iPAQ 214 - ładowanie akumulatorów

  • 3 Odpowiedzi
  • 10505 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iPAQ 214 - ładowanie akumulatorów
« dnia: Wrzesień 11, 2010, 20:11:07 »
Witam.
Nabyłem ostatnio powyższy PDA z drugiej ręki. Dokupiłem większy akumulator ( 3650 mAh ). Podczas ładowania obu zaobserwowałem następujące zjawiska:
1) Standrdowa bateria 2200mAh - ładuje się tylko do 85%. Czy to oznacza że została "zajeżdzona" przez poprzedniego włąsciciela ?
2) Bateria 3650mAh. Trochę rozładowałem. Podczas ładowania pokazał na początku 70% po czym naładowanie do 100% trwało mniej niż 1 godzinę. Trochę to dziwne jak na baterię o tak dużej pojemności. Dodam , że wybrałem opcję "slow" ładowania w PDA dla obu omawianych akumulatorów.
Co ciekawe, oba akumulatory po naładowaniu pokazują 3.65V  ( po wyjęciu z PDA ) co jest dziwne zważywszy , że Li-Jo ładują się do 4.2V. Czyżby jakiś stabilizator wewnątrz obu aku ?

Chyba trochę przypanikowałem gdyż co prawda to ustawienie łądowania było "slow" ale ja przecież łądowałem przez ładowarkę sieciową. Domyślam się, że ona "nie oszczędza" akumulatorów i ładueje je dużym prądem.
Co do owych 85% to nie iwem czy to zbieg okoliczności czy błąd w sofcie ale wczoraj resetowałem PDA do tzw. ustawień fabrycznych cokolwiek to znaczy. Po rozładowaniu  baterii podstawowej do 0 i ponownym ładowaniu ( tym razem rzeczywiście przez USB ale w trybie fast ) dojechał tak do tych 85% po czym dość szybko zrobiło się .... 100%. I tak już trzymał. W trakcie rozładowywania i doładowywania przy normalnej pracy z podłączanym i odłączanym kablem USB, oscylowało to sobie między 96% a 100%.

Proszę o jakieś sugestie czy wszystko jest ok czy raczej są jakieś problemy z ładowaniem ( akumulatorami )

Pozdr.
mnjacentymn
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 14:48:29 wysłana przez mnjacentymn »

*

Offline PabloG

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ipaq 214
Odp: iPAQ 214 - ładowanie akumulatorów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:01:02 »
ad 1. mam również ładowanie do 85%. Podpinam jeszcze raz i dochodzi do 100% w 15 min. Hp z 2007 roku.
ad 2. 3650 nie obserwowałem anomalii (tylko że ona ładuje się w nocy ok 8h)

POzd
PAbloG

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: iPAQ 214 - ładowanie akumulatorów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2010, 00:11:12 »
mam tylko standardową baterię ale ładuje się normalnie do 100%
zdarzało się incydentalnie że się nie doładowała do pełna a dioda świeciła na zielono, ale to było w granicach dziewięćdziesięciu paru procent
używam wyłącznie ładowarki sieciowej, ładowanie przez usb mam wyłączone

Odp: iPAQ 214 - ładowanie akumulatorów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2010, 18:54:21 »
Zainstalowałem łatę  dostępną na stronie HP związaną częściowo jak się wydaje z ładowaniem. Na razie wygląda na to , że jedzie do 100% przy ładowaniu. Brakuje tylko "zielonej fajki" wieńczącej sukces ładownia ( chyba tylko dwa razy ja uzyskałem ) ale pies ja drapał.

Pozdr.
mnjacentymn