mam taki problem, kupiłem do Qteka 2020i baterię firmy Baltimex, pisze że zastępuje baterie AHTXD2SN, 35H00020-01, PH17B, PH17C ma 3.7V itd. Oczywiście nie pisze na opakowaniu nic do jakiego jest telefonu ale sprzedający zapewniał że działa. I stąd moje pytanie czy coś stało się z telefonem czy bateria jest może do innego telefonu np. do Himalayi?

W trakcie ładowania świeci czerwona dioda i to wszystko. Wymieniłem ja bo padła poprzednia, chociaż możliwe że to nie bateria padła tylko coś innego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2009, 19:43:06 wysłana przez CSA »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2009, 20:52:15 »
Himalaya i Alpine mają zamienne baterie. Bateria powinna była przyjść chociaż częściowo naładowana, jeśli PDA nie wstaje to wygląda na inny problem niż bateria.

*

Offline CSA

  • 10
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 10:26:16 »
A jaki inny problem może oznaczać czerwona dioda? Nie miga, świeci ciągłym światłem gdy podłączona do kabla USB (ładuję nim telefon, oryginalna sieciowa spaliła się). Po odpięciu kabla gaśnie, nie wstaje przyciskiem POWER, zresztą chyba go za mocno wcisnąłem, nie uruchamia się poprzez V+,RESET,POWER.

Może masz jakieś cenne uwagi, przynajmniej co mam zrobić żeby był jakiś efekt i wiedział co jest z telefonem?

Można włączyć telefon bez użycia przycisku power?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 10:51:10 »
Czerwona dioda jest gdy podłączasz zasilanie oraz
- brak baterii
- bateria w stanie rozładowanym

ad1.
Jeśli jest kontakt z baterią na stykach to szukaj problemu na płycie głównej albo ad2.
ad2.
Zeby wstało od razu to musi być dobra oryginalna ładowarka 1A albo...... (tu opieram się na opiniach innych) trzeba trochę poczekać żeby wzbudzić baterię do ładowania i dopiero potem włączać przez POWER.

*

Offline CSA

  • 10
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2009, 16:51:58 »
hmm o ile mnie pamięć nie myli przy położeniu baterii na stykach powinna mignąć na czerwono dioda zasilania na płycie głównej, nie miga ale przy zasilaniu kablem się pali światłem ciągłym to tak jakby nie było baterii, chyba muszę styki sprawdzić

ja słyszałem żeby kartę sim włożyć, poczekać pół godziny włożyć baterię i dopiero wtedy włączać, poczekam jeszcze troszkę ;)

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2009, 17:24:19 »
Dioda czerwona miga gdy stan baterii jest niski, odłączony jest dostęp do karty SD a PDA dalej działa.
Ciągły sygnał czerwony już Ci opisałem.

Co to za bzdury z kartą sim i wkładaniem baterii po pół godziny?

Potrzebny jest dobry 1A na początek żeby wzbudzić słabą baterię (o ile to ona jest problemem), a Hima/Alpine po włożeniu baterii od razu chcą startować, wtedy też biorą prąd z baterii a dopiero potem włącza się ładowanie.  Jest tutaj podobny temat i parę osób wypowiedziało sie na ten temat. Mam oryginalne ładowarki więc nie kombinuję inaczej.

*

Offline CSA

  • 10
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:20:28 »
Zła i dobra wiadomość. Dzięki pomocy kolegi mam oryginalną ładowarkę, co więcej mam też Himalayę, obie baterię są pełne i obie sprawne :/ Himcia działa na obu, bateria Baltimexu trzyma całkiem uczciwie.

Czyli moim problemem nie jest bateria a telefon, po podłączeniu kabla dioda świeci na czerwono, bateria jest zimna. Co ciekawe po wyjęciu baterii miga na czerwono, telefon się nie włącza :(

Patrzyłem na wszystkie tematy z bateriami, niestety nic na ten temat nie było.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:36:21 »
Temat który miałem na myśli dotyczył ładowania całkiem rozładowanej baterii. (4-5 od góry)

U Ciebie jak widać zdechła płyta główna, lub jakiś jej element. (skoro ładowanie nie działa i Alpine się nie włacza) Przy okazji skoro spaliłeś oryginalną ładowarkę to może i płycie wtedy sie dostało?

Według mnie to nie soft, zwłaszcza że nie masz jak włączyć Alpine, żeby go zmienić.
Albo styk bateria-płyta główna, albo cała płyta.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2009, 21:38:14 wysłana przez Antej »

*

Offline CSA

  • 10
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:46:04 »
przeczytałem manual i doszedłem do tego że jeśli miga jak nie ma baterii a świeci jak jest, to płyta jest sprawna, chyba że źle to zrozumiałem, moja ładowarka padła wcześniej, ta jest pożyczona, ten wątek o ładowaniu USB czytałem ale mam wrażenie że poza nokserem to chyba nikt nigdy nie ładował telefonu kablem USB, strasznie różne odpowiedzi padają.

Wygląda na to że uszkodzone jest coś z ładowaniem ale jak wierzyć skryptowi HTC odpowiada za nie układ w baterii i w takim przypadku należy wymienić baterię, mam dwie sprawne i żadna nie działa :/

Chyba załatwię sobie jeszcze jedną ładowarkę.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:55:23 »
Manual swoje, a empirycznie jest tak jak Ci opisałem.

Jeżeli możesz naładować baterię w Hima, i z tą baterią Alpine nie wstaje to co tu ma do gadania ładowarka?

Dalej będę się już tylko powtarzał, dla mnie koniec wywodu.

*

Offline CSA

  • 10
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:09:21 »
dzięki wielkie za pomoc

Nie udało się rozwiązać problemu. Przyczyna jednak została odkryta, po prostu ktoś bez mojej wiedzy i zgody chciał zmienić oprogramowanie z wersji angielskiej na polską, plikiem pobranym z netu i wgranym na kartę SD, oczywiście nie udało się po pewnym czasie bateria się rozładowała i telefon przestał się włączać a ja sądziłem że to bateria padła. Aktualnie nie jestem w stanie nawet Bootloadera włączyć prawdpodobnie Alpine zakończyła swoje życie a szkoda bo mam dla niej nową baterię.

Ogólnie wszystko OK tylko źle wgrany soft rozwalił cały telefon, pewnie jakiś dobry serwis by sobie z tym poradził parę lat temu ale teraz to pewnie nie mają sprzętu do programowania ROMu bez bootladera.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2009, 22:52:02 wysłana przez CSA »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2009, 18:22:10 »
Do tego służy mtty i jest ogólnodostępne.
Skąd jesteś?  Alpine się jeszcze nie bawiłem.

*

Offline CSA

  • 10
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2009, 22:51:36 »
MTTY bez Bootloadera? Telefon się kompletnie nie włącza, cały system jest posypany.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria uniwersalna Baltimex a 2020i
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2009, 23:32:19 »
Jeszcze raz na spokojnie przeczytałem wszystko.
Wygląda ze ktoś wpychał ROM od Himalaya do Alpine...
Nie wygląda to za ciekawie ale swojej oferty nie wycofuję.