Acer N300 problem z połączeniem WI-FI

  • 9 Odpowiedzi
  • 23393 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« dnia: Październik 20, 2010, 17:31:24 »
Witam,
Mam problem z moim N300. Otóż nie chce łączyć się z siecią bez przewodową, podczas wyszukiwania jej znajduje i pojawia się status że jest dostępna lecz ni jak nie idzie się do niej podłączyć. Próbowałem łączyć się przez program lecz nic to nie dało. Chciałem nadmienić że próbowałem podłączyć się do sieci bez przewodowej w szkole i z wielkim ale to wielkim trudem udało mi się to uczynić na parę sekund potem znów się rozłączyło, próbowałem również hard reset lecz również nic to nie dało. Co może być tego przyczyną ? Za wszelką pomoc z góry dziękuję !  :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 17:35:32 »
może słaby zasięg, albo sieci zabezpieczone? Mało informacji podałeś

Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2010, 17:42:14 »
Sieci nie są zabezpieczone, zasięg też jest w porządku kolega na samsungu monte śmiga aż miło... A po podłączeniu do laptopa internet z laptopa śmiga  w PDA

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2010, 17:50:15 »
z laptopa udostępniasz net przez wifi czy łączysz się kablem?

Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2010, 17:59:56 »
Wtedy łączyłem się kablem przez activesync, ale pod wi-fi nie działa przez więcej niż 10 sekund jeżeli wogóle się połączy co zdarzyło się może raz albo dwa razy...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2010, 18:01:37 »
no to nadal nie wiadomo czy problem masz z konkretną siecią czy w ogóle coś nie tak z wifi

Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2010, 18:14:02 »
Problem leży po stronie urządzenia skoro wi-fi nie działa tylko w tym konkretnym urządzeniu a wszystkie inne działają. Problem pojawia się tylko w trakcie połączenia bezprzewodowego zaś w czasie połączenia przez kabel jest ok w tym cały problem, próbowałem się połączyć w szkole jak i w domu. Może jest to kwestia ustawienia ale już sam nie mam pojęcia co może być nie tak ?
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 20:36:49 wysłana przez Faziii »

*

Offline Mcgiver

  • ***
  • 382
    • http://www.Maxi-PDA.prv.pl
  • Sprzęt: Acer N311 WM6.1
Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2011, 00:20:09 »
Również posiadam N311 ale z WiFi nie mam najmniejszego problemu,
raz może 2x zdarzyło mi się że nie mogłem się podłączyć do Sieci WiFi a przyczyną było to że miałem za słaby zasięg (acer jest już leciwy, inne urządzenia mają na full zasięg a Acer np 1 kreskę) lub też złe ustawienia AP który albo nie przydziela IP albo nie chce podłączyć acera.

Jaką wersje OS`u masz na Acerze ?

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość.
Polecam:

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2011, 08:46:34 »
No niestety ja też mam problemy z WiFi. Łączy się tak średnio za 20. razem, mimo, że odległość do routera (TP-LINK WR841N) ok. 50cm. Jak już się połączy, to nie ma problemów. W całym mieszkaniu trzyma zasięg, choć wiadomo - zbyt czułej anteny to on nie ma  :-| Z innymi Access Pointami łączy się bez problemów, ale najwyraźniej zależy to od konkretnego AP.
WM6.1.

*

Offline Mcgiver

  • ***
  • 382
    • http://www.Maxi-PDA.prv.pl
  • Sprzęt: Acer N311 WM6.1
Odp: Acer N300 problem z połączeniem WI-FI
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:11:36 »
Ja na co dzień korzystam w domu z Edimax`a i Ace N311 łączy się z nim bez problemu,
Jak udostępniłem połączenie WiFi z laptopa za pomocą Karty TP-Link ale pod Ubuntu do N311 nie mógł się z nią połączyć choć inne laptopy się łączyły.
Polecam: