n50 zmiana WindowsMobile

  • 8 Odpowiedzi
  • 21960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

n50 zmiana WindowsMobile
« dnia: Lipiec 01, 2010, 20:25:24 »
Witajcie,

Piszę z pytaniem czy znacie jakiś dostepny soft, na który bedzie dalo się przejść ze standardowego WM 2003 Second Edition v4.21 ? W sieci wyczytałem, że dało by sie przejść na wm 6. Jednakże wcześniej trzeba przejść na wm 5 rom. Mój angielski kuleje, więc wolę nie ufać moim domysłom a polegać na waszej wiedzy. Chce zmienić system ponieważ obecny nie nadaj sie absolutnie do niczego (w moim mniemaniu). Muzyki nie wgram bo sie zawiesza, filmu nie obejze bo odtwarza tylko mpeg1 itd itp. Najgorsze, że wszystko po francusku (kolega przywiózł z francji w prezencie dla mnie :)) Próbowałem instalować spolszczenie Interwrite pro 9.0 ale przy pierwszej probie w menu "start" wszystko sie popsulo i byly foldery program files, documents itd. Przy nastepnych próbach juz tylko jakas jedna pozycja.

Będę wdzięczny za wasze zainteresowanie tematem, Pozdro Łukasz :)

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2010, 14:22:49 »
być może jest jakiś rom angielski do wgrania, ale nic nowszego niż wm 2k3 nie znajdziesz(tak mi się zdaje)
do muzyki wgraj gsplayera
do filmów TCPMP

aha i jak się wsio popsuło to zrób HR :)
Abre tu mente

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2010, 14:26:27 »
a spolszczenie wszystko popsuło bo jest przeznaczone do wgrania na angielski system, nie francuski

Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:04:26 »
Dzieki za zainteresowanie pomoc :ok:.  Znalazlem Image v1.00.18 English Windows Mobile 2003SE, ale jest problem ze zmianą. Teraz mam wersję v1.00.18 Française (francuską), jak próbuje zmienic ROM na wersję angielską w tej samej wersji niestety w bootloaderze od razu pojawia się Update Done. Niestety języka nie zmienia. Jest możliwość skasowania obecnej wersji oprogramowania i wgrania tego w wersji angielskiej ? Znacznie ułatwi mi to użytkowanie, a zarazem da możliwość wgrania polskiej łatki jak słusznie kolega wyżej wspomniał. Po drodze spytam, czy ten "TCPMP" odczytuje wiecej niz tylko mpeg1 ? Bo wlasnie taki jest problem z odtwarzaniem filmów. Tak na koniec wiecie Panowie jak wyglada sprawa z skórkami/skinami, ogólnie modyfikacjami wizualnymi pod ten system ?

Dzięki, Pozdro Łukasz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2010, 20:31:28 wysłana przez Lukas90 »

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2010, 00:07:14 »
Nie wiem co jest przyczyną niedziałającego updatu. Musisz poszukać tu na forum. Ja Acera nie mam i nigdy nie miałem.
TCPMP obsługuje praktycznie wszystko poza  RMVB i z matroską mogą być problemy.
Jeśli chodzi o zmiany wizualne, to może nie być tego dużo, ale działa HS++(prawdopodobnie :) ), możesz też wgrać jakieś tam tematy w formie pliku .tsk (wrzucasz do \windows i wybierasz z listy w today).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2010, 09:27:54 wysłana przez Ktoś »
Abre tu mente

Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2010, 02:00:32 »
Zdaje mi się, że nie chce się update'owac ponieważ niby juz mam najnowszy rom wiec tylko sprawdza wersje i pisze "update done", dlatego tez moze ktos wie jak skasowac ten system, i wtedy postawiłbym drugi.

Dzięki Ktoś'u za podpowiedzi  :ok: Jutro pobawie sie z tym. Liczę na waszą pomoc w usunięciu obecnego systemu  :P

Pozdrawiam, Łukasz.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2010, 08:15:30 »
nie ma możliwości skasowania systemu ani stawiania od zera, to nie komputer
tutaj wgrywasz rom raczej jak firmware w komórkach
trzeba raczej szukać w kierunku oszukania programu updatującego tak by wgrał taki rom jak Ty chcesz, a nie taki jak on chce

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2010, 09:31:29 »
Abre tu mente

Odp: n50 zmiana WindowsMobile
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2010, 15:49:16 »
Dobra. Idąc tropem Ktoś'a, ściągnąłem ROM zawarty w temacie z linku (z poczty gmail tylko dało radę). Pominę, że w ogóle to inne pliki niż zawarte były w innych romach, gdzie linki były na zagranicznych forach (wszystkie prowadziły w ten, czy inny sposób do strony acera). Wiadomość która wcześniej sie pojawiała (update done) wcale nie oznaczała, że rom został zainstalowany, tylko została zakończona praca bootloadera, ponieważ nie mógł znaleźć odpowiednich plików. Odkyrłem to, niechcący tworząc na sd folder Acer_n50 a w nim dopiero w kolejnym folderze pod tą samą nazwą były pliki. Jak już wszystko uporządkowałem nie było żadnych problemów. Nowy ROM wgrał się bez oporów, tylko przed wgraniem łatki polonizacyjnej potrzebny był hr bo telefonu nie wykrywał.
 Podsumowując dzięki Panowie za pomoc, każda rada i uwaga bardzo się przydała. Duuuży browar się należy  :E

Pozdro, Łukasz. :proud: :ok: