Ipaq 214 - Ekran nie reaguje.

  • 4 Odpowiedzi
  • 4224 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ipaq 214 - Ekran nie reaguje.
« dnia: Wrzesień 21, 2010, 21:34:32 »
Witam !

Zwracam się do was ponieważ potrzebuję pomocy.  Używałem mojego palmtopa i z czasem powoli ekran zaczął mi się rozkalibrowywać to znaczy , gdy chciałem nacisnąć na program "Paint" włączał mi się jeden wyżej i tak aż do całkowitego rozkalibrowania ekranu. I teraz nic nie można zrobić na nim , ekran działa ale nie da się go skalibrować , zmieniałem soft , robiłem hard reset i nic nie pomaga. Co może być przyczyną ? I jeśli miałbym wymienić jakąś część ile by to kosztowało ?


Dzięki i czekam na odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2010, 21:20:43 wysłana przez thazarew1 »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Problem z Ipaq 214
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2010, 11:10:35 »
zacznij od zdjęcia folii, jeśli masz ją na ekranie
ale możliwe że to usterka sprzętowa i konieczna będzie wymiana warstwy dotykowej

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z Ipaq 214
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2010, 11:17:27 »
i proszę poprawić temat - zgodnie z regulaminem

Odp: Ipaq 214 - Ekran nie reaguje.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2010, 21:40:13 »
A może mi ktoś powiedzieć , czy da się odblokować tego palmtopa za pomącą klawiszy tych na dole lub z boku ?? Bo jest zablokowany a ekran nie reaguje i nie da się nic zrobić :/   Tylko chodzi mi o te normalne przyciski a nie na ekranie.

Tutaj screen ekranu palmtopa :
http://www.fotoszok.pl/show.php/133254_dsc00129.jpg.html


PS:
Udało mi się odblokować palmtopa (wystarczyło zrobić Hard Reset gdy zatrzymał się na ekranie kalibracji trzeba było ściągnąć program Screen Aligment i ominąć proces kalibracji) I działa ale ekran nie jest skalibrowany do końca to znaczy jak naciskam w lewym dolnym rogu to włącza się coś w prawym górnym  rogu tak jak by ekran był odwrócony i nie wiem jak go skalibrować teraz bo jak próbuję w ustawieniach to powtarza się tak samo jak przy starcie i nic to nie daje :/

Może jakieś sugestie ? Czekam na odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 18:01:02 wysłana przez thazarew1 »

*

Offline jaras72

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp ipaq 214
Odp: Ipaq 214 - Ekran nie reaguje.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:20:28 »
Mialem ten sam problem. Myslalem ze nic sie nie da zrobic ale pozyczylem kumplowi a on zrobil kalibraje i wszystko dziala normalnie. Chociaz nie jestem pewien czy to nie dzieki temu ze wczesniej zminilem czulosc ekranu na programie, ktory byl tu na forum do zwiekszania glosnosci glosnika.