[HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.

  • 74 Odpowiedzi
  • 43292 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2009, 12:41:51 »
Nie można wrzucić pamięci blok po bloku (można to zrobić ipaq'owym linuxem), więc nie jest to z punktu widzenia zawartości pamięci oryginalny rom. Z punktu widzenia windows mobile jest to ten sam rom, zawiera te same składniki poza brakiem pustego miejsca i dodatkowej partycji przeznaczonej do upgrade'u OTA (który nigdy nie nastąpi).
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 07, 2009, 09:46:25 »
Nie można wrzucić pamięci blok po bloku (można to zrobić ipaq'owym linuxem), więc nie jest to z punktu widzenia zawartości pamięci oryginalny rom. Z punktu widzenia windows mobile jest to ten sam rom, zawiera te same składniki poza brakiem pustego miejsca i dodatkowej partycji przeznaczonej do upgrade'u OTA (który nigdy nie nastąpi).
Jak ma się ten upgrade do tego sposobu upgradu dla innych ipaq-ów: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=81996.0
ISTQB Certified Tester

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 07, 2009, 14:39:09 »
ma się tak, że nie ma nic wspólnego. Foxconn jest producentem, a nie htc.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:08:25 »
ma się tak, że nie ma nic wspólnego. Foxconn jest producentem, a nie htc.
Chyba mnie nie zrozumiałeś... mi chodziło o to czt ten upgrage (wgrywanie ROM) jest takie samo jak to co jest dla IPAQ 2750 (np) - tam opisywane???
ISTQB Certified Tester

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:12:17 »
Zrozumiałem, chciałem powiedzieć, że nie należy tego w żaden sposób ze sobą łączyć, bo producent jest inny. Tylko update z sd karty jest możliwy, przy użyciu bldiag.nb0
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:20:36 »
Zrozumiałem, chciałem powiedzieć, że nie należy tego w żaden sposób ze sobą łączyć, bo producent jest inny. Tylko update z sd karty jest możliwy, przy użyciu bldiag.nb0
Mi nie chodziło o producenta ale właśnie o to czy w tamtym sposobie wgrywania ROM jest taka sama kopia jak oryginał czy tak jak tu niby taka sama ale nie do końca...
ISTQB Certified Tester

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:39:14 »
HP nie wypuścił żadnego oficjalnego romu, był tylko wyciek chińskiej wersji, na której podstawie zrekonstruowałem oryginalny rom i wszystkie inne dostępne wersje, nie mając urządzenia w ręce. To są rekonstrukcje, bo sam składałem nagłówki. Biorąc pod uwagę tą skomplikowaną instrukcję dołączoną przeze mnie do kuchenki, to mamy cud nad ipaq'iem, każdy ROM testowy wstawał.
Jeśli chcesz mieć naprawdę pełny backup, musisz zainstalować linux'a.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:45:48 »
HP nie wypuścił żadnego oficjalnego romu, był tylko wyciek chińskiej wersji, na której podstawie zrekonstruowałem oryginalny rom i wszystkie inne dostępne wersje, nie mając urządzenia w ręce. To są rekonstrukcje, bo sam składałem nagłówki. Biorąc pod uwagę tą skomplikowaną instrukcję dołączoną przeze mnie do kuchenki, to mamy cud nad ipaq'iem, każdy ROM testowy wstawał.
Jeśli chcesz mieć naprawdę pełny backup, musisz zainstalować linux'a.
Miałem Ipaq2715 i do tego były w tamtych linkach WM6 ale miałem w ręku tez oryginalne instalki ROM WM 2003SE i WM5.0 które mogłem wgrać kabelkiem poprzedni/oryginalny system.
Zastanawiam się więc czy tamten sposób wgrywania ugradu (z WM2003SE do WM5.0) i downgradu (odwrotnie) to było to samo co tu czy to inny sposób...
ISTQB Certified Tester

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:51:25 »
Cytuj
miałem w ręku tez oryginalne instalki ROM WM 2003SE i WM5.0 które mogłem wgrać kabelkiem poprzedni/oryginalny system.
tego nie ma, są tylko moje rekonstrukcje dla paru języków oraz ten oryginalny chinol. Nie ma jakiegoś cudowania z migracją, wsadzasz przygotowaną kartę i się flashuje.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:52:56 »
Cytuj
miałem w ręku tez oryginalne instalki ROM WM 2003SE i WM5.0 które mogłem wgrać kabelkiem poprzedni/oryginalny system.
tego nie ma, są tylko moje rekonstrukcje dla paru języków oraz ten oryginalny chinol. Nie ma jakiegoś cudowania z migracją, wsadzasz przygotowaną kartę i się flashuje.
Rozwiń proszę co rozumiesz pod pojęciem Chinol... przecież IpAQ-i sa w oryginale po angielsku!

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 07, 2009, 17:18:34 »
plik upgrade'u, jedyny który wyciekł, to ten w wersji "Chinese : Simplified". Reszta nie została oficjalnie, ani nieoficjalnie udostępniona, nie ma ich.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 07, 2009, 18:33:34 »
plik upgrade'u, jedyny który wyciekł, to ten w wersji "Chinese : Simplified". Reszta nie została oficjalnie, ani nieoficjalnie udostępniona, nie ma ich.
Czy tam cały system jest po chińsku?
ISTQB Certified Tester

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 07, 2009, 18:35:00 »
tak, ale przecież nikt nie karze ci go używać.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 07, 2009, 18:41:14 »
tak, ale przecież nikt nie karze ci go używać.
To wiadomo.. ale po co zatem to tu wrzucać... bo ilu jest tu znających chiński...?

Pozdr
ISTQB Certified Tester

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 07, 2009, 18:42:20 »
Dla zachowania ciągłości historii źródeł.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 07, 2009, 18:44:28 »
Dla zachowania ciągłości historii źródeł.
Czyli sztuka dla sztuki... :(
Zastanawiam się czy HP porzuciło jakiekolwiek wspieranie tego modelu? Przeciez są np problemy z głośnością op czym setki czy tysiące ludzi piszą a od ponad roku nie ma żadnej poprawki czy aktualizacji.... :_(
Wzięli kasę i wypięli się na nas....?
ISTQB Certified Tester

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 08, 2009, 15:13:27 »
Nikt się nie chwali jak wrażenia na nowym rom'ie :(  no to może Ja  B)

Nie kucharzyłem (mam z tym mały problem a nie mam czasu by to rozgryźć   :mrgreen: ) wgrałem najpierw http://rapidshare.com/files/262865384/hpimage_ipaq_214_http://rapidshare.com/files/262865384/hpimage_ipaq_214_wm6.1_minimal_rom_by_Globalbus_rel2.7z_rom_by_Globalbus_rel2.7z    extra  :ok:  chodzi na oko szybciej , kupa wolnej pamięci  :ok:  no dobra myślę spróbuje inny ' wgrałem ten:   http://rapidshare.com/files/263212192/hpimage_ipaq_214_wm6.1_full_rom_by_Globalbus_rel3.7z    no i tu zaczęły się schody  :S   Co prawda też szybko ale to co ktoś pisał wcześniej uciekający ekran i do tego problem z BT Phone Menager , w  orginale zestawienie połączenia z netem przez telefon (gprs) to był pikuś  wystarczyło pokazać który telefon i operator a reszta robiła  się sama  tu musiałem wpisywać jakieś hasła loginy które nie działały  na połączeniu głównym ale zapasowe odpalało się bez problemu .Taka trochę kombinacja  :mrgreen:  po jakimś czasie i to się nie chciało połączyć gwóźdź do trumny to zwis przy  pracy TCMP i to taki że SR nie pomagał   :evil:
Wgrałem  z powrotem  wm6.1_minimal  (za pierwszym razem nie bawiłem się zbyt długo tą wersją ) i tu niestety ta sama zabawa z BT Phone Menager  ale przynajmniej działa  :ok: za to okazało się ze  gryzie się z  SPB pocket plus (Ciągłe zwisy   :evil: - wywaliłem ) i na koniec znowu BT Phone Menager nie łączy   . Tu zabrakło mi cierpliwości  wgrałem http://rs711.rapidshare.com/files/261735909/hpimage-new.7z i tu na szczęście wszystko chodzi gra i przypiarduje  :E :D  


Ps: Nie jestem wielkim znawcą komputeryzacji i pewnie coś kwasiłem  tak więc nie bijcie  :mrgreen: :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 15:34:59 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 08, 2009, 16:09:19 »
Nikt się nie chwali jak wrażenia na nowym rom'ie :(  no to może Ja  B)

Nie kucharzyłem (mam z tym mały problem a nie mam czasu by to rozgryźć   :mrgreen: ) wgrałem najpierw http://rapidshare.com/files/262865384/hpimage_ipaq_214_http://rapidshare.com/files/262865384/hpimage_ipaq_214_wm6.1_minimal_rom_by_Globalbus_rel2.7z_rom_by_Globalbus_rel2.7z    extra  :ok:  chodzi na oko szybciej , kupa wolnej pamięci  :ok:  no dobra myślę spróbuje inny ' wgrałem ten:   http://rapidshare.com/files/263212192/hpimage_ipaq_214_wm6.1_full_rom_by_Globalbus_rel3.7z    no i tu zaczęły się schody  :S   Co prawda też szybko ale to co ktoś pisał wcześniej uciekający ekran i do tego problem z BT Phone Menager , w  orginale zestawienie połączenia z netem przez telefon (gprs) to był pikuś  wystarczyło pokazać który telefon i operator a reszta robiła  się sama  tu musiałem wpisywać jakieś hasła loginy które nie działały  na połączeniu głównym ale zapasowe odpalało się bez problemu .Taka trochę kombinacja  :mrgreen:  po jakimś czasie i to się nie chciało połączyć gwóźdź do trumny to zwis przy  pracy TCMP i to taki że SR nie pomagał   :evil:
Wgrałem  z powrotem  wm6.1_minimal  (za pierwszym razem nie bawiłem się zbyt długo tą wersją ) i tu niestety ta sama zabawa z BT Phone Menager  ale przynajmniej działa  :ok: za to okazało się ze  gryzie się z  SPB pocket plus (Ciągłe zwisy   :evil: - wywaliłem ) i na koniec znowu BT Phone Menager nie łączy   . Tu zabrakło mi cierpliwości  wgrałem http://rs711.rapidshare.com/files/261735909/hpimage-new.7z i tu na szczęście wszystko chodzi gra i przypiarduje  :E :D  


Ps: Nie jestem wielkim znawcą komputeryzacji i pewnie coś kwasiłem  tak więc nie bijcie  :mrgreen: :mrgreen:
Czyli najlepiej nic nie ruszać?
A co z tym pierwszym, który podobno był extra?
ISTQB Certified Tester

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:24:25 »
...........
A co z tym pierwszym, który podobno był extra?
...........
Wgrałem  z powrotem  wm6.1_minimal  (za pierwszym razem nie bawiłem się zbyt długo tą wersją )..............

Za pierwszym razem bawiłem się tą wersją z 15 min. i było ok  ale nie wgrywałem SPB i nie konfigurowałem BT phone menagera  itd. Zobaczyłem że działa że na oko szybciej że więcej wolnej pamięci i chciałem zobaczyć co jest w wersji full
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:03:09 »
...........
A co z tym pierwszym, który podobno był extra?
...........
Wgrałem  z powrotem  wm6.1_minimal  (za pierwszym razem nie bawiłem się zbyt długo tą wersją )..............

Za pierwszym razem bawiłem się tą wersją z 15 min. i było ok  ale nie wgrywałem SPB i nie konfigurowałem BT phone menagera  itd. Zobaczyłem że działa że na oko szybciej że więcej wolnej pamięci i chciałem zobaczyć co jest w wersji full
Czy możesz wypisać bardziej szczegółowo historie Twoich zmian od wersji fabrycznej z WM 6.0 (z podaniem wersji tak jak je nazwano a nie wg linków) i która jak działała (i co w niej więcej a czego nie ma) i dlaczego jesteś ostatecznie przy tej przy, której zostałeś?
Pytam bo ten opis jest dość lakoniczny i trudno sie na coś zdecydować.....

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 10, 2009, 18:25:31 »
OK. ile pamiętam to napiszę
Najpierw wgrałem 6.1 minimal, drugi wypust  pobawiłem się nim kilkanaście minut ogólnie było  :ok: na oko chodzi szybciej niż oryginał kupa wolnej pamięci bo z romu wywalone większość śmieci za to jest total comander , jakiś fajny kalkulator z przelicznikiem jednostek , Jakiś program do zarządzania procesami i jeszcze coś ale  dokładnie nie pamiętam . Uruchomiłem AM (z karty) działała dobrze. ciekawe że ipaq nie chciał kodu do gps'a przy parowaniu   :O
Następnie wgrałem "6.1 Full, trzeci wypust" ( wywalone śmieci , dużo różnych programów ciekawe ale dla mnie nie przydatne ) tu już było gorzej uciekający ekran chowa się pod górną belkę (to co pisał Progresiw) SPB nie chciało się uruchomić  :(  AM ruszyła bez problemu ale zaczęło szwankować gdy chciałem uruchomić wysyłanie danych Trafic -  uruchomiłem BT phone menager > sparował pocketa z telefonem > przy ustanawianiu połączenia gprs zonk  :worried: żąda jakiegoś loginu i hasła (czego w oryginalnym romie nie było ) wpisałem cokolwiek  i to samo gdy spytał o połączenie zapasowe .  Połączenie główne nie zadziałało (bo zły login/hasło) ale zapasowe poszło  :shock:  ruszyłem w trasę wszystko działa  :ok: aż do zawieszenia systemu , Po SR działa AM ale BT phon ... nie łączy (kilka razy parowałem z telefonem  i ok ale... disconect  :evil: i nie chce połączyć ) na koniec uruchomiłem TCPMP i po paru włączeniach różnych filmów ipaq tak się zawiesił że nie wstawał po SR . HR nie zrobiłem bo łatwiej wymienić rom  :E :E
Wgrałem ponownie "6.1 minimal, drugi wypust "  w przekonaniu że ten  chodził dobrze i będzie OK .powgrywałem  "moje" programy sparowałem gps'a skonfigurowałem BT Phone menager  i tu zonk  ten sam problem z loginem ale ruszył .Ruszył też SPB pocket plus ale coś się gryzło ,niby działał ale nie otwierały się okienka konfiguracyjne w Opcjach SPB  i parę razy zawiesił się system przy przełączaniu czegoś w SPB . Wywaliłem SPB i ze dwa dni było  :ok: aż przestał  łączyć BT Phone menager  tu już sie wkużyłem i wgrałem "Oryginalny 6.0 WWE Przepartycjonowany"  .Tu wszystko po staremu tzn działa  :ok: :D :ok:   BT Phone... łączy bez problemu i nie chciał loginu/hasła Na razie mam dość  jak będzie pare dni wolnych to jeszcze się pobawię może coś ugotuję ale na razie nie !!!

Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 10, 2009, 18:50:43 »
Cytuj
tu już było gorzej uciekający ekran chowa się pod górną belkę (to co pisał Progresiw) SPB nie chciało się uruchomić

zły nuenobar, ale to jest do wyłączenia po wejściu w programy\skrypty
Cytuj
ciekawe że ipaq nie chciał kodu do gps'a przy parowaniu
jeśli kod to 0000, to system podaje go automatycznie.

SPB jest w ogóle nieogarnięte na buildach 20757 i wyższych, nie polecam.

Może coś będę poprawiał, ale to raczej za parę weekendów, ewentualnie może ktoś wpaść na spotkanie do Warszawy z IPaq'iem, będzie najprościej.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline fatom

  • *
  • 79
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 13, 2009, 10:36:57 »
Witam
Czy jest coś nowego dla naszego HP 214 w sprawie FW? Szukam od jakiegoś czasu i nic nie widzę.

Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:11:30 »
           Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
  U mnie za oknem -22 st. i widzę, że podobny chłód panuje na tym forum w temacie stabilnego ROMu do naszego IPAQa.
Dla zainteresowanych polecam dyskusje i uwagi na zagranicznych forach np:
- http://4pda.ru/forum/index.php?s=3119cae58bf4528f047e5add39d823d9&showtopic=134231&hl=iPAQ%20214 
lub tu:
- http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=270542
  Próbowałem osobiście ROMu WM 6.5 od DX, ale sprawa wygląda tak, że nie da się na moim ipaq przesuwać ekranu z ikonami ani rysikiem ani palcem. Zamiast oczekiwanego efektu płynnego przewijania, natychmiast otwierają się programy (mam czuły ekran). Już ten fakt powoduje "na dzień dobry" dyskomfort obsługi tego systemu i w ogóle zniechęca do jego dalszej eksploracji.
Posiadam drugiego palmtopa: HP ipaq hx2410 z zainstalowanym systemem WM 6.5 v 6 Tomahawk od Spiaatie i dla mnie i moich potrzeb system ten działa wręcz idealnie :ok:! Ciekawe czy kiedyś ujrzę tak działający systemik na mojej 214.
Pozdrawiam wszystkich i ślę szególne wyrazy podziwu dla Globalbusa za jego wiedze i aktywność na wielu forach.
To na dziś tyle, mam cichą nadzieję że podniosłem choć trochę temperaturę w tym wątku.   

*

Offline jaras72

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp ipaq 214
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 12, 2010, 11:08:42 »
Link do 6.5 niedziała ;/

Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 14, 2010, 08:15:12 »
Link do 6.5 niedziała ;/
-Nie pamiętam, skąd pobrałem tę wersję, ale chyba z forum 4pda. Gorąco polecam Ci natomiast niedawno zmodyfikowaną kuchnię Globalbusa:  Full kitchen V2 including new app. and rgu fixes
Sam sobie, po kilku próbach, "ugotowałem" ROM light pod SPB Mobile Shell'a i nawet jestem z niego zadowolony. Odchudziłem systemik, gdyż uważam, że najodpowiedniejszym miejscem dla dodatkowych programów jest karta pamięci.
P.S.
      Przez dwa dni testowałem  ROM wm6.1ENG 21056 od Eugenii08 z 4pda i muszę przyznać, że sprawuje się b. dobrze. Poprawiono bug Notifications i zajmuje nieco mniej pamięci od poprzednika czyli 21054 od psymon'a.

Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 17, 2010, 15:56:38 »
Witam

Troszeczkę się zakręcilem z tym ipaqiem klient dostarczyl mi model z angielskim WM
czytając temat niezbyt zorientowany jestem jaki mają jezyk te romy czy polski czy angielski.
I jeszcze pisze ze wgrac dwa pliki na SD
Cytuj
"Potrzebujesz 2 pliki, HPImage.bin(obraz systemu) oraz bldiag.nb0 (upgrader)"
Po pobraniu paczki 6.5 drugi wypust
Mam archiwum 7z po rozpakowaniu multum plików i jak to ugryść?

Ogólnie potrzebny mi polski wm do tego hp
Pozdrawiam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 17, 2010, 16:09:18 »
romy są angielskie
nie ma romu z polskim WM dla 214

Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 11, 2010, 18:03:09 »
Witam.
Nabyłem to "cudo" z second handu i jak na razie jestem nim załamany. Muł straszliwy. Nie da się tego jakoś zoptymalizować ?
Poproszę w kilku zdaniach, który w końcu rom byłby najlepszy i i co chodzi z tą "kuchnią".
Porównywałem szybkość działania z moja nawigacją GC5065BT i jak na razie nawigacja bije toto na głowę.
Z tego co testowałem:
1) Ozi - chodzi chyba najlepiej jednak odswieżanie map przy zoomach gorsze niż w GC
2) MapaMap - tragedia - odpalał się z pierwszym razem niemiłosiernie długo bo ciągle jak  to w WM pytał czy załądowąc daną dll'kę ( nie da sie tego mechanizmu pytania wyłaczyć ? ). Kolejne odpalenia to już brak pytań ale zamiast tego biała scena przez minutę ( pewnie łądował te dll'ki ) i dopiero łądowanie map i uruchomienie dalsze programu. Praca z programem ( przesuwanie mapy tez wolne ).
3) AM - odpala się ale dalszych testów nie da się robić  bo nie dostosowuje się do rozmiarów ekranu i giną mi klawisze nawigacyjne tego programu
5) Via Mireo Cardinale Black 3.0 . Program podczas uruchamiania wysypuje się.

Najbardziej zależy mi na Barmin Moblie XT ale tego jeszcze nie zdążyłem odpalić.

Czy to PDA tak działa czy da się jednak do czegoś użyć ? Napaliłem się że pracek Marvel i 128MB ramu a tutaj porażka.

Pozdr.
mnjacentymn

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [HP IPAQ 21X] Moje Custom Romy, kuchnie, oryginał.
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:54:55 »
Cytuj
2) MapaMap - tragedia - odpalał się z pierwszym razem niemiłosiernie długo bo ciągle jak  to w WM pytał czy załądowąc daną dll'kę ( nie da sie tego mechanizmu pytania wyłaczyć ? ).
Da się, jeden wpis rejestru, bodaj
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies]
"0000101a"=dword:1

Ładuj rom, jak coś nie będzie działać to się poprawi...
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal