iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar

  • 8 Odpowiedzi
  • 5429 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« dnia: Wrzesień 22, 2010, 18:42:36 »
Witam.
Zainstalowałem ten program t/j XCPUScalar ( wersja 3.03 2007 rok ) ale niestety wszelkie suwaki "kończą pracę" na 500MHz. O co chodzi ? Czy to PDA jest jakieś oszukane i nie pracuje nawet z teoretyczną częstotliwością maksymalną PXA310 czyli 624MHz , czy program nie taki czy po prostu operator do kitu :)
Zdeinstalowałem go i może to czysty przypadek ale pewien banchmark trochę inaczej mi chodzi. Czy to możliwe, że jak się coś tym programem ustawi a potem go odinstaluje to można sobie namieszać,  gdyż te ustawienia są pamiętane ?
Jak na iPAQ214 ustawić coś takiego jak sztywny zegar a nie polegać na automatycznej pracy PXA310 ? Czy jest jakiś soft , który pokazuje z jaką częstotliwością pracuje aktualnie procesor ?

Pozdr.
mnjacentymn

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2010, 18:45:58 »
XCPUScalar nie obsługuje tego procesora i chyba żaden inny soft do przetaktowywania też nie

Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2010, 19:10:14 »
XCPUScalar nie obsługuje tego procesora i chyba żaden inny soft do przetaktowywania też nie
Dzięki. czyli moje subiektywne obawy, że jego zainstlowanie coś namieszało mi w systemie to autosugestia ?
Z drugiej strony chyba puściłem banchmark filmowy na suwaku ustawionym jakoś 200 a może więcej , tak czy owak przy chodzącym sofcie na pasku zadań ( pokazywał tako kwadracik 200 i % ), i ściema była bardzo duża.

mnjacentymn

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2010, 19:21:44 »
procek przestawia się automagicznie więc te benchmarki mogły istotnie pójść na różnym taktowaniu
w TCPMP też można zaobserwować różne wskazania
ale zainstalowanie XCPUScalara raczej nie miało tutaj wpływu

Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2010, 19:29:27 »
procek przestawia się automagicznie więc te benchmarki mogły istotnie pójść na różnym taktowaniu
I to mnie właśnie martwi w tym urządzeniu bo nie wiadomo czy chodzi to optymalnie jeżeli chodzi o wydajność.
Szkoda że nie da się wyłączyć tego "automagika"

mnjacentymn

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2010, 20:03:55 »
ale to nie jest tylko w tym urządzeniu
wszędzie tak to działa

Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:21:07 »
ale to nie jest tylko w tym urządzeniu
wszędzie tak to działa
No chyba niezupełnie. Kolega ma jakiegoś asusa i tam jest dostarczony soft, pozwalający jeśli się nie mylę na ustawienie jakiejś częstotliwości taktowania procka a przynajmniej na wyłączenie jakichś automagików. Mówię oczywiście o sprzęcie , na którym nie ma Marvella tylko jakiś inny arm.

Pozdr.
mnjacentymn

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2010, 13:41:30 »
 Sam mówisz że można wyłączyć automagika, czyli automagik jest
więc co niezupełnie?

Odp: iPAQ214 a błędne działanie XCPUScalar
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2010, 18:35:38 »
Sam mówisz że można wyłączyć automagika, czyli automagik jest
więc co niezupełnie?
Oj Kapitanie  łapiesz mnie za słowa. Nieporozumienie wynika pewnie z tego , że Twój wcześniejszy wpis
"ale to nie jest tylko w tym urządzeniu wszędzie tak to działa" potraktowałem dosłownie czyli , że odnosisz to do
jakiegokolwiek PDA a Ty miałeś pewnie na myśli wszelkie PDA z Marvellem na pokładzie. Chodziło mi o to, że na "nie automagicznych" ARM'ach da się coś tam ustawić i wiadomo jakie jest np. taktowanie procka. Na "magikach" z tego co widzę , nie.

Pozdr.
mnjacentymn