Acer n10 - pomoc

  • 11 Odpowiedzi
  • 4932 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Acer n10 - pomoc
« dnia: Marzec 07, 2004, 10:56:10 »
Chcialbym kupic Acer n10. Mam w zwiazku z tym pytania, czy bede mogl skorzystac z takich funkcji jak:

- podlaczenie zewnetrznej, rozkladanej klawiatury
- filmy divx z polskimi napisami
- teledyski muzyczne
- mp3 bez zawieszania sie systemu i skrzeczenia
- gry strategiczne, jakiekolwiek znane z PC z lat chocby 2000 - 2001
- Internet poprzez IRDA -> telefon -> GPRS
- Duza karta pamieci np. 512 mb

Powiedzcie mi jeszcze czy do tych zastosowan brac wlasnie Acer n10 czy moze HP 1930 lub 1940. A moze cos innego wystarczy ? Jak wyglada zakup tego sprzetu w Polsce ? Czekac az wejdziemy do UE i clo zniknie, czy moze kupic juz teraz np. na Allegro ?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2004, 19:56:49 »
- klawiatura pewnie tak, ale poszukaj ich raczej na stronie Acera z akcesoriami
- filmy divx ok, ale napisy to ogolnie jest problem na PDA
- teledyski... i inne filmy to to samo
- MP3 ok... co do jakosci dzwieku to niech sie wypowie ktos kto ma tego PDA
- gry z PC? nie ma za duzo pecetowych gier, ktore bylyby dostepne dla PDA
- internet spoko
- nie ma problemu

Nie ma cla na PDA. Jak zalezy ci na CF to wybierz ACERa. Jak nie to 1940, albo 1930 jesli nie planujesz korzystac z BT.

Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2004, 00:17:08 »
Dziekuje za odpowiedz.

Chce jeszcze podrazyc temat, moze ktos doswiadczony w temacie mi odpowie. Na czym polega problem z polskimi znakami. Domyslam sie, ze po prostu urzadzenie nie rozpozna odrecznego pisma z pl ogonkami. Czy program Word i odtwarzacz filmow divx rowniez nie wyswietla polskich znakow ? W Wordzie mozna gotowe wybierac z klawiatury rysikiem.

Co do gier, to slyszalem, ze jest np. Simcity 2000. Fajna strategia.
Teledyski sa w roznych formatach np. mpeg2, mpeg4, ale domyslam sie, ze sprzet mi to odtworzy.

Czy ktos ogladal caly film kinowy od poczatku do konca konwertowany z divx do malych rozmiarow np. podczas podrozy pociagiem ? Czy mialo to sens, dalo sie skupic uwage, czy moze maly ekran zbytnio meczyl oczy ?

*

Offline xzaloox

  • ***
  • 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.kszys.net
  • Sprzęt: fujitsu u810, at&t tilt, i-mate jasjar, xda, hp1940, cassiopeia e-115
Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2004, 01:37:21 »
Cytat: przemek23
Dziekuje za odpowiedz.
Czy ktos ogladal caly film kinowy od poczatku do konca konwertowany z divx do malych rozmiarow np. podczas podrozy pociagiem ? Czy mialo to sens, dalo sie skupic uwage, czy moze maly ekran zbytnio meczyl oczy ?

bez problemu najlepiej oglad sie polskie klasyki  jak sami swoi
sluchawki na uszy i jest super :) a z racji ze takieklasyki sie zna to i nie trzeba caly czas patrzec na ekran :)

a tak na powaznie to to nie jest najgorzej . da sie ogladac i meczy sie tylko reka od trzymania ppc ;)

Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2004, 06:48:03 »
Ja mam Acera, ogolnie jest tak jak napisal Jakub, od siebie moge dodac ze jakosc dzwieku jest na dosc dobrym poziomie (oczywiscie przez slychawki), bo na wbudowanym glosniczku to dzwiek jest jak z 20 letniego radia tranzystorowego produkcji radzieckiej ;) (ale nie ma co sie przejmowac bo chyba wszsytkie pda tak maja). Jedyna wada jest, ze jak sie zrobi glosnio na maksa to miedzy utworami slychac szum - ale to jest chyba przypadlosc wszystkich podobnych urzadzen - nie sa przeznaczone do sluchania na maksa. Poza tym zastow sie jakie musza byc napisy do filmu zeby byly na prawde czytelne - na 1/3 albo pol wyswietlacza. Jedynie mozna ogladac film w orginale. Razi troche plastikowa obudowa (nie jest idealnie spasowana) ale za to na pocieszenie jest duza bateria (7 godzin ciaglej pracy na podswietleniu) oraz slot CF (a to jest duzy plus, bo mozesz sobie zamontowac cokolwiek ci sie spodaoba - GPS,bluetoth, wi-fi, aparat cyfr., modul lan itd ;)
pozdrawiam

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2004, 11:53:26 »
Acer jest funkcjonalnie zblizony do HP2210 (poza BT) ale za to sporo tanszy i chyba zbyt malo reklamowany , bo za cene sklepową poniżej 1500 zl , dostaje sie niezly sprzęt.

Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2004, 12:37:25 »
A gdyby na placu boju zostal H1940 i n10 to co byscie polecili ? Jeszcze wpadl mi na pomysl, ze urzadzenie przydaloby sie w terenie do podawania polozenia z GPS. Do obydwu urzadzen chyba jakos uda sie zainstalowac GPS ? A moze wziac Asus z juz GPS w zestawie ?

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2004, 13:00:57 »
Asus ma w zestawie za 1 zl Auto mape ale GPS trzeba nabyc dodatkowo za 800-900 zl
W GAlerii Mokotow mozesz zobaczyc i kupic Asusa (Ip) i w/w GPS-y oraz Acera (parter). HP1940 jest chyba rowniez ale z koleji w EMPIK-u.
GPS na BT wydaje sie obecnie rozsadnym rozwiazaniem uniezalezniajacym od slotow PDA.
 Czyli wszystkie 3 potencjalnie interesujace Cie modele mozesz zobaczyc (ew. sprawdzic) pod jednym dachem. Nawet sa karty wi-fi symbola za 299 zl i dzialajacy darmowy WLAN 4 x plus i 4 x era. Powodzenia

*

Offline quarter

  • **
  • 114
  • Sprzęt: Psion Series 3C -> Palm IIIe -> Palm V -> Palm m500 -> Asus A620 -> SPV m3000 -> HTC Touch -> SGH-i780
Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2004, 10:31:03 »
GPS do Asusa (zestaw: odbiornik, ładowarka sam., uchwyt) można dostać już za ok. 600 PLN brutto.
Acera teoretycznie oferuje firma PTR (Galeria Mokotów na parterze), ale umawiałem się z gościem 4 razy, żeby go przywiózł do sklepu, bo przed zakupem chciałem go obejrzeć. Po 4 razie zrezygnowałem. I kupiłem Asusa.
W Empiku były (kilka dni temu) tylko jakieś stare modele ipaqa i FS600. Nie spodziewali się żadnych nowych.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2004, 12:17:32 »
w niedz 7.03 w/w Acer w w/w sklepie byl i tam go ogladalem.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2004, 23:28:42 »
Cytat: przemek23
Dziekuje za odpowiedz.

Chce jeszcze podrazyc temat, moze ktos doswiadczony w temacie mi odpowie. Na czym polega problem z polskimi znakami. Domyslam sie, ze po prostu urzadzenie nie rozpozna odrecznego pisma z pl ogonkami. Czy program Word i odtwarzacz filmow divx rowniez nie wyswietla polskich znakow ? W Wordzie mozna gotowe wybierac z klawiatury rysikiem.

PL znaki? Nie ma problemu z wyswietlaniem PL znakow. Co do pisania to potrzebne sa dodatkowe programy, jak np. MB Keyboard (darmowa PL klawiatura programowa) lub odpowiedni program do rozpoznawania pisma odrecznego ze znakami akcentowanymi. Co do odtwrzacza DivX to on wogole nie wyswietla podpisow. Po prostu nie posiada on takiej funkcji. Otwiera tylko film i tyle.

Cytat: przemek23
Co do gier, to slyszalem, ze jest np. Simcity 2000. Fajna strategia. Teledyski sa w roznych formatach np. mpeg2, mpeg4, ale domyslam sie, ze sprzet mi to odtworzy.

Simcity 2000 jest. Jest tez Ultima i Warlords II i kilka innych pecetowych gier ale to nie znaczy ze jest ich duzo. Sa za to inne gierki robione specjalnie pod PDA albo sa tez emulatory. Teledyski mozesz sobie zawsze przekonwertowac. Najlepiej na format WMV bo taki otwiera standardowy Windows Media Player. Inne formaty otwieraja inne programy. Pamietaj tylko ze niektore egzotyczne kodeki wykorzystane przy kompresowaniu filmow nie sa zgodne z DivX playerem na PDA.

Acer n10 - pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2004, 01:58:14 »
Uchhh nie odtwarza napisow :(. Kiepsko, bo ja zle slysze i nie wchodza w gre sluchawki. Moze przekonwertuje sobie napisy na stale na tekst lub poszukam filmu z wbudowanymi napisami. Nie wiem jaki to da efekt, mam dobry wzrok i uszkodzony sluch i nie robie sobie jaj. Mp3 muzyczke dobrze rozumiem, ale mowe ludzka juz nie.

Pomyslalem, ze jeszcze zaczekam az uda sie kupic tanio urzadzenie z GPS, ktore policzy mi ilosc przebytch kilometrow, narysuje droge i pokaze wschod, zachod. Przyda sie na wakacyjne i weekendowe wedrowki po lasach i gorach.

Na mapy w PDA sie nie nastawiam - mam papierowe z siatka GPS, nie sadze bym predko kupil mape na GPS.