dx900

  • 15 Odpowiedzi
  • 10983 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dx900
« dnia: Wrzesień 10, 2009, 19:09:13 »
czy ktoś zakupił juz ten telefon jeśli tak to może podzieli się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego  telefonu

Odp: dx900
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2009, 08:08:32 »
kupiłe ten telefon ale jeszcze idzie z francji.

dowiedziałem sie tylko ze nie ma jeszcze polskiego jedynie można dograc nakładke za 199 pln

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 08:10:29 wysłana przez marcinl »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: dx900
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2009, 08:12:10 »
konradklys - regulamin przypomnij sobie
gdzie takie drogie te nakładki? zazwyczaj kosztują ok 100 zł
ale i tak nie warto i było o tym wiele razy
i jeszcze jedna uwaga telefon to nie jest odpowiednie określenie  :wink:

Odp: dx900
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2009, 23:04:40 »

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: dx900
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2009, 08:38:10 »
Jesli bedziesz korzystal tylko z oryginalnych aplikacji to nie bedzie ci sie wieszal. Jesli doinstalujesz cokolwiek to beda problemy. Urzadzenie ma duze problemy z obsluga karty microsd. Od czasu do czasu potrafi wykasowac zawartosc karty. Na drugiej karcie nie dzialaja mmsy i gprs. Notoryczny problem z nawiazaniem polaczenia z 1 karty - czesto glucha cisza mimo ze polaczenie trwa. Mam ten pocket jako drugi, niestety nie nadaje sie do samodzielnego uzytku mimo update romow

Odp: dx900
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2009, 17:09:51 »
a ja mimo raz z innego wątku sie nie pozbyłem i gdyby był inny fon z dwiema kartami i wm6 to bym się zastanowił, nie ma więc używam tego i wiedząc o jego wadach nie żałuję.

A wady to:
-słaba bateria, a w zasadzie duży pobór prądu, bo bateria ma 1530 mA,  trzeba sie przygotować na codzienne ładowanie;
-skurczygnat ma kłopot z zapisem na karcie danych - nic mi nie wykasował nigdy. ale nie nagrał pare raz zdjęć :(
No i to wszystko z wad, które mnie dotknęły. Potwierdzam kwestie mms i gprs na drugiej karcie.
Najlepszy mod IMHO to Bruno Martins v4, zero zwiech. Mam zainstalowane s2u2 i spb shell 3.5.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: dx900
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2009, 12:04:18 »

-skurczygnat ma kłopot z zapisem na karcie danych - nic mi nie wykasował nigdy. ale nie nagrał pare raz zdjęć :(

Problem tylko ze zdjęciami czy również inne dane nie zapisują się?
Nie robiłeś przypadkiem SR zaraz po tym? Bo to może być powodem.

*

Offline sielik

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7, Omnia W
Odp: dx900
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2010, 00:16:26 »
Widzę, że dużo userów DX900 nie ma. Mam go już prawie rok, wyprodukowany jeszcze z logo Glofiish. Niestety jak można poczytać na forum eten-users.eu zdarzają się gorsze egzemplarze jak kolegi MDArek, które mają problemy to z baterią albo z którymś z simów. Mój działa idealnie na lekko zmodyfikowanym romie etena 551 z poprawkami, przy umiarkowanym użytkowaniu (kilkadziesiąt minut rozmów dziennie, kilka sms, trochę wifi i internetu) z dwoma aktywnymi kartami i non stop włączonym bluetooth(ukryty) wytrzymuje 2 dobry. Wiadomo jak ktos nawija cały dzień i męczy wyświetlacz vga bateria wytrzyma 1 dzień. Jak tylko rozmowy(20-30 min dziennie) i kilka sms wytrzyma prawie 3 doby. Nigdy sie nie zwiesił i nikt nie skarżył się, że jestem niedostępny, nawet na oryginalnym romie. Soft nie działa może super szybko, ale w porównaniu do starszych etenów zauważalnie szybciej (np test matrixa 320x240 wynik 130 %). GPS jak i w poprzednikach działa rewelacyjnie. Największy plus w porównaniu do starszych etenów to jakość rozmów. Słychać rewelacyjnie zarówno z sim1 (3G) jak i sim2 (2G), lepiej niż np z X1i którą także posiadam. Dobry głośnik zewnętrzny, aparat foto 3,2 ale jakoś zdjęć przeciętna, przy słabym oświetleniu kiepska (z xperii lepsze), żadne dane z telefonu lub z karty nie uciekają. Z wad można wymienić jeszcze mało ramu, przy standardowym sofcie po restarcie 37 MB wolnego ramu (bez nakładki 41 MB). Z romem na odchudzonym WM 6.5 od 20-30 MB w zależności od wersji. Wadą dla mnie jest też brak MMS na 2gim SIM (u mnie prywatnym, a znajomi lubią MMS przysłać).  Podsumowując polecam jak ktoś potrzebuje pda z windowsem i gps oraz ma dwie karty sim. Nie wyobrażam sobie powrotu do PDA + telefon (lub PDA) służbowy, alternatywnego sprzętu nie ma.
pozdr., sielik
Aktualnie Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7 i Omnia W, były: Tab 10.1  LG P970, HTC 7 Trophy, Galaxy S, Mini [SE Xperia Neo V, Mini, X10i], Nokia E52, HTC HD2, Magic, Diamond, Eten DX900 i X800, [sporo WM5 i 6], na początku był ETEN P700

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: dx900
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:20:08 »
Mój działa idealnie na lekko zmodyfikowanym romie etena 551 z poprawkami
Możesz podać jakieś linki do tego lub innych ROMów? Zamieszczę je w FAQ i będzie dla innych.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline sielik

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7, Omnia W
Odp: dx900
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2010, 00:00:15 »
Możesz podać jakieś linki do tego lub innych ROMów? Zamieszczę je w FAQ i będzie dla innych.

Oryginalne romy Acer:
ftp.work.acer-euro.com/smartphone/dx900
www.acer.pl > serwis > driver download > Smart handheld

Oryginalne romy Eten - Glofiish (wymagane logowanie):
http://www.etencorp.com/Support/download.php
http://www.glofiish.com/download.asp?lang=3

Zestawienie wszystkich oryginalnych romów Acer i Eten DX900 + download:
http://www.eten-users.eu/index.php?showtopic=17779

DX900 cooked ROMs by Bruno Martins
http://www.eten-users.eu/index.php?showtopic=18888

DX900 oldSAP 6.5 ROM
http://oldsap.blogspot.com/2009/07/dx900-oldsap-65-rom.html

wasan007 ACER DX900 WM.6.5
http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=271879&PN=1
pozdr., sielik
Aktualnie Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7 i Omnia W, były: Tab 10.1  LG P970, HTC 7 Trophy, Galaxy S, Mini [SE Xperia Neo V, Mini, X10i], Nokia E52, HTC HD2, Magic, Diamond, Eten DX900 i X800, [sporo WM5 i 6], na początku był ETEN P700

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: dx900
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2010, 09:07:09 »
Dzięki. Już dodaje to do FAQ.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: dx900
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2010, 15:09:49 »
do sielika kolego podaj jakie poprawki wstawiłes w tym romie 

*

Offline mm68

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dx900
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2010, 10:02:08 »
Witam

Testowałem wszystkie ze stron od sielik na moim Acerze i podzielę się moimi spostrzeżeniami:

1. sof DX900 cooked ROMs by Bruno Martins:
+stabilny,
+po usuwane dodatki (można doinstalować według swoich potrzeb) 
+do wyboru WM 6.1 i 6.5,
+przy moim użytkowaniu bateria trzymała 1,5 dnia,
+nie kasuje zawartości karty SD,
-nie mogę zmusić do wysyłania MMS (plus GSM),

2.soft wasan007 ACER DX900 WM.6.5:
+stabilny,
+zmodyfikowany interfejs,
+dodatkowe przydatne programy(latarka z lampy aparatu, itp.,
+wbudowane tematy,
+czyszczenie ram,
-bateria u mnie trzymała tylko 24h,
-dalej problem z MMS,
-trzaski przy odrzucaniu rozmów,
-brak polskiej lokalizacji,


3.soft DX900 oldSAP 6.5 ROM w tej chwili testuje :
+stabilny, dużo wersji ROM,
+dużo dodatków( blokada po wyłączeniu wyświetlacza bez podania pin, SMS w formie czatu z wyborem z której karty zostanie wysłany,showcase, oxs hibernate, oxis close app,itp.),
+zmodyfikowany interfejs,
+forum z dużą ilością różnych programów przerobionych pod dx900,
-niestety nie mogę wgrać najnowszego,
-problem z MMS,
Po 12 godzinach 90% bateria, dalsze spostrzeżenia dodam jak tylko coś znajdę.
-Wywala Automape.

Przesiadka na soft Bruno Martins 6.1 v5, wszystko chodzi stabilnie i bateria trzyma około 48 godz..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 21:42:01 wysłana przez mm68 »

Odp: dx900
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2010, 22:31:05 »
Witam wszystkich.
Sporo już poczytałem na temat wgrywania nowego oprogramowania. Kilka razy już zmieniłem ROM. Jednak do tej pory nie zbadałem jak można uzyskać język polski. Pomoże ktoś? Nie chodzi mi o program tylko o ROM. Na forum podają, że ROM z językiem polskim to 0415. Niestety nie widzę takiej wersji nigdzie....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 22:33:46 wysłana przez marwi »

*

Offline mm68

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dx900
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2010, 08:02:44 »
Z tego co szukałem to nie ma polskiego roomu do DX900, jedynie Tions  www.tions.pl oferuje wgranie softu od Wasana 6.5 i wgranie własnego spolszczenia do tego softu. Koszt takiej usługi to około 100zł. Zakupiłem i nie warto bo spolszczenie z roomem Bruno Martins nie działa za dobrze, a od Wasana mi troszkę nie pasuje.

Co bym dał za pojemniejszą baterie, gdyby ktoś znalazł to proszę o info.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2010, 21:53:30 wysłana przez mm68 »

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: dx900
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2010, 14:05:41 »
Nie przeglądałem dawno forum , a tu widać , że kilka osób posiada ten sprzęt.  Tak ja też nadal go posiadam - już ponad rok. Przywiązanie ? Sentyment ? A może i brak lepszego odpowiednika ... . Bo przecież nie ma nic z 3g , z dualsimem , windows mobile , videorozmowami ... itp. Mam co prawda drugiego smartphona z googloskim systemem ale tego lubie. Do rzeczy:

Zauważyłem ,że drenaż baterii pojawia się w momencie kiedy telefon zaczyna się non stop logować do sieci na drugim module gsm. Na chłopski rozum mozna to sprawdzić prawie wszędzie. Tzn przykładamy go do jakichś głośników z nieekranowanym kablem, chńskiego radia fm czy choćby kabla telefonu stacjonarnego i słychać wtedy typowe dla logowania do GSM "pykanie". Pomaga wyłączenie i włączenie z com managera drugiego modułu telefonu . Po tej operacji jest spokój jakiś czas. Nie wiem od czego zależy to że po jakimś czasie telefon znowu zaczyna wariować. Jak ktoś ma taki problem i wpadnie na rozwiązanie to bedę wdzieczny za podpowiedz.

Inny problem to głucha cisza w słuchawce podczas pierwszego połączenia po zmianie karty - opisałem to w poście :
http://pdaclub.pl/forum/acer-z-gsm/dx900-glucha-sluchawka-po-przelaczeniu-karty-(video)
Tu też bedę wdzięczny za sugestie ...