Zawieszone połączenie WIFI blokuje udostępnianie internetu z PC

  • 2 Odpowiedzi
  • 5005 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MartinTP

  • *
  • 79
  • Sprzęt: HP iPAQ 214, iPAQ 614
Problem dotyczy iPAQ 214 i przydarzył mi się już kilkakrotnie. Przy aktywnym połączeniu WIFI robię reset urządzenia (najczęściej poprzez wybranie takiej opcji lub niekiedy z przycisku na obudowie.  Powód restartu to na ogół zawieszenie się przeglądarki internetowej - Opera 10. Tak czy inaczej samo zawieszenie się programu nie jest problemem, tylko to że po restarcie nie działa udostępnianie internetu przez komputer poprzez USB.


Całość wygląda tak jakby było zablokowane połączenie WiFi - nawet że nie WiFi nie jest włączone. Wyświetla się ikona że jest połączenie (wieża z dwoma strzałkami) choć żadnego połączenia nie ma. Niekiedy też pojawia się druga "wieża" jak włączam WiFi. Cokolwiek bym nie robił nie mogę korzystać z internetu udostępnianego przez komputer poprzez USB.

ActiveSync łączy się normalnie, można wejść na pamięć PDA i zsynchronizować. Nie działa tylko internet - programy pokazują że nie ma żadnego połączenia (ani darmowego ani płatnego).

Restarty PDA, włączanie/wyłączanie WIFI nic nie dają. Dopiero podłączenie się do jakieś sieci WiFi powoduje że znów zaczyna działać połączenie po USB.  Jest jakiś sposób na to żeby połączenie na USB znów działało ale bez łączenia się najpierw do sieci WIFI? Nie zawsze mam możliwość podpięcia się do WIFI ponownie po takim restarcie, a wtedy jest zablokowane USB.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Zawieszone połączenie WIFI blokuje udostępnianie internetu z PC
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2010, 13:40:06 »
sprawdź w ustawieniach AS na PC czy nie masz załączonej opcji "Zezwalaj na obsługę połączeń bezprzewodowych przez urządzenie gdy jest ono podłączone do komputera stacjonarnego". Bez tego ptaszka nawet jeśli wifi jest włączone/połączone to i tak udostępnienie netu przez AS ma priorytet

*

Offline MartinTP

  • *
  • 79
  • Sprzęt: HP iPAQ 214, iPAQ 614
Odp: Zawieszone połączenie WIFI blokuje udostępnianie internetu z PC
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2010, 13:46:50 »
Tak, mam ponieważ ożywałem czasem PDA jako udostępniającego internet (poprzez ICS Control). Wydaje mi się że już z tym sprawdzałem jak była wyłączona ta opcja, ale następnym razem to sprawdzę. Połączyłem się do sieci WiFi, rozłączyłem i oczywiście internet z komputera po USB znów działa.